Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Animeye Uygun Yaptığım Oyun Hakkında...

Bu konu; 160 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Hiena
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arkadaşlar biliyorsunuz daha önce bahsetmiştin ilk seri ve shin serini konu alan bir oyun yapıyorum ve bu oyunda hemen hemen serideki maçlar, karakterler ve sahneleri mümkün oldukça birebir uygulamaya çalışıyorum. Oyunda birçok şeyi hallettim, sadece müzikler ve ara sahneler kaldı. Birde arada şut ve benzeri özel sahneleri aklıma geldikçe ve yeni özelliklere ait kodlar buldukça ekliyorum. Burada sizden animedeki o şutların ve diğer tekniklerin ismi konusunda yardım ve fikir vermenizi isteyecektim.

Şimdi mesela Schneider' in Fire şut ve Non-Fire şutu var ve Non-fire şutu vuracağı zaman önce fire şut vuracak gibi yapıp topu diğer ayağına alıyor ve kaleciyi yanıltarak Non-Fire şut vuruyor.

Sonra Matsuyama' nın Feint Tackle kayışını hemen hemen birebir yaptım. Rakibi aldatıyor ve rakip çalım atıp onu geçtikten sonra geri gelip o özel kayışını yapıyor. Bunun dışında Eagle şut pası da var.

Sonra Otomo takımı ve Otomo 4 lüsünün Otomo Quartet stratejisini de uyguladım.

Sonra Shutetsu' daki Kisugi - Taki ve Izawa' nın Shutetsu Trio kombinasyonunu ekledim.

Yine Tachibana kardeşlerin Triangle şutunu yaptım. Birebir serideki gibi oldu. Ayrıca takım ardaşlarına girdiğim sistemle Tachibana kardeşler dışında geri kalan 9 oyuncu atağa çıkmıyor. Biliyorsunuz seride de mor Hanawa' da diğer oyuncular o ikisine güvendiği için atağa çıkmıyorlardı.

Resimde de gördüğünüz gibi ikisi atağa çıkarken diğer tüm takım arkadaşları orta sahada bekliyorlar.

[Resim: ErPdog.jpg]

Yine Hamburg maçını birebir yaptım ve hatta Hyuga ile Wakabayashi' nin kavga sahnesini de ekledim.

Sonra Tsubasa' nın, Misugi' nin kalp rahatsızlığını öğrenmesiyle maç içinde sürekli onu düşünerek belli bir süreye kadar tamamen etkisiz olduğu sahneleri ekledim.

Bunun gibi elimizdeki imkanlarla mümkün olduğu kadarıyla birebir her karşılaşmayı, her sahneyi eklemeye çalıştım.

Şimdi burada şut ve diğer bazı özel hareketlerin ismi konusunda kararsız kaldım. Ben bunlara o sahnenin içeriğine göre uygun isimleri verdim ama mesela aklıma geldi de Diaz' ın taklalar açarak rovaşata vurduğu o şutun isminin animede geçip geçmediğini merak ediyorum. Seriyi izleyen ve aklında kalan arkadaşlardan bu şutun bir ismi varsa onu öğrenmek istiyorum.

O sahne bu...

http://www.tsubasatr.net/konu-Diaz-Acrob...on=newpost

Bunu hemen hemen birebir yapmaya çalıştım ve isim konusunda kararsız kaldım.

Tsubasa' nın Cyclone şutu yerine de yeni bir şut yaptım ve oda bir-iki takla atıp topukla vuruyor. Tabi bunu rovaşata olarak da yapabiliriz. İşte bunun içinde mesela animede örneğin Müller' e attığı son golde rovaşata olarak vuruyor ve top fileleri yırtıp havaya doğru yükseliyordu... İşte bu ve bunun gibi maçlarda bu şekilde kullandığı özel şutlar için bir isim kullanılmış mıydı acaba?

Schneider' e de özel bir çalım ekledim ve isim olarak Kaiser drible yi kullandım da bu sizce uygun mu, güzel olur mu acaba?

Yine Misugi' ye özel bir çalım ekledim ve isim olarak Overfly drib ismini verdim. Rakip oyuncu kayarken topu yukarı doğru atıyor ve sonra zıplayıp üstünden atlıyor.

Bu arada Tsubasa' nın o özel şutunu sadece ceza sahası içine vurulacak şekilde ayarladım ve isim olarak da Fast-Moving diye bir isim verdim. Sizce bu uygun mu veya seride o tür şutları için bir isim geçmiş miydi bir fikir verebilir misiniz.

Bunlar dışında aklınıza gelen sahneler, isimler, karakterler varsa burada belirtmenizi istiyorum ki birebir seriye uygun olarak yapıyor olduğum ve orijinal oyunla kıyaslanacak derecede olacak olan bu final oyunumda sizlerinde bir katkısı olsun istiyorum.

Bu oyunla ilgili daha önce açtığım başlığı aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz

http://www.tsubasatr.net/konu-Captain-Ts...light=shin
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Diaz'ın rövaşatası için Turn Overhead olabilir.Kafana uyarsa yazabilirsin abi Turn R. yazman da yeterli olabilir.
CT-2 Hack Nasıl Yapılır?

TsubasaTR Hackleri

TR.Net'i Youtube semalarına taşımış bulunmaktayız 
tsubasatr.net Her yerde peki ya sen nerdesin?
[img][Resim: mkVGaR.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Mompresan' ın verdiği Acrobatics Overhead kulağa hoş geliyor ve onu uygulamayı düşünüyordum.

Senin verdiğin isimde güzel; ama ben diğer arkadaşların fikrini de alıp en uygunu üzerine uzlaşmak istiyorum.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Acrobatics Overhead de güzelGülümseme
CT-2 Hack Nasıl Yapılır?

TsubasaTR Hackleri

TR.Net'i Youtube semalarına taşımış bulunmaktayız 
tsubasatr.net Her yerde peki ya sen nerdesin?
[img][Resim: mkVGaR.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Schneider'in özel kayması var mı? Hyuga'yı uçurduğu hareket olsa efsane olurdu.En azından ara sahne olarak görsek bile olurdu.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Özel bir kayması yok ama normal kaymayla oyuncuları uçurma özelliği var. Zaten seride de normal kayıp öyle uçuruyordu. Hyuga' dan bile daha güçlü bir oyuncu ve bu yüzden oyuncularımızı savurup öyle kapacak topu.

Çalımı konusunda da buna yakın bir şey yapmıştım ama şimdi aklıma geldi de Jitou nun kayması sırasında saha sağdan ve soldan yükseliyordu ya işte onu bu çalımı için uygulayabiliriz.

http://www.tsubasatr.net/konu-Schneider-...=Schneider
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Hackim hakkında bilgiler imparator_03 2 698 03-10-2017, Saat: 19:28
Son Yorum: imparator_03
Mangaya ve Animeye Paralel Hacklerinin Devamı Jun Misugi 9 1,257 06-08-2017, Saat: 23:01
Son Yorum: Hiena
Flame Thunder Hakkında ジャイロメ59 7 1,206 14-06-2017, Saat: 01:35
Virtuanes NTSC/PAL Hakkında. ジャイロメ59 6 1,036 04-06-2017, Saat: 19:02
Son Yorum: Hikaru Matsuyama
Captain Tsubasa 2 - Anime Müzikleri Hakkında coimbra_diaz12 7 1,197 22-05-2017, Saat: 20:01

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi