Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Captain Tsubasa'dan sonra yaşadığınız değişimler

Bu konu; 33 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Hikaru Matsuyama
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konunun yeri tam olarak burası değil ama forumda başka hiçbir yere de uyduramadığım için buraya yazmayı naçizane uygun gördüm, şayet moderatör arkadaşlar taşımak isterlerse hay hay.

...

Captain Tsubasa [CT] ile tanıştıktan sonra eminim herkeste birtakım değişikliker olmuştur. Bende birkaç şey oldu ve aklıma geldikçe buraya yazmak isterim. Sizler de paylaşmak isterseniz buyrun gelin. ^_^

12
Ben CT ile tanışmazdan evvel futbolu çok sevdiğim yıllarda 12 numaraya gıcık olurdum, oyunlarda filan 12 numaralı oyuncuları oyuna almazdım ta o kadar yani. :]

CT ile ve özellikle de Hikaru Matsuyama-sama karakterini tanıyıp, sevdikçe 12 numara da gözüme hoş gözükmeye başladı. Esasen benim favori numaram 11'dir, ancak artık değil, sırf Matsuyama sevgim yüzünden 12 numarayı artık çok seviyorum. Büyük değişim yani. ^_^//

Manga
CT ile tanıştıktan yaklaşık 6 ay sonra da manga ile tanıştım ve kısa sürede çok bağlandım ve CT'nin ardından 50'nin üzerinde manga okudum ve şu anda da okumaya devam ettiğim birçok manga var. CT Manga sayesinde resmen Japon kültürü ile müthiş bir etkileşim, büyük bir yakınlaşma yaşadım. Büyük değişimdir benim için. ^_^((
| 12 | Eagle Shot | Eagle Shot Pass | Teppoumizu Tackle | Ball Keep Ability | Furano FC |
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Ben C.T. den önce futbolda Asya ülkelerini hiç ama hiç sevmezdim . Şimdi Tayland , Çin , G. Kore ve S. Arabistan benim için çok değerliler .

Manga okuduktan sonra animenin tamamının gerçek hikayeyi anlatmadığından haberdar oldum . Yine manga sayesinde animede olmayan birçok müthiş karakter tanıdım .

Şimdilik aklıma gelenler bunlar ...
[Resim: XkGP3D.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Japonya ve Güney Kore'yi çok öncelerden beri severdim ama aynen ben de senin gibi CT'den sonra özellikle haklarında neredeyse hiçbir fikrim olmayan Çin, Suudi Arabistan ve Tayland gibi ülkelere ve kültürlerine ilgi duymaya başladım. ^_^

Japonca

Ve elbette Japonca... Bunu nasıl atlarım. Güzel
Çocukluğumda çat pat çözebildiğim Hiragana alfabeden ibaret olan Japonca bilgimi artırma isteğimin en büyük nedeni elbette CT'dir.
Ne yazık ki bir türlü uygun bir kurs bulup da profesyonel anlamda öğrenme şansını henüz bulamadım. Ancak 2009'dan bu yana kendi kendime çalışıyorum, hatta Japonca Dil Bilgisi kitabım bile var. \\^_^//
Kanji (Çince) karakterlerin zorluğu nedeniyle henüz tam olarak okumayı söktüğümü söyleyemem ancak 500 civarı kelime biliyorum ve çat pat da olsa derdimi anlatabilecek kadar Japonca konuşabiliyorum.
Bütün bunlar CT sevgisi sayesinde olan gelişmeler. :]
| 12 | Eagle Shot | Eagle Shot Pass | Teppoumizu Tackle | Ball Keep Ability | Furano FC |
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
İlk tanıştığım zamanlardan bir süre sonra Brezilya ile yaptığım o ilk ve efsanevi maç.. Sen Nei'nin çalımını beğen, Coimbra'nın şutuna hayran kal.

Ertesi gün maç yaparken nei gibi kaybolmaya çalışıyorum çalım atarken Açık Ağızlı Gülümseme Şut çektiğimde bağırıyorum arkadaşlara "Lan bu top niye kaybolmuyor" Allah'tan Emre isimli arkadaşta biliyordu CT'yi yanımdaydı deli muamelesi yapılmadı Açık Ağızlı Gülümseme

Futbol oynayışım değişti nerdeyse Gülümseme
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Ben çok çok ufak yaşlarda tanıştığım için bilemiyorum neler değişti. Ben 3-4 yaşlarımdayken oynadım CT2 oyununu. Dolayısıyla, aslında çok da bir birikimim olmadığı için o yaşlarda, sanırım çok fazla şey değişmedi. Hayatımda sadece Japon kültürüne ve futbola karşı ayrı bir sevgi oluşmuş olabilir.
[Resim: hS4iDOk.png]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Ben Captain Tsubasa'yı İlk Televizyondaki Atari oyunlarından beri biliyordum 2-3 yaşımdayken hatırlıyorum o zamandan beri hep hyuga gibi davranıyorum hatta futbolu unutmuştum oynamıyordum tsubasayı hatırlayınca antreman yapıyorum sadece +(ScoUnk Sana Özel bişiyim var Gülümseme Buna gir http://www.tsubasatr.net/konu-Captain-Ts...tOzan.html ) + Tsubasa'yı Tanıdıgım için şanslıyım oyun manga resim olarak + kojiro içinde geçerli onun sayesinde sert biri oldum Gülümseme
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Gerçek Hayattaki Kaptan Tsubasa Hareketleri Karl Heinz Schneider 11 409 29-10-2023, Saat: 20:47
Son Yorum: Karl Heinz Schneider
Kaptan Tsubasa Futbolu Mu, Yoksa Gerçek Futbol Mu Daha Keyifli? Karl Heinz Schneider 6 174 19-11-2021, Saat: 23:14
Kaptan Tsubasa Bitiyor Mu? - Yoichi Takahashi İle Yapılan Röportaj (30 Eylül 2021) Karl Heinz Schneider 10 419 01-10-2021, Saat: 22:13
Captaın Tsubasa 2 online Modu Artık Gelsin mekani99 6 499 03-01-2021, Saat: 22:34
Son Yorum: Kojiro Hyuga
Captain Tsubasa Dream Team mekani99 0 488 02-06-2020, Saat: 09:12
Son Yorum: mekani99

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi