Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Japonya Milli Takımından Sonra Değeri Düşen Oyuncular

Bu konu; 26 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Karl Heinz Schneider
Anket Başlığı: Hangisi Daha Fazla Düşüş Yaşadı?
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Takeshi Sawada
50.00%
5 50.00%
Shun Nitta
20.00%
2 20.00%
Mitsuru Sano
30.00%
3 30.00%
Katılımcı sayısı: 10 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yani bir karar verelim, mangaya göre mi kıyaslıyoruz oyunlara göre mi, hatta tek oyuna (Captain Tsubasa 2 Super Striker) göre mi?  Dil Çıkarma

Oyuna göre kıyaslama yapmadım ben zaten, gerekirse onu da yaparım ama soru mangaya yönelik sorulmuş gibi geldi bana, o nedenle yalnızca mangayı baz aldım. 

...

Misaki ile eşit diyorsun ancak ben hiçbir zaman Sawada'nın Misaki ile eşit olduğunu görmedim. Orijinal seride güzel hamleleri vardı ancak onun hiçbir zaman kendi başına büyük bir kaleciye gol attığını hatırlamıyorum ben. Oysa Misaki, Tsubasa ile birlikte bile olsa Twin Shoot ile zamanın en güçlü kalecilerinden bir tanesine gol atmıştır. 

Yani baştan Misaki ile Sawada eşitti, sonra düştü diye bir durum bence kesinlikle söz konusu değil. Her zaman Misaki, Sawada'dan daha iyiydi. 

...

Unutulan ya da az bilinen bir diğer husus ise Sawada, Sano ve Nitta üçlüsünün Ougon Sedai denilen Tsubasa, Hyuuga, Wakabayashi, Misaki, Misugi, Matsuyama gibi isimlerden birer yaş küçük oldukları gerçeğidir. Dikkat ederseniz Sawada Hyuuga'ya hep Hyuuga-san, Nitta ise Tsubasa'ya genelde Tsubasa-senpai der. 

Yani durum buyken ve bu bizzat sensei tarafından üstüne basıla basıla dile getirilirken bu üç ismi diğerleri ile bir tutmak ve kıyaslamak biraz haksızlık olur.

Buna rağmen, Sawada, Tsubasalar'ın ardından Next Age denilen jenerasyonun takım kaptanlığına yükselmiş ve World Youth'ı Japonya'nın bir kez daha kazanmasını sağlayan kilit oyunculardan bir tanesi olmuştur. 

Kaptanlığa yükselmek, turnuvada başarılı performans sergileyip, kupa kazanmak gelişim değilse nedir?  Dil Çıkarma
| 12 | Eagle Shot | Eagle Shot Pass | Teppoumizu Tackle | Ball Keep Ability | Furano FC |
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Japonya Milli Takımından Sonra Değeri Düşen Oyuncular - Yazar: Hikaru Matsuyama - 08-08-2020, Saat: 21:00

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
grunwald vs japonya maçın tsubasa oynasa japonya yenebilirmiydi? genzow 22 2,193 13-09-2020, Saat: 16:16
Son Yorum: Karl Heinz Schneider
Japonya Irak hjorikyuga 8 1,568 12-09-2017, Saat: 17:49
Son Yorum: Hikaru Matsuyama
Japonya Final Maçı hjorikyuga 5 1,063 12-09-2017, Saat: 17:14
Son Yorum: Hikaru Matsuyama

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi