Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Her Maç Farklı Şut,Pas,Çalım,Combi Gelsin[Mağlup-Galip-Berabere Durumda iken]

Bu konu; 16 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : bakgal
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O sadece fantazi bir çalışmaydı. Gülümseme Kullanılabilecek durumda değil şuan.

Yaptığım işlem şutun kaleye gidişine F0 kodu koymaktı. Bu kodu herhangi bir şutun kaleye gidişindeki son sahnesinde en son kod olarak kullanırsak kaleci çıkmadan gol oluyor. F0 dan sonra FB gibi bir kapama kodu kullanmıyoruz. F0 zaten bu işlevi görüyor.

F9 02 30 44 38 89 F0 F7 03 F9 02 61 78 07 44 28 F5 F9 02 67 70 0C 4E 30 FD 00 F9 09 2B 3C 72 77 47 F0

89 = Kalecinin kalenin orta kısmında şutu beklemesi
44 = Topun filelere girmesi
4E = Hakemin faul için düdük çalması [yanındaki 30 kodu ofsayt yazısı]
77 = Kalecinin kale vuruşunu kullanması
F0 = Bu kodu son sahneye koyduğumuz zaman kaleci son sahnede çıkmadan yani topa uçmadan bu şekilde istediğimiz sahneleri uygulayabiliyoruz.

Kaleci topu tutabilecek güçtü ise gol sayılmaz. Ama tutamayacak kadar zayıfsa bu durumda gol sayılır. Yani tüm iş F0 kodunda bitiyor. Bir nevi bu kod Cyclone' nin ilk vuruştaki kaleci ve oyuncular çıkmadan gol olması işlevini görüyor.

Bunun dışında normal ofsaytta olması gerektiği gibi pası attığımız oyuncumuzun rakipten çok ileri olması durumunu da uygulayamıyoruz zaten. Yani ben orada bunu Misaki' nin son rakip oyuncunun ilerisinde bulunduğu anda pas attım ama o oyuncu Misaki den geride olsa bile yine aynı durum olacaktı. Zaten en önemli sorun bu. Diğerleri bir şekilde halledilir de...

O dönem birkaç arkadaş ofsayt ve sakatlık mevzusunu sormuştu ve bende ilerde bunu bir şekilde uygulayabileceğimiz bilgilere ulaşmamız durumunda nasıl olacağını göstermek istemiştim. Gülümseme

Sen bununla ilgili neler buldun? Şutun kaleye girmesine rağmen gol olmaması durumunu buldun ise bu harika bir haber. Gülümseme Bunu hep uygulamak istemişimdir. Oyunumda da bunu bir maçta bir oyuncunun şutuna uygulamak istiyorum. F0 yöntemi ile kaleci o şuta karşı zayıf kalırsa şutun kaleye girmeyip auta çıkma veya etkisini yitirip yerden sekip bir oyuncuya gitme sahnesini eklesem bile kaleci zayıf kaldığı durumlarda yine gol sayılacaktır. Senin bulduğun kodlarla bu durum oluyorsa bu harika olur. Aslında cyclone nin bu ilk seferdeki avans gol uygulamasındaki bununla ilgili kodu bulup değiştirirsek olabileceğini hep düşünüyordum. Gülümseme Sen hangi yolla yaptın?
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Her Maç Farklı Şut,Pas,Çalım,Combi Gelsin[Mağlup-Galip-Berabere Durumda iken] - Yazar: Hiena - 20-05-2017, Saat: 21:50

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Schneider - Mağlup Duruma Düştükten Sonra Sinirlenme [Kendi Takımımızda Uygulama] Hiena 33 2,203 11 saat önce
Son Yorum: Osman
Oyunculara Hyugadaki gibi 2 Farklı Şut Çekme Özelliği Verme bakgal 37 2,779 11 saat önce
10.Takım Sıradan Oyuncuların 2.Yarıda Farklı Bir Sistemle Oynamaları: Hiena 10 944 11 saat önce
Her Maç Oyunculara Farklı Kayma ve Block Verme bakgal 8 1,124 11 saat önce
Tsubasa & Meao Sahnesindeki Drive Overhead Yerine Farklı Şut Tasarlama Hiena 13 1,523 03-05-2024, Saat: 21:55

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi