Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun
Tsubasa Türkiye Platformu
4 in 1 Gibi Çoklu Nes Rom Paketi Hazırlama - Baskı Önizleme

+- Tsubasa Türkiye Platformu (https://tsubasatr.net)
+-- Forum: Captain Tsubasa Hack Bölümü (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-hack-bolumu.html)
+--- Forum: Hack, Kod, Offset Yardım/Destek Hattı (https://tsubasatr.net/forum-hack-kod-offset-yardim-destek-hatti.html)
+--- Konu Başlığı: 4 in 1 Gibi Çoklu Nes Rom Paketi Hazırlama (/konu-4-in-1-gibi-coklu-nes-rom-paketi-hazirlama.html)

Sayfalar: 1 2

4 in 1 Gibi Çoklu Nes Rom Paketi Hazırlama - Hiena 2 - 15-03-2024

İyi akşamlar, 

Bu kez de ben bir yardım talebinde bulunacağım.  Gülümseme 

Şimdi biliyorsunuz ataride olduğu gibi 6 in 1 - 30 in 1 - 120 in 1 gibi çoklu oyun barındıran nes romları var ve bunlardan hemen hepimiz haberdarız. Şimdi ben dünden beri buna merak saldım ve hex editör ile istediğimiz oyununun kodlarını bu çoklu oyun romlarına ekleyebilir miyiz onu deniyorum. Bu şekilde 30 oyunlu bir romdaki bir oyunun birde tekli halini de bulup hex editörde ikisini birlikte açtım ve bir kod grubunu arattırıp aynı bölümü çoklu romda buldum. Kodlara baktığımda en baştan 2 bloğun değiştiğini, sonraki kodların aynı olduğunu gördüm. Yani her oyun için en baştan bir kod bloğu veya 2 kod bloğu değişiyor. Sanırım bunlar yer gösterim kodları oluyor ve oyununun o ofsette yerleşerek görünmesini sağlıyor. Zira 4C xx xx gibi kodlar oluşmuştu. 

Şimdi benim istediğim Captain Tsubasa 2 oyununun içerisinde olduğu çoklu bir rom var mı ona bakıyorum. Netten bulamadım ne yazık ki. Birde sizlere sorayım istedim. Elinde CT2 nin, 6 in 1 veya 20 in 1 gibi çoklu nes romu içerisinde yer aldığı nes dosyası olan varsa benimle paylaşabilir mi? 120 in 1 de olsa olur, problem değil. Önemli olan CT2 nin o romda başlangıç kodlarının ne şekilde değişip oraya yerleştiğini anlamak istiyorum. Bunu bulup, kodların mantığını çözebilirsek, istediğimiz Tsubasa oyunlarını bir araya getirip CT1 - CT2 - Robin' li tecmo cup soccer gibi 3 lü bir paket yapabiliriz. Veya hack oyunlarımızı 4 lü, 5 li paketler ile bir arada oluşturabiliriz. Bunun için elimizde sadece hex editör programı var ve bende bu yolla bunu çözmeye çalışacağım. 

Captain Tsubasa olarak geçmese de Captain majid diye de geçebilir. Elinde CT2 nin içinde olduğu nes romu olan buradan paylaşabilirse memnun olurum.

Çoklu nes rom paketini örneği aşağıdaki resimde olduğu gibi oluyor.

RE: 4 in 1 Gibi Çoklu Nes Rom Paketi Hazırlama - Tsumax - 15-03-2024

Bu sitede birinde olacağını pek sanmam belki @Jun Misugi de olabilir.
İnternetteki rom sitelerinde felan yokmu hiç..?

RE: 4 in 1 Gibi Çoklu Nes Rom Paketi Hazırlama - Hiena 2 - 15-03-2024

Dün baya baktım ama bulamadım. Atari kaseti olarak online satış sitelerinde var ama onlar işimize yaramıyor. 

Belki Captain majid ismi ile olduğu gibi bazı rom paketlerinde daha farklı bir isimle yer alabilir ve elinde bunu bulunduran olabilir diye sormak istedim.

RE: 4 in 1 Gibi Çoklu Nes Rom Paketi Hazırlama - Jun Misugi - 15-03-2024

Vay be sonunda bu kodlara da merak sardın ha Tolga abiGülümseme
Ben gerek Psp gerek Virtuanes gerek normal tv atarisi üzerinden birçok nes oyununu oynadım.Bahsettiğin şekilde rom versiyonunu bir kere gördüm diye hafızamda kalmış ama Tsubasa yoktu içinde.Psp'de miydi flash belleklerde mi bilmiyorum ama bakacağım.
Bunun dışında bulmak için romhacking tarzı sitelere de bakabiliriz.O sitelerde de tıpkı bizler gibi nes oyunlarının değişik versiyonları var kimisi hex editör kodlarını bile paylaşıyor aslında iyi oldu bak bu vesile ile bu siteyi sizlerle paylaşmak.
Romhacking

Eğer atari kasedi olarak bunu isteseydin zaten ali express ve benzeri sitelerde bunu yapıyorlar özellikle en güzel oyunları 150 in 1 tarzı tek kasede koyuyorlar ben 7 sene önce 40 lira gibi bir fiyata 2 tane kaset almıştım.Hatta Mahir'e de aldırmıştım.İçinde yok yok Captain Tsubasa 2 mi dersin Double Dragon mu Goal 3 mü dersin Contra mı daha neler neler hepsi tek kasetteydi ama Mighty Final Fight yoktu onun için 2.kasedi almıştımGülümseme

Yine bahsettiğin bu olaya özellikle youtube'da çok denk geliyorum bizim hack oyunlarımızı bile Ataride oynuyorlar Mahir zamanında bunun bir lazer kartuş ile yapıldığını anlatmıştı atari kasedine o nes dosyalarını yazıyordun adeta dvd yazmak gibi.

Bunları yazarken internetten biraz bakınıyım dedim ve bu 2 rom dosyasını buldum

64 in 1

1200 in 1

RE: 4 in 1 Gibi Çoklu Nes Rom Paketi Hazırlama - Hiena 2 - 16-03-2024

Aslında yıllar öncede düşünmüştüm ama o zamanlar kodlarla bu mümkün değildir diye düşünüp araştırmamıştım bunu. Şimdi düşünüyorum da sonuçta hex editör bu oyunları sırayla yerleştiriyor ve her biri belli bir ofsetten başlıyor. Yani ilk mesajımda belirttiğim gibi mesela 20000 ofsetinde bir oyun başlıyorsa bunun o ofsette olmasını sağlayacak sadece belli bir kod grubu olması lazım. 16 veya 20 kod gibi bir kod grubu ile... Ve bunlar arasında 4C XX XX yer gösterim kodları ve A9 XX gibi bölüm belirten kodlarla o bölümde olmasını sağlıyor olabilir. Dün denediğim Circus chample oyununda bu şekilde başlangıç ofsetinde 20 kadar kod bu şekilde sıralanıyordu. İşte CT2 yi bulabilirsek onun üzerinden gidip CT1 ve hack oyunları eklemek için denemeler yapabiliriz. 

romhacking sitesinde 6 in 1 veya 20 in 1 isimli paylaşımlar var mı? Benim gördüğüm hep tekli oyun romları paylaşılmış. 

Yıllar önce youtubede bir arap ülkesinde biri tv de kasetini açmıştı ve içinde bizim angel wings 2 gibi hack oyunlarının da olduğu bir kaseti vardı. Kasetlere hack oyunlarını bile eklemişler. Ama PC için Tsubasa' nın olduğu çoklu romları nette bulamıyorum maalesef.

Flash belleğine bakarsan iyi olur. Captain Majid veya farklı bir isimle de olabilir belki.

RE: 4 in 1 Gibi Çoklu Nes Rom Paketi Hazırlama - Tsumax - 16-03-2024

Konuyla çok alakası yok ama artık yeni oyunlar pek sarmıyo olacakki mame oyunları farklı bi şekilde tekrar piyasaya sürüldü..
Bilmiyom gördünüz mü tvye bağlı içinde mame oyunları ve 2 adet joypad bulunan cihaz satılıyor bu aralar.
Baya bi yorumda vardı..