Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun


*

Şuta Vuruş Anı ve Şutun Kaleye Gidiş Animasyonları

Bu konu; 16 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Hiena
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Arkadaşlar, şutların en önemli animasyonları olan bir konuyu sizlerle paylaşacağım.

Şutların tüm sahnelerini değiştirip, yepyeni şutlar yaratabileceğimiz kodları sizlerle paylaşayım... Aşağıda 2 ayrı link verdim..

1.si şuta ilk vuruş anı:

Bu şuta vurma anı şu oluyor; oyucunun ayağını kaldırıp topa vurduğu sahne ve yakın görünümü olan oyuncuların şutlarında da o oyuncunun yakın görünümü çıkar.

2.si de;

Bu ilk vuruşu yaptıktan sonra topun kaleye gidişi, kıvrım alması, arkadaki desenler falan... Yani ilk vuruştan sonra topun kaleye gidişi...

Şimdi öncelikle size şuta ilk vuruş anını açıklayayım:

Şimdi link içerisinde oyundaki bütün şutlara ait ofsetler var... Yerden ve havadan çekilen tüm şutlar...

Mesela, Drive şutun ofseti 21D0C, kodları 4C AB.

Örneğin Banana şutu, Tsubasa'ya eklemek istiyorsunuz ve bu şut sırasında Tsubasa'nın yakın görünümün çıkmasını istiyorsunuz. Önce, Banana şutun 21D2E ofsetini açıyorsunuz ve burdaki 4C AD kodları yerine Drive şutun 4C AB kodlarını girin. Bu şut sırasında, Tsubasa'nın yakın görünümü çıkacak ve Drive şuta ilk vurduğu sahnede, arka plandaki perdeler çıkacak ama şut Banana şut olarak yine kaleye gidecek..

Mesela, Booster şutu çok fazla bir oyuncuya eklemek istemeyebilirsiniz; çünkü Nei topa vuruyor ve Toninho tamamlıyor. Toninho'nun tipi her zaman bu şut sırasında çıktığından, genel olarak onun tipinde bir oyuncuya eklemek zorunda olduğunuz için bu şutu öyle istediğinize ekleyemeyebilirsiniz. İşte bu şekilde, burdaki kodları kullanarak, başka bir şutun kodlarını girerek, bu başlangıç sahnesini kaldırabilirsiniz. Yani Toninho'nun topu tamamlama sahnesinden kurtulabilirsiniz. Aynı şekilde, Jitou'nun Sano tono combination şutundan da...

Havadaki şutları da aynı şekilde değiştirebilirisiniz. Mesela oyunda çokça bulunan süper kafa şutlarından birinin başlangıcını, yani vuruş anını, vole şeklinde yapabilirsiniz.

Misaki ve Nitta'nın şutlarında yakın görünüm var; onların kodlarını eklerseniz, onların yakın görünümleri çıkar. Ama normal vole kodunun ofseti de var: 21DAE ofseti.

Bunun 82 B1 kodlarını, bu özel kafa şutlarından biri yerine girebilirsiniz. İlk vuruş anı kafa yerine vole olur.. Topun kaleye gidişi aynı olur ama 2. linkte verdiğim şutun kaleye gidiş kodunu da değiştirerek bambaşka bir şut haline getirebilirsiniz.

Çin'li ikizlerden Lee kardeşlerin o şutunu da bu şekilde vole veya yerden şut yapabilirsiniz.

Çünkü bu şut, birinin diğerini omuzuna alıp fırlatma hareketi yüzünden çok fazla oyuncuya eklenmiyor ve başka oyunculara yakışmıyor. Ama ilk sahnesini değiştirerek yepyeni bir şut haline getirip, istediğiniz oyuncuya ekleyebilirsiniz.

Ayrıca yerden çekilen şutları, havadan ceza sahasından şut haline; ceza sahasından çekilen şutları da, yerden şut haline getirebilirsiniz.

Şimdi gelelim şutun kaleye gidiş sahnesine:

Bu da aynı şekilde 2 koddan oluşuyor ve tüm şutların ofsetleri 2. linkte bulunuyor. İstediğiniz şutun kaleye gidiş sahnesini, istediğiniz şuta ekleyebilirsiniz.

Mesela Drive-Tigerın kaleye gidiş sahnesini, Nitta'nın Hayabusa şutuna ekleyebilirsiniz. Ya da çok güzel bir şut sahnesine sahip olan Tsubasa'nın Drive Bicycle veya Lee Hanne'nin şutunu yerden bir şuta, örneğin Tiger şuta ekleyebilirsiniz. Veya bir başkasına...

Coimbra'nın Mach şutunu, başka bir oyuncuya ekleyip, bu şut kaleye giderken kalecinin şaşırmasını sağlayabilirsiniz.

Havadan şut şekillerini birbirine veya yerden şutlara ekleyebilirsiniz. Aynı şekilde yerden şutları da öyle... Artık gerisi sizlere kalmış...

Bunlar dışında, bir de pas sahnelerini bunlar gibi değiştirebiliyoruz. Onu da daha sonra paylaşacağım..

Bu ofsetler, bir özelliğe ait içeriği gösteren asıl kodlar... Yani bu kodlarla, şutların ilk sahnesini veya kaleye gidiş sahnesini ancak bir başka şutun kodunu girerek, onunla aynı şekilde yapabilirsiniz. Oysa farklı bir yerde vereceğim tüm içeriğin bulunduğu kodlarla her şutu birbirinden bağımsız ve istediğiniz şekillere sokabilirsiniz.
Not: Bu arada şu aşağıda verdiğim konudan faydalanabilirsiniz. Zira bu ve o konudaki kodlar birbiriyle bağlantılı

LINKLER:

Tesekkurler ! Icerik Acilmistir:

LINK1
LINK2


http://www.tsubasatr.net/konu-Bir-Sutu-B...kleme.html
Yukarı Çık Cevapla
#2
Teşekkürler abi Çok güzel anlatmışsın Gülümseme
Hazır Ol
[Resim: avatar_759.jpg?dateline=1390913547]
DangerS.!

Jairo Twin S.!
[Resim: xYkaVl.jpg]

MEHMET And Jairo Forever!!
Yukarı Çık Cevapla
#3
eline sağlık üstad.benim sormak istediğim bir soru var.mesela geçen anlattğın şekilde drive şutu diğerlerinden bağımsız olarak önerdiğin boş ofsetlerde editledim.fakat şut perdesini rengini ve topun kaleye gidişini hiç değiştiremedim.bunları boş ofsetlerde mi editleyecez yoksa drive şutun kendi ofsetinde mi.konuları biraz gezdim birşeyler anladım fakat yetersiz.arka plan değiştiğinde sadece tsubasanın şutunda değişecek yahut şutun gidişlerinde sadece yine onun ki değişecek.şimdiden teşekkürler.
Yukarı Çık Cevapla
#4
Drive Şut ve Slider Şutun ayrı bir perde rengi yok. Maç içindeki havanın rengiyle aynı kodlara sahipler.
Aşağıdaki kodlardan oluşuyor. Yalnız bu kodları değiştirirsek maç içinde havanın rengi de değişmiş olur.

Havanın Rengi:

3FBFA = İlk Üç kodu değiştir (30 kodu hariç)
3FC2A = ilk beş kod (30 kodu hariç)
3FBE8 = 21 Kodu
3FBF1 = 21 Kodu


Havanın rengiyle beraber değiştirebilirsin ancak. Bunun dışında Tsubasa ya başka bir perdenin renk kodunu girip onun renk kodlarını değiştirebilirsin.

Tsubasa' nın Drive şutunun offseti olan 22B5C ye gittiğimizde oradaki perde animasyon kodlarından

F9 02 16 28 4A 8E 49

diye giden kodlardan şu 5. kod olan 4A yerine başka bir perde kodu girelim. Mesela 0D veya 26, 2F gibi kodları da kullanabilirsin.

Topun kaleye gidiş ofsetleri de yukarıdaki linkte mevcut. O ofsetteki kodlar yerine başka bir şutun kaleye gidiş kodlarını girebileceğin gibi şuta vuruş anındaki mantıkla yeni kodlar girip öylede değiştirebilirsin.

Bunları boş ofsete girebildiğin gibi istersen drive şut üzeride de deneyebilirsin. Ama sana tavsiyem mevcut kodları üzerinde bunu yapma. Hem kod alanı dar hemde bazen farklı şutlar veya normal şutlarında bazı sahnelerinin ofsetleri bu bölümü gösterebiliyor. O yüzden boş ofset göstermen daha mantıklı, zira bu şekilde diğer sahneleri bozmamış olursun.
Yukarı Çık Cevapla
#5
teşekkürler elleriniz dert görmesinGöz kırpma
Yukarı Çık Cevapla
#6
emeğine sağlık kardeşGülümseme
Yukarı Çık Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Şut eklerken hangi kod hangi şuta denk gelir ? ジャイロメ59 6 476 02-05-2020, Saat: 19:24
Son Yorum: MAYK
Aynı Şuta Sahip Oyuncuların Ofset Yerlerini Belirleyen Kodlar Hiena 6 424 14-04-2020, Saat: 17:56
Son Yorum: zzsasukezz
Şuta Vuruş Anı Çorap Renk Ofsetleri ジャイロメ59 5 598 13-01-2020, Saat: 16:12
Son Yorum: oz man
Çalım Animasyonları Tasarlama ジャイロメ59 9 807 05-01-2020, Saat: 21:20
Son Yorum: levin44
Arka Plan Animasyonları Hiena 12 662 02-01-2020, Saat: 21:58
Son Yorum: tsubasacan22

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi