Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun
Tsubasa Türkiye Platformu
Kantoku'nun verdiği bilgiler ne derece doğru veya işe yarar? - Baskı Önizleme

+- Tsubasa Türkiye Platformu (https://tsubasatr.net)
+-- Forum: Captain Tsubasa Oyun Bölümü (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-oyun-bolumu.html)
+--- Forum: Captain Tsubasa Oyun İpuçları ve Hileleri (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-oyun-ipuclari-ve-hileleri.html)
+--- Konu Başlığı: Kantoku'nun verdiği bilgiler ne derece doğru veya işe yarar? (/konu-kantoku-nun-verdigi-bilgiler-ne-derece-dogru-veya-ise-yarar.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Cvp: Kantoku'nun verdiği bilgiler ne derece doğru veya işe yarar? - Hikaru Matsuyama - 25-11-2016

[07] Kunimi

[Resim: 4izxqu.png]

DF. じとう は もちまえ の パワー を いかした ディフェンス りょく を もちFW. さの と コンビ プレイ を つかう。てき の パワー に まけるな。

DF. Jitou wa mochimae no pawaa o ikashita difensu ryoku o mochi FW. Sano to konbi purei o tsukau。Teki no pawaa ni makeruna。

(DF) Jitou karakteristik [*] kuvveti ile defansif yönden güçlüdür, (FW) Sano ile ikili kombinasyonlar yapar. Rakibin fizik kuvvetine yenilmeyin.

* karakteristik : kendine özgü (eski deyimle nev'i şahsına münhasır)

...

Ben esasen bunu çevirmiş ve koymuştum ama maal'esef gitmiş, benden kaynaklı bir gecikme değil yani. ^_^

RE: Kantoku'nun verdiği bilgiler ne derece doğru veya işe yarar? - Hiena - 25-11-2016

Bende şöyle bir yorum yapmıştım;

Jitou ile ilk karşılaştığımda o kayması ve hızlı koşmasıyla yaptığı bloklama hareketi beni baya ürkütmüştü. Ovvv İlk maçta yenilmiştim. 2. maçtada zorda olsa kazanmıştım.

Sano da, rovaşata vurursa büyük oranda golü buluyor. Ama genel olarak Jitou' nun şutu etksiz kaldığı için rahat kazanılabilecek bir maç.

Bu arada Japonca olarak istediğin oyuncuların değerlerini hazırladım.

Ayrıca hex editörde bu değerleri sabitlemeyi sağlayan bir bölüm var, bunuda uyguladığım o romu link içerisine ekledim. Hex editörden bu romu aç ve 4A57 ofsetine git, orada kaleciden başlamak üzere 11 oyuncumuz için sırasıyla kodlar oluşur, işte o kodlar yerine bu rakip oyunculardan istediğini alıp kendinde o rom üzerinde bunları inceleyebilirsin.

Yalnız gerek hex editörde, gerekse virtuanes emulatöründe hile kodu girerek takımımıza aldığımız oyunculardan 16 Japonya' daki Wakashimazu ve Brezilya' daki Sanatamari' da problem var. Bu ikisinin leveli 62 ve bütün değerleri 250 civarı oluyor ve bunu hex editördeki sabitleme kodlarıda düzeltmiyor. Bu yüzden sadece bu ikisini önceden elimde olan Türkçe isimleri ile verdim.

Download:
http://www.mediafire.com/file/u0c6g1ms478vcdl/CT2_-_Rakip_Oyuncu_Skilleri.rar

Cvp: Kantoku'nun verdiği bilgiler ne derece doğru veya işe yarar? - Hikaru Matsuyama - 26-11-2016

Gerçekten çok teşekkür ederim, tam da istediğim şekilde klasörlemişsin. Her daim saklayacağım ve kullanacağım bir arşiv bu benim için. Sağol!

Her ne kadar bahsetmemiş olsa da biz Kunimi'ye karşı oynarken Jitou top bizde iken hızlı koşar, o nedenle de Misaki ile bile olsa kendisi ile birebir mücadeleye girmemekte fayda var. Güzel

[08] Akita

[Resim: 2dt0zmq.png]

たちばな きょうだい の スカイラブ は ディフェンス にも まわってくる。FW-MF が ふたり を マークし DF は ゴールまえ を かためろ。

Tachibana kyoudai no sukairabu wa difensu nimo mawattekuru。FW-MF ga futari o maaku shi, DF wa gooru mae o katamero。

Tachibana Kardeşler'in Skylab'ı Defansa kadar gelmektedir. FW-MF bu ikiliyi marke edeceksiniz, DF ise kale önünü güçlendirsin.

...

Belki Tachibana Kardeşler'in Skylab'ı savunmaya kadar gelmektedir cümlesi ilk başta garip gelebilir ancak Skylab tekniğini gözünüzün önüne getirince söylenilen de çeviri de yerli yerine oturuyor. ^_^//

RE: Kantoku'nun verdiği bilgiler ne derece doğru veya işe yarar? - Jun Misugi - 26-11-2016

Tachibana kardeşler Forvet olarak 9 ve 11 numaralar
Burada Orta saha yazması birinin ortasaha ağırlıklı mı oynadığını gösteriyor?

Cvp: Kantoku'nun verdiği bilgiler ne derece doğru veya işe yarar? - Hikaru Matsuyama - 26-11-2016

Hayır. Güzel
Ben de bu çevirileri yapmadan önce seneler boyunca hep böyle düşünmüştüm ancak çeviri yapınca insan açıkça farkediyor durumu. Orada FW-MF, bu ikiliyi marke edin diyor. Yani Nankatsu'nun orta saha ve forvet oyuncularına atıf var, Akita'ya değil. ;)

RE: Kantoku'nun verdiği bilgiler ne derece doğru veya işe yarar? - Jun Misugi - 26-11-2016

@hikaru Matsuyama

Bu levellerle zor durdurulur o ikili karşımıza çıkıp da özel verkaç hareketine sahip ilk oyuncular.Üstüne hava toplarındaki üstünlüğünü defansif yönüyle birleştirince yenmesi zor bir takım haline geliyor.

Ben esas Musahsi bilgi ekranını merak ediyorum