Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun
Tsubasa Türkiye Platformu
[Yeni] Captain Tsubasa Anime & Manga Kategorisi | - Baskı Önizleme

+- Tsubasa Türkiye Platformu (https://tsubasatr.net)
+-- Forum: Tanışma/Duyuru/Diğer (https://tsubasatr.net/forum-tanisma-duyuru-diger.html)
+--- Forum: Duyurular (https://tsubasatr.net/forum-duyurular.html)
+--- Konu Başlığı: [Yeni] Captain Tsubasa Anime & Manga Kategorisi | (/konu-yeni-captain-tsubasa-anime-manga-kategorisi.html)

Sayfalar: 1 2

[Yeni] Captain Tsubasa Anime & Manga Kategorisi | - AlphaT®.NET - 03-12-2020

Merhabalar,

Captain Tsubasa anime ve mangası ile ilgili, bir arada konuşulabilecek / tartışılabilinecek anket, karakter, takım incelemeleri gibi alanlar için ayrı bir kategori açılmıştır.

Daha önce açılan, ilgili bir arada olabileceğini düşündüğünüz konular var ise, taşınması konusunda istek oluşursa yeni moderatörümüz  

@Genzo21 destek verecektir.

RE: [Yeni] Captain Tsubasa Anime & Manga Kategorisi | - ScoUnk - 04-12-2020

Ufak bir eleştiri yapayım. Bu iki kategoriyi birleştirdiyseniz, ayrı olanları silmeniz daha uygun olacaktır. Bu sefer insanlar karıştıracak her şeyi. Neyi nereye açacağını karıştıran çok insan olacaktır.

Mesela ben manga tartışma bölümüne konuyu açtım, anime-manga tartışma bölümünde değil diye onun altına insanlar anime yorumunu yapamayacak mı?

Madem birleştirmeyi uygun gördünüz, tam birleşim yapmalısınız.

Bu benim görüşüm tabii. Gülümseme

RE: [Yeni] Captain Tsubasa Anime & Manga Kategorisi | - Karl Heinz Schneider - 04-12-2020

@ScoUnk

Neden çok fazla karıştırsınlar ki abi?

Mesela sen World Youth mangasındaki Santana ve Tsubasa'yı karşılaştırmak istiyorsun, o zaman konuyu Manga Tartışma bölümüne açarsın. Herkes WY mangasına göre yorum yapar.

Ama Santana ve Tsubasa'nın tüm zamanlarını, hem animedeki hem de mangadaki tüm serilerini karşılaştırmak istiyorsan, Anime/Manga Tartışma &Anket Bölümüne açarsın.

...

Ayrıca bir şey daha var, ben Schneider analizi hazırlıyorum. Mangadaki, animedeki yaptığı her şeyi yazıyorum. Konuyu da Anime/Manga Karakter & Takım İnceleme açarım. 

Eğer bu kategori olmasaydı sadece bir tanesini seçmek zorundaydım. Mesela Manga Karakter & Takım İnceleme konusuna açtım. Ee, animeyle ilgili bilgilerde içeriyor ama?

...

Mesela sen zamanında 'Captain Tsubasa'da En Sevdiğiniz 3 Karakter' diye bir konu açtın abi. Konu, Manga Tartışma & Anket Bölümü kısmındaydı.

Ve sen oraya "Konu manga bölümüne açılmış olsa bile, anime ya da oyunlardan ekleyebilirsiniz, ben o konuda kısıtlama yapmam. [Resim: gulumseme.png] Sonuçta CT dünyasında onlar da." diye not düştün. 

İşte artık, konuyu Anime/Manga Tartışma & Anket Bölümüne açarsın ve öyle notlar yazmana gerek kalmaz.

@"Karl Heinz Schneider^"

Geçen gün yeni bir üye 3 tane konu açtı. Bunların başlıkları "güzel paylaşım" "teşekkürler" "iyi paylaşım" gibi şeylerdi. Çünkü yorum yapmak yerine yanlışlıkla başlık açmıştı bu arkadaş. Yorum yapmak yerine yanlışlıkla başlık açan insanlar bile olduğuna göre, bu tarz ayrımın net olmadığı ve yoruma dayalı olduğu konularda karışıklık olmaması imkansız.

RE: [Yeni] Captain Tsubasa Anime & Manga Kategorisi | - Karl Heinz Schneider - 04-12-2020

@ScoUnk

Mangaya göre karşılaştırma yapacak olursan Manga Tartışma bölümünü, animeye göre karşılaştırma yapacak olursan anime bölümüne açarsın. Ama hem anime, hem de mangayla ilgili tartışma içeriyorsa Anime/Manga Tartışma & Anket Bölümünü seçersin. Bu kadar basit.

Ayrıca bu tarz konuları aktif üyeler yapıyor, sadece linkleri açmak için üye olanlar değil. Aktif üyelerde çok rahat bu sistemi kavrayabilir. Ayrıca yanlış yerlere açılırsa adminler taşıyabilir.

@"Karl Heinz Schneider^"

Aramızda gayet aktif olan ama değil doğru yere başlık açmayı, alakasız konularda alakasız şeyleri soran arkadaşlar var. İsim verdirtme bana. Gülümseme

Moderasyon elbet taşır ama bir kural, bir yenilik, bir değişiklik yaparken en az şekilde sorun çıkacak, yöneticilerin en az şekilde müdahale etmesini gerektirecek şekilde yapılır. Gülümseme

O yüzden benimkisi bir eleştiridir, yönetim ister yapar ister yapmaz. Benim yazım burada dursun da, gerisi yönetenlerin kararı, benimle ilgili değil. Gülümseme