Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Animasyon Kodları - Resimli

Bu konu; 13 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Hiena
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Arkadaşlar biliyorsunuz daha önce tüm animasyon kodlarını yer gösterme kodlarıyla beraber paylaşmıştım. Şimdi ise ilgili her animasyonun bulunduğu bu sahneleri arka planıyla beraber resimli olarak hazırladım.

Tüm sahneleri orijinal yerinde bulup öyle resimlerini aldım. Sadece 2-3 sahnenin yerini bulamadım ve arka plan olarak tahmini bir sahnenin kodunu girdim. Ayrıca tüm arka plan kodlarını da resimli olarak link içerisindeki dosyaya ekledim.

Her animasyona ait resmin yanında hangi animasyona ait olduğu yazıyor. Ayrıca yanında yer gösterme kodları da mevcut. Bu yer gösterme kodları biraz daha aşağılarda bulunan animasyonların asıl içeriklerini gösteriyor. Mesela 28A9A ofsetindeki 91 kodlu Tsubasa' nın yakın görünümü için yer gösterme kodları C5 98 dir ve bu kodlar 298D5 ofsetini gösterir. 298D5 ofsetinde bu kodlar bulunur;  

F5 84 80 F4 33 00 00 00 F1 00 98 00 D3 01 F0

Burada 80 kodu renk kodudur. Tsubasa' nın yakın görünüm forma renk kodlarını gösterir. Başka bir oyuncunun kodunu girerseniz Tsubasa onun yakın görünüm forma renklerine sahip olur.

33 ve yanındaki 00 kodları ise herhangi bir oyuncuya farklı tipte bir oyuncunun yakın görünüm kodu eklendiğinde bozuk çıkması durumunda o oyuncunun bu sıradaki kodların eklenmesi ile yakın görünümün düzelmesini sağlayacak kodlar oluyor.

98 kodu da Tsubasa' nın yakın görünüm kodu oluyor.

Hemen her sahne F0 kodu ile biter. Tam olarak nerede bittiğini anlamak içinde bir alttaki animasyonun yer gösterim kodlarının gösterdiği içerik kodlarına gidip onun nerde başladığını belirlediğinizde bir önceki animasyonun kodlarının da nerde bittiğini anlayabiliyorsunuz.

Mesela bundan hemen sonraki 92 kodlu golden kombi sırasında Tsubasa' nın topu pasladığı sahnenin ofseti 398E5 dir. Bu yeni animasyonumuzun başlangıcı olduğuna göre bir önceki F0 kodu ile Tsubasa' nın 91 kodlu yakı görünüm animasyonunu burada bitiyor demektir. Tabi her sahne F0 ile bitmez. Bazı sahnelerde F8 XX XX ile tekrar o animasyonun belli bir bölümü gösterilebilir. Burada F8 yer gösterme kodları için kullanılan bağlantı kodudur. F0 yerine F8 XX XX kodlarını görürseniz bilin ki burada son sahne olarak yer gösterme bölümü mevcuttur. Onun hesaplaması da zaten bir üst satırdaki [ofsetteki] 16 kod öncesidir.

Bu verdiğim yakın görünüm için örnek kodlardı... Bu her türlü sahnede  o sahnenin uzunluğuna göre değişiklik gösterir.  

Mesela Toninho' nun Nei ile booster şutunda kendisi için bir animasyon sahnesi mevcuttur. Tıpkı Jitou' nun şutunda Sano' nun çıkıp kafa ile şutu vurması gibi. Mesela bu ikisi ve benzeri sahnelerde diyelim ki Tsubasa' ya böyle bir şut eklediniz ve vole olarak Hyuga' nın vurmasını istediniz ve vole kodlarını eklersiniz ama Hyuga yerine yine Tsubasa vole şutunu çeker. Çünkü Hyuga için böyle bir animasyon sahnesi yok. Tıpkı Tachibana kardeşlerin kendilerine ait olan Skylap sahneleri gibi...

Mesela bir normal voleyi kendisi kullanan oyuncular için bir animasyon sahnesi vardır birde bahsettiğim üzere Toninho için böyle bir sahne vardır.

Toninho' nun E9 animasyonuna ait ofset 28B4A dır ve bu ofsetine kodları EA A0 kodlarıdır. Bu kodlar 2A0FA ofsetini gösterir. Buradaki içerik kodlarımız şunlardır;

F5 80 F4 16 17 2D 53 F1 00 74 00 C3 01 F0

Birde normal tüm oyuncular için geçerli vole animasyonun kodları vardır. Onunda kodu 69 dur ve içeriği bu aşağıdaki kodlardan oluşur.

F5 80 F4 16 17 2D 53 F1 00 46 08 BB 01 F0

Evet gördüğünüz gibi her iki sahnenin kod sayısı aynı. Aradaki farkı sadece sondaki 3 kod belirler. 46 08 BB kodları Toninho tipini belirleyen kodlardır. Mesela bunları yukarıdaki 74 00 C3 kodlarıyla değiştirirseniz artık Toninho' nun tipi çıkmaz; onun yerine hangi oyuncu vole şutunu çekmiş ise onun tipi çıkar.

Birde F5 kodundan sonra rengi belirleyen kodlar vardır ki bu kod özel paslaşmaları olan oyuncular gibi, Tachibana kardeşlerin Skylap twin şutu gibi sahnelere ait renk kodlarını belirler. Bazılarında 80 yerine 82, 0D gibi kodlar görürsünüz... Bu kodlar o kişiye özel olan sahnelerin renk kodlarını gösterir. Bunu 80 yaparsanız o animasyonu hangi oyuncuya eklemiş iseniz o oyuncu kendi forma rengiyle bu sahneyi gerçekleştirir. Pierre-Napoleon, Hyuga-Sawada özel paslaşmalarında olduğu gibi. Bunlarda Tsubasa ve Misaki' nin golden kombinasyonunda olduğu gibi ayrı verkaç renk kodları yoktur ve forma renkleri ne ise paslaştıkları zamanda o forma renkleriyle paslaşırlar. Bununla ilgili örnekleri de link içerisindeki dökümanın alt kısmında verdim.  

Bu şekilde her animasyonun içeriğindeki kodlarla oynayarak farklı sahneler elde edebilirsiniz. Bununla ilgili örnek paylaşımlara da bu altta verdiğim yönlendirme linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Animasyon kodlarıyla ilgili ben ve diğer arkadaşlarımız tarafından birçok paylaşım yapıldı.

Alttaki konu içerisindeki 2.konu olan Animasyon Kodları adlı başlık altındaki linklerle animasyonlarla ilgili tüm paylaşımlara ulaşabilirsiniz.    

http://www.tsubasatr.net/konu-Bugune-Kad...lasin.html

 

Download:

Dikkat ! Linkleri Gormek Icin Yorum Yazmaniz Gerekmektedir. Gereksiz Spam Mesaj Atanlar Yasaklanacaktir. Emege Saygi Gosterdiginiz Ve Anlayisiniz Icin Tesekkurler

Yukarı Çık Cevapla
#2
Hemen indiriyorum bakalım belki o kodları ben bulmuşumdurGülümseme
Eline sağlık
CT-2 Hack Nasıl Yapılır?

TsubasaTR Hackleri


TR.Net'i Youtube semalarına taşımış bulunmaktayız 
tsubasatr.net Her yerde peki ya sen nerdesin?
[img][Resim: mkVGaR.jpg]
Yukarı Çık Cevapla
#3
Hangi kodları? Gülümseme
Yukarı Çık Cevapla
#4
Ben birşey anlamadım bana youtubeden link atarmısın daha iyi anlamam için Ağlama
Yukarı Çık Cevapla
#5
Bütün mesajı büyük harflerle yazmak yasaktır, kuralları okuyalım lütfen.

Düzenlendi @K.Huiga
Yukarı Çık Cevapla
#6
(07-01-2017, Saat: 01:02)K.Huiga Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben birşey anlamadım bana youtubeden link atarmısın daha iyi anlamam için Ağlama


Altta verdiğim konuları incelersen orada gerekli tüm kodlarla beraber resimli ve videolu anlatımlar mevcut.

http://www.tsubasatr.net/konu-Hex-Editor...cinde.html

http://www.tsubasatr.net/konu-Bugune-Kad...lasin.html
Yukarı Çık Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
CT 2 - Tüm Şutların ve Diğer Özel Hareketlerin Kodları (Asıl İçerik) Hiena 17 2,038 02-05-2021, Saat: 21:15
Son Yorum: ほくとのたか
Hızlı Koşma Kodları (Asıl İçeriği Gösteren Bölüm) Hiena 38 4,239 02-05-2021, Saat: 20:37
Son Yorum: ほくとのたか
Enerji ve Skill Kodları (Asıl İçeriği Gösteren Bölüm)) Hiena 29 2,298 02-05-2021, Saat: 18:38
Son Yorum: ほくとのたか
Takımların müzik kodları!! digimax 23 2,503 23-04-2021, Saat: 16:01
Son Yorum: Atkn_JK
perde renk kodları resımlı MAJESTE 16 2,142 17-04-2021, Saat: 10:23
Son Yorum: JOHAN CRUYFF

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 2 Ziyaretçi