Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Neden Türkiye'deki bazı futbol Sevadları 4 büyükleri tutuyor?

Bu konu; 3 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : levin44
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu durumun saçma olup olmadığı kişiden kişiye göre değişir. Kimisi futbolda takım tutmayı bile saçma bulur. Türkiye'de dört büyüklerin tercih edilmesinin sebebi onların artık yerellikten çıkıp ülke çapında ilgi görmüş olmasıdır. Örneğin İngiltere'de böyle değildir. Manchester derbisi orada şöyle bilinir: "Biz aynı şehrin farklı renkleriyiz. Aramızda böyle bir rekabet var." Türkiye'deki GS-FB rekabeti ise bu takımların İstanbul'un farklı bölgelerinde olmasından kaynaklanmaz. Galatasaray ve Fenerbahçe, kazandığı başarılarla en çok taraftara sahip olan takımlardır. Ben Galatasaray'ı kendim seçtim. "Amacımız Türk olmayan takımları yenmektir." felsefesi ve Avrupa'da iki önemli kupa kazanan takım olması beni etkilemişti. Bu yüzden ailemden farklı olarak Galatasaray'ı tercih ettim. Trabzonspor'a sempati duyanlar ise genelde bunun sebebi olarak İstanbul takımlarına karşı çıkarak şampiyonluk kazanmış olmalarını söylüyor.
[Resim: kojiro-hyuga_685822_m.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Neden Türkiye'deki bazı futbol Sevadları 4 büyükleri tutuyor? - Yazar: Tapates - 13-11-2020, Saat: 20:56

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Japonya 4-2 Türkiye AlphaT®.NET 4 83 13-09-2023, Saat: 00:59
Son Yorum: Tapates
fenerbahçe neden kaybediyor Surekli?! levin44 1 264 16-11-2020, Saat: 13:56
Son Yorum: AlphaT®.NET
Futbol Kulüplerinin Armalarındaki Anlamlar 3 Karl Schneider 2 1,843 07-09-2015, Saat: 16:31
Son Yorum: Tsumax
Futbol Kulüplerinin Armalarındaki Anlamlar 2 Karl Schneider 7 2,481 05-05-2015, Saat: 15:12
Son Yorum: Karl Schneider
Türkiye World Youth ScoUnk 4 958 20-04-2013, Saat: 16:11
Son Yorum: ScoUnk

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi