Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Captain Tsubasa Rise of New Champions Oyununu PC'de Joystickle Oynama

Bu konu; 7 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : tsubasa_hakan
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Joystick ve bilgisayarı olup benim gibi playstationdan mahrum arkadaşlara pc de kolla oynamak için yapılacakları açıklıyorum:
  • Öncelikle buradan 64 bit versiyonu indiriyoruz. Rar içerisindeki dosyayı oyunumuzun kurulu olduğu dizinin içerisine koyup emulatoru açıyoruz. Çift tıkla açılmazsa sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.
  • Emulatoru açtığımızda görseldeki uyarı çıkacak burdan create diyoruz.
  • [Resim: RKjDQd.jpg]
  • Emulator açıldığında joystick usb girişinize takılıysa çıkan uyarıyı next diyip geçiyoruz ve otomatik olarak konfigurasyonu gerçekleştiriyor. Eğer tuş yerleşiminde bir sorun olduğunu düşünüyorsanız da alttaki auto seçeneğine tıklayıp tekrar konfigure edebilirsiniz. Ekteki resimde joystick takılı olmadığı için tuşlar aktif görünmüyor sizde aktif görünecektir.Daha sonra yukardaki game settings sekmesine tıklıyoruz.
  • [Resim: 6c7vk4.jpg]
  • Açılan sekmede dosyayı oyunun olduğu klasöre bıraktıysanız zaten Captain Tsubasa Rise of New Champions oyunu seçili olarak görünecektir. Eğer görünmüyorsa görseldeki işaretle ''add''  kısmına tıklayıp oyunun olduğu dizinden oyunu seçiyoruz. 
  • Son olarak yine game settings bölümündeki sağ kısımda yer alan görselde sarıyla işaretli alandakilerin hepsine tik koyuyoruz. O bölümün tamamında 64bit seçili olmalı.
  • [Resim: 684rsZ.jpg]
  • Bu işlemlerden sonra save den ayarları kaydediyoruz. Daha sonra ''controller 1'' sekmesine gelip orda da save etmeyi unutmayın. 
  • Emulatoru kapattıktan sonra artık Captain Tsubasa Rise of New Champions oyununu joystick ayarları tanımlanmış şekilde oynayabilirsiniz.  
Herhangi bir sorun yaşayan olursa bu başlık altından soruları alabiliriz.
Keyifli oyunlar.
NOT:  Verdiğim linkteki ''for all games'' olanı deneyince joystick'i algılamamıştı o yüzden x64 olanı indirdiğinizden emin olun.

Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri

Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Bunu ben zaten biliyordum ama bilmeyen arkadaşlar için güzel rehber olmuş. Şöyle bir sorum var. Denediniz mi bilmiyorum ama klavye x gamepad ile versus mod oynanmıyor anca 2 gamepad olursa oynanabiliyor bu sorun için çözüm bulabilir miyiz acaba ?
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Bu program icerisinden klavye tuşlarıni tanimlamayı denedin mi? Mümkün mu bilmiyorum ama biraz kurcalamam lazım. Varsa bir yolu aciklamasini ilk mesaja eklerim. Simdilik verdigim indirme linkindeki additional controller kismindaki aciklamaya bir bakabilirsin. Sayfanin altlarinda açiklanmiş.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
@tsubasa_hakan Klavyeyi bir kol gibi gösterdiğimde oldu fakat şöyle ki Klavyeyi de algılamaya devam etti. Sonuç olarak klavye ile kontrol ettiğimde player 2 kısmını da kontrol etti ,saçmaladı kısacası
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Çok uğraştım bir türlü olmadı 1 aydırr buna uğraşıyorum ya ://
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
@polatalemdar52 hiç bir adımı atlamadığına emin misin?  x64 olanı indir ayrıca. diğerleri olmayabilir.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Captain Tsubasa Rise Of New Champions Grafik Mod Tisbir 8 378 03-03-2024, Saat: 10:20
Son Yorum: emrhan42
CT Rise Of New Champions Turnuvası Tisbir 22 397 12-10-2023, Saat: 19:50
Son Yorum: Tisbir
[Güncellendi]Captain Tsubasa : Rise Of New Champions New Hero Rehberi. MindlessSR 41 8,857 26-04-2023, Saat: 10:54
Son Yorum: migves
Rise of New Champions:Konuşma Başlığı(Oyunla alakalı gelişmeler) Jun Misugi 246 16,523 28-05-2022, Saat: 15:52
Son Yorum: ozan55
Rise of New Champions : Analyze ve Double-Bladed Razor şut rehberi MindlessSR 1 1,055 18-02-2022, Saat: 13:37
Son Yorum: Natureza The Best

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi