Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Captain Tsubasa [NES] Kullanım Kılavuzu (Türkçe!)

Bu konu; 38 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Hikaru Matsuyama
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bugün 3 sayfa daha çevirdim ve böylece Defense (Shubi) kısmının çevirisi de tamamlanmış oldu.

Özellikle bu ilk oyunla birlikte hayatımıza giren マーク (Mark)タックル (Tackle) ve パスカット (Passcut) hamlelerinin ne anlam ifade ettiğini membaından öğrenmek isteyenlere bugünkü çeviriyi okumalarını tavsiye ederim. 

Benim bu oyunu oynadığım yıllar boyunca neredeyse hiç kullanmadığım Mark hamlesi için yapılan açıklama özellikle hoşuma gitti. Ayrıca bu oyunda ブロック (Block) hamlesi de yer almadığı için Shoot karşısında Block yerine ne şekilde savunma yapacağımızın bilgisinin de verilmiş olduğunu göreceksiniz ki bence bu çok değerli bir bilgi ve de bu kullanım kılavuzunu boşuna çevirmediğimin pek çok kanıtından bir tanesi.  Güzel

Son sayfada yer alan パンチ (Punch) ve キャッチ (Catch) için söylenenler ise öyle sanıyorum ki CT oyunlarını oynayan pek çok kişi tarafından artık bilinen şeyler. 

Son sayfanın sonunda ise Wakashimazu ve 三角とび (Sankakutobi) tekniğinin nasıl kullanılacağına ilişkin bilgi verilmiş. Düşünsenize daha oyuna başlamadınız bile ve rehberi okuyarak oyunun -bana göre- 1 no'lu kalecisi Wakashimazu ile ilgili daha şimdiden bilgi ediniyorsunuz. Tek kelimeyle muhteşem!

Ayrıca Wakashimazu için söylenen Wakashimazu ha tsuyoi!* ibaresi de onu çok seven benim oldukça hoşuma gitti.  Sağ

* Wakashimazu çok güçlü!

http://www.mediafire.com/file/6u6y0dun45...e.pdf/file

....

@jun Misugi
Madem öyle, bundan sonrası için herhangi bir çalışma yapacak olduğumda photoshop konusunda yardıma ihtiyacım olursa kapını çalarım ona göre.  Dil Çıkarma
Captain Tsubasa (Mega CD) ile ilgili bir şeyler yapmak benim de evvelde beri hayalim, illa ki çeviri yapmak da şart değil, oyunu baştan sona oynayıp keyif almak bile olabilir bu *bir şeyler*.  Güzel 

Manga konusunda ise çevirilere geri dönmeyi çok ama çok istiyorum ancak öncelikle bir sistem oturtmam gerek ardından da Japoncadan --> Türkçeye direkt çeviri yapacaksam bunun için bir ekip kurmam gerekiyor. Ve elbette mangaları da satın almam.  Dil Çıkarma  Gördüğün gibi manga çeviri işi daha meşakkatli ya da en azından titiz çalışmayı seven benim gibi birisi için biraz çetrefilli, ancak elbette kesinlikle yapacağım çalışmalardan bir tanesi. Hele şu elimdeki kullanım kılavuzunu bir tamamlayayım hayırlısıyla.

Desteklerin için teşekkürler bu arada.
| 12 | Eagle Shot | Eagle Shot Pass | Teppoumizu Tackle | Ball Keep Ability | Furano FC |
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Captain Tsubasa [NES] Kullanım Kılavuzu (Türkçe!) - Yazar: Hikaru Matsuyama - 14-04-2020, Saat: 14:51

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Captain Tsubasa 2 Super Striker [Analiz] - Detaylı Tam Çözüm Hikaru Matsuyama 17 2,621 01-05-2024, Saat: 17:45
Son Yorum: Hiena 2
Captain Tsubasa Oyunlarının Tam Çözümleri SacMisaki 13 2,617 29-04-2024, Saat: 01:16
Son Yorum: Kian
Captain Tsubasa SEGA-CD Tam Çözüm Makoto Soda 64 2,959 12-03-2024, Saat: 16:00
Son Yorum: bykaya
Captain Tsubasa PS-2 Tam Çözüm misaki_furkan 29 8,819 09-01-2024, Saat: 17:58
Son Yorum: coderturk55
CT2 - Rakip Oyuncu Skilleri [Türkçe ve Japonca] Hiena 18 2,383 09-06-2023, Saat: 10:46
Son Yorum: aquaponicist

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar
1 Kullanıcı Bu Konuyu Okudu:
Kian (29-04-2024, 01:20)

Görüntüleyenler: 2 Ziyaretçi