Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun
Tsubasa Türkiye Platformu
Kantoku'nun verdiği bilgiler ne derece doğru veya işe yarar? - Baskı Önizleme

+- Tsubasa Türkiye Platformu (https://tsubasatr.net)
+-- Forum: Captain Tsubasa Oyun Bölümü (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-oyun-bolumu.html)
+--- Forum: Captain Tsubasa Oyun İpuçları ve Hileleri (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-oyun-ipuclari-ve-hileleri.html)
+--- Konu Başlığı: Kantoku'nun verdiği bilgiler ne derece doğru veya işe yarar? (/konu-kantoku-nun-verdigi-bilgiler-ne-derece-dogru-veya-ise-yarar.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

RE: Kantoku'nun verdiği bilgiler ne derece doğru veya işe yarar? - Hiena - 10-12-2016

Hayır Hernazdez, Meao ve Müller gibi sadece yumruk yapan kalecilerden. O kadar iyi kaleciler ki top tekrar bize gelsin ve tekrar tekrar şansımız olsun diye böyle yapılmış olabilir.

Drive-Tiger'a atıf olabilir. Bu yorumda onu gösteriyor.

''Gol atmak çok zor ancak lütfen elinizden geleni yapın.''

Yani normal mevcut şutlarımızla gol oranının düşük olduğunu biliyor ve elinizden geleni [Drive-Tiger] yapın diyor.

Tespitin doğru bence. Ayrıca seride de bu şutu Hernandez'e karşı kullanmışlardır. Bu açıdan Drive-Tiger' ın en anlamlı olacağı maç, bu maç oluyor.

Lampion' dan bahsetmemesini ben Hernandez' e bağlıyorum. O kadar iyi bir kaleci ki Lampion'a aslında bu maçta çok gerekte yok. Sadece renk katsın diye bu maçta ona görev verildiğini düşünüyorum.

RE: Kantoku'nun verdiği bilgiler ne derece doğru veya işe yarar? - Jun Misugi - 11-12-2016

Kesinlikle Drive Twin Tiger şuta gönderme var.Ve Hernandez tüm şutları yumrukladığından Japonya'daki yerden özel şuta sahip oyuncu sayısının çokluğu da etkili(Tsubasa,Hyuga,Matsuyama,Souda,Jito,Nitta) bu da ''Hernandez Japonya'nın savaşçı ruhunu ateşleyen bir kaleci'' sözünü doğruluyor.Animede de Japon oyuncuların özel şutlarını yakalamıştı.Sonrasında malum Hyuga Neo Tiger'la kolunu kırmıştıGülümseme
Hernandez'le Rampion 1-9 numara bana Gremio(Meao-Da silva),Rusya(Rashin-Baraev) gibi takımları anımsatıyor.Ama 9 numaraya dikkat sözünü beklerdim ben.Bu adam üç özel kafacıdan biri ve Roma gibi profesyonel bir takımda oynuyor.

Cvp: Kantoku'nun verdiği bilgiler ne derece doğru veya işe yarar? - Hikaru Matsuyama - 11-12-2016

[30] Hollanda

[Resim: r0cxf5.png]

[Resim: 2i7o0uh.png]

イスラス は こんシーズン とつじょ あらわれた せんしゅで てんさいてき サッカーセンス と ばつぐん の テクニック を もつ。リブタ と ともに ヨーロッパ では シュナイダー と ならび ひょうか の たかい ようちゅうい せんしゅだ。

Isurasu wa konshiizun totsujo arawareta senshu de tensaiteki sakkaa sensu to batsugun no tekunikku o motsu。Ributa to tomoni yooroppa dewa Shunaidaa to narabi hyouka no takai youchuui senshuda。

(CF) Islas bu sezon aniden ortaya çıkan bir oyuncu olup dahiyane futbol sezileri ile üst düzey bir tekniğe sahiptir.
(DF) Libuta ile birlikte Avrupa’da Schneider ile aynı yüksek değerlere sahip özellikle dikkat edilmesi gereken bir oyuncudur.

Credits: DevilTi (İsim çevirileri)

RE: Kantoku'nun verdiği bilgiler ne derece doğru veya işe yarar? - Jun Misugi - 11-12-2016

Libuta için bilgi ekranında Avrupa'nın en iyi forveti Schineider'i bile durdurabilir yazıyordu

Cvp: Kantoku'nun verdiği bilgiler ne derece doğru veya işe yarar? - Hikaru Matsuyama - 11-12-2016

Durdurmak (Tomeru) kelimesi dahi geçmiyor maal'esef.

Islas'ı öve öve bitirememiş Mikami kantoku. Açıkçası sonlara doğru geldiğimiz şu günlerde ben bugüne kadar hiçbir oyuncunun bu kadar yüceltildiğini görmemiştim. Dil Çıkarma

Islas bu sezon aniden ortaya çıkmış(mış), vay be yeni bir şey daha öğrendim. Açıkçası her fırsatta dile getiriyorum Super Striker, mangada World Youth'a denk gelmektedir diye. WY'yi okuyanlar da benim gibi düşünebilirler şöyle ki, Islas için bu söylenenler WY'de o sezon ortaya çıkan ve Schneider ile denk tutulan ve en nihayetinde de Almanya'yı turnuvada darmaduman eden Levin'e o kadar çok benziyor ki... Güzel

Hiena'nın (sağolsun) paylaştığı rakip takım statlarına bakınca da Islas'ın değerlerinin Schneider ile çok benzer olduğunu görüyoruz.

Zaten söylemeye gerek yok ancak Islas her oynayışımda oyuncularımı ipe dizer ve Wakashimazu/Wakabayashi fark etmeksizin herkese Morisaki muamelesi yapar. Dil Çıkarma

Bu çeviriden sonra Islas'a olan ilgim ve saygım katlandı. Güzel

RE: Kantoku'nun verdiği bilgiler ne derece doğru veya işe yarar? - Hiena - 11-12-2016

Değerleri Schneider'e yakınmış hakikaten. Özelikle pas değeri Schneider'e çok yakın. Schneider'in çalımı 137 iken onun çalımı 94 ama bunun nedeni özel çalımı olmasından dolayı. Bu çalımla beraber Schneider' den bile daha iyi bir çalımcı olabilir.

Ayrıca Pas kesmesi 61' e 42 ile Schneider'den baya yüksek Gülümseme

Dediğin gibi Levin' i anımsatıyor... Birde Cruyfford' u anımsatıyor.. Bu takımla oynarken hep O aklıma gelir.

(DF) Libuta ile birlikte Avrupa’da Schneider ile aynı yüksek değerlere sahip özellikle dikkat edilmesi gereken bir oyuncudur.

Bu arada burada Islas'a atıf var sanırım ve Türkçe romda da bu Libuta olarak yanlış anlaşılmış.