Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Naruto

Bu konu; 1 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : herzem
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Animenin Kısaca Tanıtımı:
Macera,küçük bir Japon köyünde,Dokuz Kuyruklu Bir Tilki olan canavarın köye saldırmasıyla başlar.Bu canavarı etkisiz hale getirmek için köyün en güçlü ninjası olan 4.Hokage bu yaratığı yetim bir bebek olan Naruto'nun bedenine hapseder.Naruto şimdi 12 yaşındadır ve iyi bir ninja (shinobi) olmak için çalışmaktadır.İşte bu
macerada,zaman zaman içindeki canavarın da yardımını alarak,takım arkadaşları Sakura ve Sasuke ile birlikte maceradan maceraya koşan Naruto'nun çevresinde dönen olaylarla anlatılıyor.

Karakterler:

Naruto: Köyün Hokagesi olmak isteyen bir çocuktur. Küçükken içine 9 Kuyruklu Tilki İblisi yerleştirilmiştir. Bunu kendinden başka herkes biliyordur ve bu yüzden hep dışlanmıştır, ancak yalnızlığın sonucunda ilgi çekmek için daha çok yaramazlık yapar. Sakura'ya aşıktır ve başlarda çok havalı bulup nefret etse de Sasuke en iyi arkadaşıdır.

Sasuke: Okulun en çalışkan öğrencisidir. Mükemmel bir ninja olup ağabeyini öldürmek istemektedir. Naruto'nun hem en iyi arkadaşı, hem de en büyük rakibidir. Çok cooldur, içine kapanıktır ve soğuk bir kişidir. Buna rağmen bütün kızlar ona hastadır ve bu çoğu zaman Naruto'yu çileden çıkarmaktadır.

Sakura: Naruto'nun aşık olduğu pembe saçlı kızdır. Ancak o Sasuke'ye aşıktır. Aslında Naruto'nun eşek şakalarından içten içe hoşlansa da sırf Sasuke'ye cool görünmek için bunları çocuksu ve aptalca buluyormuş gibi yapar. Çok duygusal ve çocuksu bir yapısı vardır.


İruka Sensei: İruka sensei Naruto'nun Kakashi'den önceki hocasıdır.Oda Naruto gibi anne ve babasız büyümüştür.Küçükken arkadaşlarının dikkatini çekmek için salaklıklar yapmıştır.

Kakashi Sensei : Naruto,Sasuke ve Sakura'dan sorumlu Jounin.Sasuke'den önceki Konoha Köyü'nün tek Sharingan kullanıcısı.Uchiha Klanı'na bağlı olmamasına rağmen Sharingan a sahiptir.Şimdiye kadar 1000'in üzerinde teknik kopyaladığı için zaman zaman "Copy Ninja" olarak çağrılır ve yüzünde hep bir maske vardır.

Gai: Kakashi'nin ezeli rakibi.Daha önce 99 kez yarışmışlardır ve Gai 50-49 öndedir.Sadece bedensel güç kullanabilir ancak Konoha Köyü'nün en güçlü Jouninlerindendir.Lee,Neji ve Tenten'den sorumludur.

Jiraiya: 3.Hokage tarafından yetiştirilmiş 3 efsane Sannin'den biridir.En iyi ninjalardan biridir ve onun adına savaşması için kurbağa çağırabilir.Kızlara karşı bir zaafı vardır ve bunlarla ilgili kitaplar yazmaktadır.Aynı zamanda ölen 4.Hokage'nin hocasıdır.


Rock Lee: Hocası Gai gibi sadece bedensel güç kullanabilir.Çok güçlü ve çok hızlıdır.Rakibi Neji'ye göre "O"nun kaderi yazılmıştır ve bir kaybedendir.Ancak O Neji'yi yenip bunu değiştirmek için çok çalışmaktadır.

Hyuuga Neji: Hyuuga Klanı'nın dehası,klanın kalanından daha güçlü ve yetenekli.Hiç bir zaman kaderini ve yaşamını değiştiremeyeceğini düşünür.Bu yüzden hep depresif bir haldedir.Klanın özelliği olan Byakugan'a sahiptir.Byakugan,neredeyse 360 derecelik bir alanı görmesini ve düşmanın ataklarını farketmesini sağlar.

Tenten: Silahlar konusunda uzman bir bayan ninja.Sürekli Neji'nin etrafında olmaya çalışan ve ondan hoşlanan biri.

Ino Yamanaka: Yamanaka klanındandır ve yeteneği insanların beyinlerine girmektir. Sakura ile arkadaştır ama sonra ikisininde Sasuke'ye olan ilgisi birbirlerini rakip yapmıştır.

Choji Akimichi: 10. takım olan Asuma Sarutobi'nin takımındandır. oldukça oburdur ama arkadaşalrına düşkündür Nara ile arasında yakın bir dostluk bulunur.Klanlarına ait özel yiyecekleri vardır bu yiyecekler çakralarını yükseltiyordur.Bu şekilde vücutlarını genişletebiliyordur ama oldukça tehlikelidir.

Shikamaru Nara: Asuma Sarutobi'nin takımındandır oldukça tembel bir halidir tekniği gölgeleri kullanarak onların bedensel hareketlerini ele geçirmek.

Hyuuga Hinata: Hyuuga klanının baş ailesindendir.Utangaç ve savaşmaktan korkan biridir.Ancak savaştığında çok güçlü olur.Naruto'dan hoşlanır fakat bunu bir türlü belli edemez.Daha zayıf da olsa Neji gibi Byakugan kullanır.

Inuzuka Kiba: Köpek gibi kokar,köpek gibi görünür ve köpek gibi davranır.Klanının özelliği köpekleri yetiştirmek ve onlarla birlikte savaşmaktır.

Aburame Shino: Böcekleri ölümcül silah olarak kullanabilen Aburame Klanı'nın dehasıdır.Çok konuşmayan sessiz biridir.Çok güçlüdür ve böceklerine yakalananlar ölü demektir.

Orochimaru: 3. Hokage tarafından yetiştirilmiş 3 efsane Sannin'den biri.Daha fazla güç istediği için kötü olmuştur.Dünya üzerindeki bütün teknikleri yapabilme gibi bir amacı vardır. Savaş yılan çağırabilir. Ölümsüzdür. Ölümsüzlüğünü devam ettirebilmek için,başkalarının bedenlerine ihtiyaç duyar. En çok istediği beden Sasuke'nin bedenidir. Bunun nedeni de Sharingan'a sahip olma isteğidir .Böylece dünya üzerindeki teknikleri kopyalayarak daha çabuk öğrenebilecektir.

Gaara: Sand köyünün en güçlü silahı.Sadece insanları öldürmek için yaşadığını düşünür.Annesi doğarken ölmüştür.Çok güçlü olduğu için,babası ondan korkarak 6 yaşındayken onu öldürtmeye çalışır.Ancak onu koruyan kumlar sayesinde kurtulur.Onu öldürmeye çalışan kişinin en sevdiği kişi olduğunu öğrenince de,insanları öldürmeye başlar ve varlığının buna bağlı olduğunu düşünür.Alnında üzerinde "Love" yani "Sevgi" yazan bir dövme vardır.Doğduğundan beri onu koruyan kumlar,savaştaki en önemli silahıdır.

Kankuro: Gaara'nın takım arkadaşlarından biri.Çok güçlü bir savaşcıdır ancak her zaman Gaara'dan çekinmiştir.Yanlış bir şey yaptığında onu öldüreceğini düşünmüştür.Kankuro savaşta kuklaları silah olarak kullanır.

Temari: Gaara'nın bir diğer takım arkadaşı.Savaşta bir yelpaze kullanır.Yelpaze sayesinde bir rüzgar yaratarak,silahları ve düşmanını geri püskürtür.Zeki bir kızdır ve stratejiler üretmeyi sever.Animedeki en güçlü bayan Geninlerdendir.

Uchiha İtachi: Sasuke'nin kendinden büyük kardeşi.Kendi güçlerinin seviyesini görebilmek için tüm klanını öldürmüştür.Sasuke'nin öldürerek, klanının intikamını almak istediği kişi.

Jutsular:
jutsulara gelince bir çok jutsu mevcut hepsi zarar verici değil , sağlık veren jutsularda var. Jutsu lar bir çok el hareketinin art arda gelmesiyle oluşuyor. Doğru kombinasyonlar ile kumları bitkileri hareket ettirebildiğiniz gibi ağzınızdan ateş de atabilmektesiniz. Ya da birinin yarasını hızlı şekilde ortadan kaldırıp sağlığına kavuşturabilirsiniz. Başka birine dönüşebilirsiniz , ya da dev bir yılan yaratabilirsiniz.

Saldırı Tipleri
Genjutsu : Çoğunlukla ilizyon tekniğidir. Düşmanın kafasını karıştırarak orada var olmayan bir şeyi var göstererek rakibe saldırma tekniğidir. Oldukça etkili bir tekniktir ancak bu ilizyonu durdurmak için kendi çakrasını durdurması gerekir.

Ninjutsu: Ninjutsu tekniği kullanmak için el mühürlerini ve çakrayı iyi kullanmak gerekir. iyi bir konsantrasyon gerektirir, konsantrasyon olunmazsa bu teknik işe yaramaz, en çok kullanılan saldırı tekniğidir.

Taijutsu: Beden ve Yumruk yumruğa yapılan bir savaş tekniğidir. El mühürleri kullanılmaz, ninja onun yerine vücudunu değişik formlarda eğitir.Aynı zamanda Bloodline (kalıtımsal özellikler) da kullanabilir.Hyuuga gibi klanlar, rakibinin iç çakra kanallarını görme yeteneklerinden faydalanabilir, ve sonra akışı durdurabilir, veya onların vücudundan çakrayı bırakarak koruyucu bir engel oluşturması için Kaiten tekniğinden faydalanabilir.

Doujutsu: Beceri sanatlarının biri değildir ve göz tarafından yapılır. Kullanıcının kalıtsal özelliğinden kaynaklanır. Gözün Genjutsu, Taijutsu ve Ninjutsu yeteneklerini görme özelliği vardır. Doujutsu tekniklerini yapan insanlar, genellikle dehalardır. Doujutsu'nun ilk kullanıcıları, Uchiha klanıdır, Sharingan gözünün sahipleri.

Hijutsu: Hijutsu teknikleri, bir klandan gelen onlarla sınırlanan özel tekniklerdir, ya da onu yapabilen tek kişilerdir.
Kinjutsu:Beceri sanatlarından biri değildir. Kinjutsu veya "Yasaklanan teknikler", köy Kageleri tarafından yasak bildirilen üç ana kategoriden jutsulardır. Kinjutsu teknikleri, aşırı derecede kuvvetlidir, ve büyük zarara sebep olabilir. Eğer, yanlış kişi tarafından yapılırsa tüm köy büyük bir tehlike içinde olabilir.


Kageler
Her köyün, bir Kagesi vardır. Bir Kage, bir yönetici gibidir ve beş köyün beş kagesi vardır. Köylüler tarafından köyün en güçlü ninjası Kage olur. Çıkardığı emirlerle düzeni ve birliği korur.

Hokage, yaprak köyünün Kagesi'nin ismidir. Hokage'nin anlamı: Ateş gölgesi
Kazekage, kum köyünün Kagesi'nin ismidir. Kazekage'nin anlamı: Rüzgar gölgesi
Raikage, yıldırım köyünün Kagesi'dir. Raikage'nin anlamı: Yıldırım gölgesi
Mizukage, su köyünün Kagesi'dir. Mizukage'nin anlamı Su gölgesi
Tsuchikage, dünya köyünün Kagesi'dir. Tsuchikage'nın anlamı dünya gölgesi


Not: Alıntır!
[Resim: rbYtd.png]
Yukarı Çık Cevapla
#2
Paylaşım için tşk ben biliyodum çoğununkini Açık Ağızlı Gülümseme
[Resim: Kaptan-Tsubasa.jpg]
Yukarı Çık Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Uzumaki Naruto Tanıtım herzem 1 901 17-06-2013, Saat: 19:24
Son Yorum: Tsubasa Ozora10

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi