Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun
Tsubasa Türkiye Platformu
CT2'de Sevmediğiniz Şeyler? / Oyunda Olması Gereken Özellikler - Baskı Önizleme

+- Tsubasa Türkiye Platformu (https://tsubasatr.net)
+-- Forum: Captain Tsubasa Oyun Bölümü (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-oyun-bolumu.html)
+--- Forum: Captain Tsubasa Oyun Tartışma & Anket Bölümü (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-oyun-tartisma-anket-bolumu.html)
+--- Konu Başlığı: CT2'de Sevmediğiniz Şeyler? / Oyunda Olması Gereken Özellikler (/konu-ct2-de-sevmediginiz-seyler-oyunda-olmasi-gereken-ozellikler.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: CT2'de Sevmediğiniz Şeyler? - Makoto Soda - 06-11-2021

@Karl Heinz Schneider

Önemli değil.

RE: CT2'de Sevmediğiniz Şeyler? - Karl Heinz Schneider - 01-08-2022

Misugi'nin Hyper Overhead özelliği ile birlikte normal Overhead Kick vuruşunun da olmasını isterdim. Süper röveşata çekebilen birisi normal röveşata çekmeyi de başarabilir. Örnek olarak Tsubasa. Misugi'nin normal röveşatası da olsaydı daha fazla verim alabilirdik.

RE: CT2'de Sevmediğiniz Şeyler? / Oyunda Olması Gereken Özellikler - ozan55 - 01-08-2022

Doğru Söylüyorsun Kardeşim. Mesela Misugi nin Normal Şutu Bile Gol Oluyor

RE: CT2'de Sevmediğiniz Şeyler? / Oyunda Olması Gereken Özellikler - Karl Heinz Schneider - 19-08-2022

Şu ana kadar kimsenin aklına gelmemiş, şimdi ben yazıyorum. Hiçbirimizin sevmediği şu iki özellik var:

1- Açıda hiçbir oyuncu yokken rakibin yine de paslara müdahale etmesi...  uyu

2- Attığımız paslara en yakın oyuncu bizim oyuncumuz olmasına rağmen rakibin yetişip topu kapması.  Kızgın - Sinirli

Bu iki durumdan eminim hepimiz nefret ediyoruzdur.  xD

RE: CT2'de Sevmediğiniz Şeyler? / Oyunda Olması Gereken Özellikler - AlphaT®.NET - 14-03-2024

@"Blade" @Tsumax @Jun Misugi @Oozora Tsubasa ve buraya yazamadığım hack ile uğraşan dostlar...

CT2'de ; bu konu bazında, muhakkak başka konularda konuştuk ama ; devre değiştiğinde kaleninde değişmesinin ön görülü olasılığında yapılabilirliği olabilir mi sizce ?

@Karl Heinz Schneider yorumlarımı kırmızı ile yanlarına yazdım.

Şu ana kadar kimsenin aklına gelmemiş, şimdi ben yazıyorum. Hiçbirimizin sevmediği şu iki özellik var:

1- Açıda hiçbir oyuncu yokken rakibin yine de paslara müdahale etmesi... - Bu durumu hack ile uğraşan arkadaşlarımızı danışabiliriz. Bu durum açıklanabilir bir durum mu acaba ?

2- Attığımız paslara en yakın oyuncu bizim oyuncumuz olmasına rağmen rakibin yetişip topu kapması.  Kızgın - Sinirli Bu durum arada yaşanıyor. Devamlı yaşansa çekilmez olurdu Gülümseme

Bu iki durumdan eminim hepimiz nefret ediyoruzdur.

RE: CT2'de Sevmediğiniz Şeyler? / Oyunda Olması Gereken Özellikler - Hiena 2 - 14-03-2024

@AlphaT®.NET

2.yarıda kalenin değişmesi özelliğini bir süredir araştırıyorum ve bazı kodlar buldum. Ama farklı bir yerde bununla alakalı bir bölüm daha olması lazım ve bunlarında değiştirilmesi gerekiyor. Bu yüzden tam olarak uygulayamadım. Ama yerini buldum ve yakın zamanda bu özelliği oyunlara ekleyebileceğimizi düşünüyorum. 

@Karl Heinz Schneider  -  @AlphaT®.NET

İkinizin de sorduğu 1.soruyu cevaplayayım: Bu durumun kodlar üzerindeki ifade edilişini bulduk ve bazı oyuncuların yüksek değerlere sahip olduklarını ve bu yüzden tam olarak topun gidiş açısında olmamasına rağmen topu kesmek için müdahalede bulunmaya çalıştığını gördük. Tabi bu kodlarla ifade edilmesinden ziyade bazı oyuncuların bu konuda yetenekli olması ve hızlı olması ile, top giderken süratle hareket edip topa müdahale etme çabasını gösteriyor. Çok uç bir durum değil ve yakın mesafede bu şekilde müdahalede bulunabiliyorlar. Ben pas verirken bunu hesaplayıp çıkabileceklerini düşünüyorum ve çoğu zaman bu durumlarda topa müdahale için hareket edebiliyorlar. Hatta oyunu oynayanların videolarını izlerken böyle yakın bir mesafede nasıl pas atıyorlar, yakındaki oyuncu topa müdahale için hareket edecektir diyorum ve çoğu zaman bu durum böyle oluyor. 

2.soru içinde şunu söyleyebilirim: Buda yukarıdaki 1.durumda olduğu gibi benzer bir özellik aslında. Bununda kodlarına baktığım zaman bazı oyuncuların diğerlerine göre çok daha yüksek değerlere sahip olduklarını görmüştüm. Ama maç içindeki uygulamasına gelecek olursak; burada da yine o oyuncunun hızlı hareket edebilen bir oyuncu olması nedeniyle, bizim oyuncuya göre daha geride olsa bile daha hızlı reflekse sahip olan bir oyuncu olması nedeniyle daha önce topa yetişebildiğini düşünüyorum. Bu 2 durum aslında gerçeğe uygun bir durum ve birazda amaç bu şekilde sürprizler ile oyunu dengeleme amacı güdülmüş oluyor. Böyle olmasa sürekli bu şekilde avantaj sağlayacaktık. Hatta oyundaki eksik özellik olarak ofsayt özelliği var ki, bu özellik oyunda mutlaka olmalıydı. Oyuncumuz tek başına ilerde yer alıyor ve çok ileriye, rakip ceza sahasına pas atıyoruz ve herkes orta sahadayken biz kalenin dibine girip sonuca gidiyoruz. Rakip ise bunu hiç yapmıyor. Direk oyuncusuna pas atıyor. Buda bize avantaj sağlıyor. O yüzden ofsaytın mutlaka olması gerekirdi. Ama en azından sorunuzdaki bu 2 durum maçı rakip lehine dengelemiş oluyor.