Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

matsuyama10
北の野生のワシ
Doğum Tarihi:
11-08-2004 - [Şu anda 16 yaşında]
Aktiflik Süresi:
1 Gün, 16 Saat, 21 Dakika
Son Ziyareti:
Dün, Saat: 18:10
Üyelik Tarihi:
11-09-2020
İletişim Bilgileri
Kıdemli Üye

rep puanı

84 [Ayrıntılar]

Site Ortalama Katkı Derecesi
Henüz hesaplanacak yeterli derecelendirmesi yok.
Kişisel Bilgiler
Cinsiyeti : Bay
Tuttuğu Takım : Takım Tutmuyorum
Yaşadığı Yer : Türkiye, Rize
Yaşı : 16
Adı ve Soyadı : ビラル
Favori Karakter : Hikaru Matsuyama
Biyografisi : Kendim Hakkında: Adım Bilal, yaşım 16. Şu anda lise seviyesinde bir öğrenciyim. İki farklı Instagram sayfam ve bir yönettiğim Discord sunucusu mevcuttur.

Kaptan Tsubasa'ya Başlayışım: Beni tanıyanlar genellikle eski bir fan olduğumu sanıyorlar. Fakat öyle değil. Ben de 2018 serisiyle bu anime/mangayı tanıdım. Eskiden Yumurcak TV'de görmeme rağmen 2-3 dakika izler hemen geçerdim... Fakat 2018 animesini gördükten sonra bakış açım değişti. Futbolla pek ilgilenmezdim zaten... Bu anime de bu fikirlerimi değiştirdi.

Tsubasa O. ve Ryo I. en sevdiğim karakterler oldu. Türkçe dublaj o zamanlar 15-16. bölümlere kadar çevrildiğinden (tam emin değilim hangi bölüme kadar olduğundan) daha başka başka oyuncuların olduğunu bilmiyordum, (Bkz: Ken Wakashimazu) veya tam olarak tanımıyordum. Yeni bölümlerin çıkmayışı benim merak hislerimi uyandırdı ve araştırmaya koyuldum. Bu nedir, neler daha var vs. Türkçe dublajı bulamayışımın ardından Endonezya (Endonezce) dilindeki alt yazılara rastladım. Zamanla animeyi paylaşan sitelere de rastladım, sonra da Japonca'ya geçtim.

52. Bölümde bittiğini görünce, bu böyle bitmiş olamaz gibi düşüncelere kapıldım ve yine araştırmaya başladım. Road to 2002 animesini buldum ve baştan sona kadar izledim. O sırada 2002 ile 2018'in birbirleriyle pek uyuşmadığını fark ettim. Baktıkça daha fazlasını buluyordum. 1983, Shin serisi, Filmleri, J serisi ve dahası... Hepsinin hikayesi farklıydı. Ben de en temel kaynak olan mangasına başladım. Şu anda düzgün bir şekilde okuduğum World Youth mangası var fakat WY mangasından sonraki karakterler hakkında da bilgi sahibiyim. (Bkz: Michael ve Raphael) (Bkz: Kotaro Furukawa ve Shinnosuke Kazami)

Başlayışımdan sonra sosyal medyalarda bulunduğum kariyer: İki Instagram sayfamın olduğunu söyledim.
1- @astruva
Memleket : Rize
Forum Bilgileri
Yorumlar : 131

131 (Günlük ortalama 0.58 | Toplam yorumların %0.17)

Konular : 43

43 (Günlük ortalama 0.19 | Toplam konuların %0.77)

Mesaj Begendi

Mesaj Begendi: 80
Begeni Aldi

Begeni Aldıi: 81
[Resim: TqKGBKH.gif] Normal bir insan
[Resim: UA7LWfD.png]