Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Kantoku'nun verdiği bilgiler ne derece doğru veya işe yarar?

Bu konu; 185 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Hikaru Matsuyama
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çocukluğumda bu oyunu oynamaya çabalarken (daha doğrusu cebelleşirken) acaba bu adam ne diyor diye düşünürdüm. Tabi o zamanlar hiçbir şey anlamıyordum. Hazır Japoncamı da ilerlettiğim şu günlerde aklıma düşmüşken böyle bir işe girişeyim istedim.

Kantoku: Koç / Teknik Direktör demek. Captain Tsubasa Vol.II Super Striker [CT2] oyununda (ve diğer birçok Captain Tsubasa oyununda) Kantoku bize Jouhou denen Bilgi (Info) ekranında rakiple ilgili bilgi ve "kısa" taktikler verir.

Ben de bunları kendi Japonca bilgimle çevirmeye çalışacağım, sayfayı da elimden geldiğince güncelleyerek son maça kadarki bilgileri burada paylaşacağım. Bakalım koçların verdikleri bilgiler ne derece doğru ve faydalı. Acaba çocukken bunları bilseydim ne değişirmiş ben de açıkçası merak ediyorum. ^_^

はじめましょう! (Başlayalım!)

[01] Fluminense

[Resim: 287f3p.png]

[Resim: jzuo9x.png]

リオカップ は きょうごう ぞろいだ。ちかぬくにはあいてのちからをよくしることがたいせつだ。そして サッカーのきほんであるパスワークがしゅうようになる。チームデータでこうげきほうをよくかんがえろ。

[Riokappu wa kyougou zoroi da。Chikanuku ni wa aite no chikara o yoku shiru koto ga taisetsu da。Soshite sakkaa no kihon de aru pasuwaaku ga shuuyou ni naru。chiimu deeta de kougeki o yoku kangaero。]

Rio Cup profesyonel arenasıdır. Her şeyden önce rakibin gücünü iyice kavramanız gerek. Ve futbolun temeli paslaşmayı çalışın. Takım Verilerinden yola çıkarak nasıl atak yapmanız gerektiğine doğru karar verin.

...

Roberto-san'ın ilk cümleleri bunlar. Uyarı ve emir cümleleri bol bir giriş konuşması yapmış. Güzel

...

Edit: Çalışmanın tamamı tek parça halinde aşağıdaki pdf dosyasındadır.

http://www.mediafire.com/file/9i6znyt7kq...eri%5D.pdf
| 12 | Eagle Shot | Eagle Shot Pass | Teppoumizu Tackle | Ball Keep Ability | Furano FC |
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla

Bu Konudaki Yorumlar
Kantoku'nun verdiği bilgiler ne derece doğru veya işe yarar? - Yazar: Hikaru Matsuyama - 12-11-2016, Saat: 15:58

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Captain Tsubasa SEGA Oyunundan Bilgiler Makoto Soda 6 207 22-02-2022, Saat: 01:24
Son Yorum: Makoto Soda
Captain Tsubasa 2 Oyunundan İlginç Bilgiler Hiena 131 21,077 15-07-2017, Saat: 01:04
Son Yorum: Hiena

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi