Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

oyunculara şut pas çalım gibi özellikler ekleme

Bu konu; 65 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : AlphaT®.NET
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Evet arkadaşlar birçoğunuzun hayali olan bir özellik olan şut ofsetlerini de buldum ve şimdi bunlarıda sizinle paylaşayım.

Aşagıda ki 2 linkte tüm oyuncuların ofsetleri var. forma renk ofsetleri gibi bunlarıda sıraladım.

Şimdi ilk olarak Tsubasa'dan başlıyor.

38F27 ofsetinde ilk kod 4d Tsubasa'nın şut kodu 2. sıradaki 93'te zorunlu kod. Sonraki 38F29 ofseti Tsubasa'nın pas ofseti, ilk kod 0A pas kodu 94 zorunlu kod. şutların 2. kodu 93 şutlar dışında diğer hareketlerin 2.kodu 94, sonra 38F2B ofsetide tsubasanın çalımı buda 10 94 şeklinde, 38F2D ofsetide Misaki ile verkacı.

Bbütün oyuncular sıralı gidiyor sonra Misaki var, ondan sonra İshizaki, Nitta diye gidiyor. zaten kodları yani hangi hareketin kime ait olduğunu isminin yannda ayrı ayrı şut, çalım, pas, kayma diye ayırdım ve oyuncu isminin karşısına herbir hareketin ofsetini ve kodunu yazdım.

Yani yapacağınız mesela Tsubasa'ya Matsuyamanın Eagle şutunu eklemek için 4D yerine 7D girin. Matsuyama'ya, Hyüga'nın şutlarını eklemek için 7D yerine 74 kodunu girin. yerden şutu olmayan Misaki'ye yerden şut çekmesi için Carlos'un 8E kodunu girin Mirage şutunu vursun. Carlos'a Tsubasa'nın çalımını eklemek için Carlos'un çalım ofseti olan 39035 ofsetinde 15 kodu yerine 10 kodunu girin Tsubasa'nın çalımını yapsın. Souda'ya, Tsubasanın pasını eklemek için 38F99 ofsetinde ilk kodu olan 0B yerine 0A girin Tsubasa'nın pasını yapsın.

Şut dışında diğer hareketlerin 2.kodları tüm oyuncularda 94'tür. 2.kodu değiştirmenize gerek yok.şutlarda 2. kod 93'tür. ama brezilyalı oyunculardan Toninho, Dirceu, Jettorio ve Coimbra'nın 94'tür.

Yani Matsuyama'ya Coimbra'nın mach şutunu ekleyeceksiniz diyelim 7D yerine 07 kodunu 2.kod 93 yerinede 94 girmeniz lazım. yoksa şutu çektiğiniz anda oyun kilitlenir.aynı şekilde 2.kodu 93 olan bir oyunucunun şutunu 94 olan birine eklemek içinde mesela Coimbra'ya, Nitta'nın şutunu eklemek için 5D 93 olan bölümü 07 94 yapmanız lazım.yani 2. kodu 94 yapacaksınız.

bu şekilde zaten kolay açıklayıcı bi şekilde 2 ayrı belge de düzenledim.birkaç değişklik yapın ondan sonra rahat değiştirirsiniz artık.

Yanlız burda sorun yakın görünümü olan oyuncuların şutunu yakın görünümü olan bir başka oyuncuya ekledğinizde o şutunu eklediğiniz oyuncunun yakın görünümü çıkar. Tsubasa'ya Matsuyama'nın şutunu eklediğinizde şutu çektiğinde Tsubasa topa vurur ama yakın görünümde Matsuyama çıkar.bu tüm oyuncularda böyle.a ma yakın görünümü olmayan Zagalo gibi bir oyuncunun şutunu Tsubasa'ya eklediğinizde yakın görünüm çıkmaz. bu diğer birçok harekette de böyle. yani pas verirkende böyle olur Souda'ya Tsubasa'nın pasını eklediğinizide de Tsubasa'nın yakın görünümü çıkar.ama bazı hareketlerde olmuyor.

Birde tek bir şut ofseti var yani Misugi'ye, Tsubasa'nın 4D kodunu eklediğinizde yerden drive şut ve Cycloneyi, ceza sahası içinde havadan da twin şut,drive overhad kick yani süper rövaşatasını ve cyclone şutunu vurur.

Tsubasa'ya, Misuginin şutunu eklerseniz sadece Misugi'nin rövaşatasını vurur.diğer şutların hiçbiri olmaz yerdende süper şut vurmaz. mesela Misaki'ye Taçhibana'ların şutunu ekleyin iki şutlarıda skylap şutunu vurur.mesela taçibanaların Jitou ile vurdukları şutta Misaki'ye eklediğinizde topa her 2 tarftanda Kazu ve Masao yerine Misaki koşar ama Jitou Taçhibana'ları ayaklarından fırlatır ve onların yakın görünümü çıkar ama topa ikili vuruşu 2 tane Misaki yapar. yani saçlar turuncu.yani bu şekilde oluyor deneyin kendiniz görün.

Tsubasa'nın 31.maçtan sonra kazandığı Cyclone ve kaleciler birkaç şutumuzu kurtardıktan sonra çıkan Drive-Tigerın kodlarını vereyim.

38D31 ve 38D49 ofsetleri bu 2 şutun kodları. tabi burdaki sistem bu 2 şutun belli bir sisteme oyunda aktif olmasını sağlıyor. yani cyclonenin 31. maç sonrasın da, drive-tigerin ise kalecilerin birkaç şutumuz üst üste kurtarması üzerine Tsuabsa'nın sisnirlenmesini ve hemen ardından bu şutun aktif olmasını sağlıyor. tabi belli bir zaman dilimi var. bir süre vurulmadımı yok oluyor. ve bir maçta sadece bir kereliğine aktif oluyor.

işte şimdi aşağıda vereceğim kodları kullanarak ilk milli maç olan 17. takımdan itibaren bu şutu vurabilirsiniz.

Yöntem şu: 38D31 ofsetindeki 2C 49 04 Kodları yerine, boş böllümlerden bir yerin ofsetini gösterin. mesela 3FD20 ofseti.

şimdi ilk olarak burdaki 2C 49 04 Kodları yerine, 4C 10 FD yazın daha sonra, 10 FD kodunu tersten okuduğumuzda FD 10 kodu oluşuyor. bu bölüm 30000'li bölümleri gösterdiği için başına 3 getiriyoruz böylelelikle 3FD10 ofsetini elde etmiş oluyoruz. biliyorsunuz bu gibi aşağılarda bir bölümün ofsetini gösterdiğimiz zaman her zaman 10 Kod sonrasına giriyoruz. 10 kod sonrasıda 3FD20 ofseti oluyor.

işte bu 3FD20 ofsetine şu aşağıdaki kodları girin:

48 A9 80 8D 49 04 68 2C 49 04 4C 24 8D 04 05

işte bu şekilde Tsubasa'nın mevcut şutları durduğu gibi birde Drive-Tigerde eklenmiş oldu. Cycloneyi de eklemek için ise 38D31 Ofsetinin bir alt bloğunda bulunan 38D49 ofsetindeki 48 04 kodları yerine 1D FD kodlarını girin. bunun için boş bölümlerde bir kod girmeye gerek yok. çünkü 3FD20 ofsetine girdiğimiz bu kodların en sondan 2 kodu yani 04 ve 05 kodları Cyclonenin bu sistemdeki kodlarla birleşip
drive-tiger ile beraber aktif olmasın sağlıyor.

48 A9 80 8D 49 04 68 2C 49 04 4C 24 8D 04 05

işte bu kodları girerek 38D31 ve 38D49 ofsetlerindeki kodlar yerien yukarıda anlattığım yöntemle boş bölümlerden bir yerin ofsetini göstererek 2 şutun da ilk milli maçtan itibaren aktfi olmasını sağlayabilirsiniz.

Hyüga'ya Drive-Tiger eklemek içinde 38F89 ofsetindeki 74 93 kodlar yerien boş bir bölümün ofsetini gösterin. örneğin 3FD40 ofsetini. bunun için 74 93 kodları yerine 30 FD kodlarını girin 3FD20 ofsetini elde etmiş oluyoruz ya, 10 kod sonrasına 3FD40 ofsetine ut kodlarını girin.

normalde tüm şutlarının sıralaması şöyledir. 30 34 3A 03

İşte siz 3FD40 ofsetine önce 30 34 tiger, neotiger kodlarını girin. ardından da 44 drive-tiger kodunu ve ardından da Tsuabsa ile vurabilmesi için onun oyuncu kodunu yani 01 kodunu girin, sonrada 3A rovaşata ve ardından zorunlu kod 03 girin.

yani şu şekilde: 30 34 44 01 3A 03

Bunlar da Kalecilerin Özel Kurtarışı: Gertize, Yaisch ve Rashin'in.

Yaisch'in ofseti: 391F1 Kodu: 01
Rashin'nin ofseti: 3920D Kodu: 02
Gertize'nin ofseti: 39341 Kodu: 03

Şöyle oluyor. mesela Gertize'nin 03 kodu yerine 01 girin Yaischin hareketini yapar.
Rashin'e, Gertize'nin 03 kodunu eklerseniz oda Gertize'nin dark ilizyonunu yapar. bu 3 oyuncununda hareketlerini birbirilerine ekleyebilirsiniz.

Yanlız bu kaleciler bu hareketleri bizi takımdayken yapmıyor. sadece rakip takımda. bizim takımda yapabilmesi için daha farklı bir yerde bir formülle bizim takımda da yapmalarını sağlayabiliriz.
işte o ofsetleri de kısa süre içinde verecem.

Dikkat ! Linkleri Gormek Icin Yorum Yazmaniz Gerekmektedir. Gereksiz Spam Mesaj Atanlar Yasaklanacaktir. Emege Saygi Gosterdiginiz Ve Anlayisiniz Icin Tesekkurler

2007-2010 Webmaster
          2010-2013 Forum Görevlisi
2013-2014 Admin
         2014-2017 Emekli yönetici
2017-2020 Admin
            2020-         Danışman yönetici

[Resim: HeNriS.png]
Delilik öyle kolay olmuyor, ben yıllarımı verdim 
DjBaşkan | AlphaT®
Yukarı Çık Cevapla
Yakın görünüm sorununu nasıl çözerim ayrıntılı anlatabilecek yok mu? Mesela Gİl'e Carlos'un mirage şutunu ekledim. Vururken yakın görünüme Carlos Santana geliyor.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
hack bolumunde ayrıntılı bı anlatım var yakın gorunum ekleme vede kaldırma bıraz arastır bulamassan yardımcı olurum sana
[Resim: eicm.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
ben tsubasaya fazladan çalım eklemek istiyorum nasıl yapabilirim..?
[Resim: ZOQ4Xa.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
tsubasaya birden fazla kayma eklemek istesem nasıl eklerim?
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
Arkadaşlar bunlar hep forumda mevcut.
[Resim: kBzQQ9.gif]
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Maç İçinde Rakip Oyuncuların Tekniklerini Bizdeki Gibi Çerçeve Ekranında Gösterme Hiena 2 28 316 Dün, Saat: 01:08
Son Yorum: Hiena 2
CT2 - Tsubasa'ya Tüm Oyuncular ile Özel Verkaç ve Twin şut Ekleme Hiena 2 6 80 27-03-2024, Saat: 13:39
Son Yorum: Hiena 2
Şut, Pas, Çalım vb. Tekniklerin İsimlerini Değiştirme ジャイロメ59 41 2,641 25-03-2024, Saat: 21:37
Son Yorum: hanihh88
Yakala özelliği ile Kalecilerimize İstediğimiz maçta 4 farklı Kurtarış Ekleme bakgal 10 998 20-03-2024, Saat: 14:08
Son Yorum: aydinbey
İstediğimiz Oyuncumuza Güç [Oyuncu Savurma] Özelliği Ekleme Hiena 46 3,335 17-03-2024, Saat: 16:40
Son Yorum: aydinbey

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar
1 Kullanıcı Bu Konuyu Okudu:
Erdem75 (26-03-2024, 02:31)

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi