Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Uzumaki Naruto Tanıtım

Bu konu; 1 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : herzem
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
[Resim: 2e0uzo3.png]

İsmi:Naruto(Asla pes etmeyen anlamına gelir)
Yaş:12-13(Naruto 1. sezon) 15(Naruto Shippuuden)
Doğum Tarihi: 10 Ekim
Boy: 145.3cm-147.5cm(1. sezon) 166cm(Shippuuden)
Kilo: 40.1kg-40.6kg(1. sezon) 50.9kg(Shippuuden)
Kan grubu: B
Bijuu: Kyuubi(9 kuyruklu şeytan tilki)
Seviye: Sage, Jinchuuriki
Memleket: Konohagakure, Myoobokuzan
Rütbesi: Genin
Takımı: 7. Takım
Element: Fuuton (rüzgar)


Tanıtım:

Uzumaki Naruto, Masashi Kishimotonun yaptığı Naruto adlı manga ve anime serisinin ana karakteridir.
12 yıl önce konohaya saldıran Kyuubi(9 kuyruklu şeytan tilki) Namizake Minato(4. Hokage) tarafından Uzumaki Narutonun içine mühürlenmiştir. Bu olaydan dolayı Naruto köylüler tarafından sevilmemektedir ve Narutoda onu sevmeyen ve dışlayan herkesten nefret ettiği için çok haylaz ve yaramaz bir çocuktur. Ninja Akademisinden 3 yıl boyunca mezun olamayan Naruto, kimseyle anlaşamayan ve sevilmeyen bir çocuktur. Mizuki adlı jounin Narutoya güçlenceğini söyleyerek yasak bir parşomen çalmasını sağlamıştır. Naruto bu parşomeni çaldığını Akademi öğretmeni olan İruka fark etmiş ve onu durdurmak için gitmiştir. Ama ne yazıkki Mizuki onları kandırmış ve İruka ya saldırmıştır, Naruto parşomeni okuduğu için bir jounin seviye jutsu olan Kage Bunshin No jutsu yu kullanarak Mizukiyi yenmiş ve İruka öğretmeni ile hayatında kurduğu ilk bağı kurmuştur. Bu bağın ona getirisi Genin olmayı başarmasıdır.


Genin olan Naruto kendi takımı yani 7. takımın bir üyesi olmuştur. Bu takımın diğer üyeleri Uchiha Sasuke ve Haruno Sakuradır. Takımın Sensei(usta) sı ise kopyacı ninja olarak bilinen Hatake Kakashi dir. Naruto 7. takımla birlikte bir sürü zorlu görev yapmış ve büyük gelişim katettikten sonra Hatake Kakashi Naruto, Sasuke ve Sakurayı chunin seçme sınavlarına sokmuştur. Bu arada Naruto gittikçe daha çok bağ kurmakta ve daha çok arkadaş kazanmaktaydı. Chunin sınavlarında 3 sanin den biri olan Orachimaru ile karşılaşan 7. takım ın kaderi sekteye uğramıştır. Orochimaru Uchiha Sasukeyi gördükten sonra onu kendi yanına almak istemiş ve ona lanetli mührünü bırakmıştır. Bunun sonrasında Sasuke büyük güç kazanmış ve tek amacı olan abisi Uchiha İtachiyi öldürmek için köyü terk etmek istemiştir Naruto en iyi arkadaşı ve rakibinin köyden gitmesini engellemek istemiş ve dövüşmüşlerdir. Dövüşü kazanan Sasuke köyü terk ederek Narutoyu büyük bir boşluğun içinde bırakmıştır.


Kişiliği:

Naruto çok renkli ve hareketli bir kişiliğe sahiptir. Neredeyse herzaman gülmeyi başarabilen ama çok çabuk sinirlenen bir yapısı vardır. En büyük özellikleri ise Asla pes etmemesi, Tanıştığı herkes ile arkadaş olabilmesi, Herkesi kendine inandırmayı başarması ve Şaşırtmada en başarılı ninja olmasıdır. Naruto için en önemli şeyleri bağlarıdır, bağları için kendini bile feda eder. Ramen yemeğini çok sever ve her fırsaatta yemektedir. Naruto diğer insanlarla ilişkiler konusunda küçüklüğünde çok büyük sıkıntılar çekmiştir. Çünkü o kyuubinin jinchuurikisiydi ve neredeyse kimse onunla ilgilenmiyor hatta ondan kaçıyor, dışlıyor ve korkuyorlardı. Ama sonralarında güzel ilişkiler kurdu. İlk ilişki kurduğu kişi İruka dır. Onların ilişkisi ilk başta sadece hoca-öğrenci gibi gözüksede sonradan baba-oğul benzeri bir ilişkiye dönüşmüştür. Sonraları bir takımı olmasıyla birlikte sasuke, sakura ve kakashi ile bağlar kurmuştur. Sakura ya aşıktır ve her zaman onun gözüne girmeye çalışmıştır. Ama sakuranın, sasukeye aşık olduğunu bilmekte ve bu durumdan çok rahatsız olmaktadır. Sasukeyi en yakın arkadaşı gibi görür ve sonradan olsada bunu sürekli söylemiştir. Ama sasukeyi ne kadar yakın görsede her zaman ona imrenmiş, onun kadar güçlü olmak, havalı olmak istemiştir. Bu yüzdende sasukeyi rakibi olarak görmüştür. Ama aslında her zaman sasukeyle konuşmak ve en yakın arkadaşı olarak gördüğünü söylemek istemiştir. Bunu ancak Sasukenin gidişinden sonra yapar. Kakashi ile ilişkisi ise tam bir usta-öğrenci ilişkisidir. Ama babası yondaime hokage nin de kakashini hocası olması yüzünden, Kakashinin sasuke kadar olmasada, narutoya bağlılığı mevcuttur. Sonraları Naruto neredeyse karşılaştığı herkesle ilişkiler kurmuş arkadaşlıklar edinmiştir ve onun en büyük özelliğide görüştüğü, arkadaşı olduğu herkesi kendine inandırması ve onların umutlarını, planlarını ve beklentilerini miras almasıdır...

Not: Alıntıdır!

[Resim: rbYtd.png]
Yukarı Çık Cevapla
#2
Vay ismi güzelmiş paylaşım için tşk
[Resim: Kaptan-Tsubasa.jpg]
Yukarı Çık Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Naruto herzem 1 858 17-06-2013, Saat: 19:23
Son Yorum: Tsubasa Ozora10
Dragon Ball Kısa Tanıtım herzem 2 866 25-04-2013, Saat: 16:04
Son Yorum: herzem

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi