Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Kantoku'nun verdiği bilgiler ne derece doğru veya işe yarar?

Bu konu; 185 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Hikaru Matsuyama
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uruguay maçında Tsubasa'yı savunmaya alsak bu sefer onu ofansif anlamda iyi kullanamayacağız kaldı ki Uruguay'a kadar yenilmeden gelmişsek level açısından rakipten geri olacağımız için Tsubasa bile çok bir katkı yapamaz. Ayrıca, Uruguay paslı oynamayı seven bir ekip, özellikle de Da Silva ve Victorino birbiri ile bolca paslaşıyor, bu oyunu sıkça oynayan herkes bilir ki rakip paslaşmayı fazla yapıyorsa onları tutmak da durdurmak da zordur. Bu nedenle Tsubasa'yı savunmaya almak bana çok mantıklı gelmemiştir hiçbir zaman.

Savunma zaten 4 kişi, hani desem ki 5 DF'li bir Formasyon var ve bu maçta onu kullanarak savunmayı güçlendirin tavsiyesinin gereğini yapalım o da yok. Güzel

Şahsen benim aklıma gele gele sadece taktiği 4-3-3'ten 4-4-2'ye almak geliyor, ancak bu şekilde Amaral ve Doutor'u 1 hat geriye çekmiş oluruz ki bu da savunmanın daha "yerleşik" olmasını sağlar.

Özetle, yenilmeden buraya kadar gelmişsek Victorino ve Da Silva'yı durdurmaya çalışmak yerine Ofansif oynayıp rakipten daha fazla gol atmaya çalışarak maçı kazanmak daha doğru bir strateji bana göre. ^_^

...

Şimdi gelelim Hamburg'a... Öncelikle hem CT'de Hamburger SV olarak geçmesi hem de Almancasının yani aslının Hamburger SV olması hasebiyle çeviride aslına uygun yazdım ancak bizde Hamburg olarak yerleşmiş ve Hamburger'in bende yiyeceği çağrıştırması sebebiyle çeviri dışında rakibe Hamburg diye hitap edeceğim. ^_^

Burada verilen Wakabayashi bilgisi kesinlikle yanlış, itirazım var. Çünkü deniyor ki Wakabayashi cezasahası dışından gol yemez. Ki bu cümlenin karşılığı S.G.G.K. tekniğidir. Şu malum Genzou'nun cezasahası dışından gol yemiyor oluşu efsanesi. Ancak birçoğumuzun bildiği gibi CT2'de Wakabayashi'ye cezasahası dışı gol atmak hiç de zor değildir. Bu maçta da örneğin gücünü bitirirseniz yani dengesini bozarsanız ve cezasahası dışından Drive Shoot çekerseniz örneğin pekala gol atabiliyorsunuz.
| 12 | Eagle Shot | Eagle Shot Pass | Teppoumizu Tackle | Ball Keep Ability | Furano FC |
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Kantoku'nun verdiği bilgiler ne derece doğru veya işe yarar? - Yazar: Hikaru Matsuyama - 03-12-2016, Saat: 21:30

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Captain Tsubasa SEGA Oyunundan Bilgiler Makoto Soda 6 223 22-02-2022, Saat: 01:24
Son Yorum: Makoto Soda
Captain Tsubasa 2 Oyunundan İlginç Bilgiler Hiena 131 21,344 15-07-2017, Saat: 01:04
Son Yorum: Hiena

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar
1 Kullanıcı Bu Konuyu Okudu:
Kian (29-04-2024, 01:22)

Görüntüleyenler: 4 Ziyaretçi