Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun
Tsubasa Türkiye Platformu
Hayallerinin peşinden gitmeli insan - Baskı Önizleme

+- Tsubasa Türkiye Platformu (https://tsubasatr.net)
+-- Forum: Kırık Linkler Ceza Ban Diğer (https://tsubasatr.net/forum-kirik-linkler-ceza-ban-diger.html)
+--- Forum: Geyik (https://tsubasatr.net/forum-geyik.html)
+--- Konu Başlığı: Hayallerinin peşinden gitmeli insan (/konu-hayallerinin-pesinden-gitmeli-insan.html)

Hayallerinin peşinden gitmeli insan - ジャイロメ59 - 09-09-2017

26 Kasım 2003, 3. sınıftayım. O gün okula gitmedik arkadaşla, bir nevi kırdık ama raporumuz vardı yine de, az biraz rahatsızdık.
Bana dedi ki "Abim beni sürekli oyun oynamaya bir yere götürüyor, bugün yine götürecek bizimle gelsene Barış."

Kabul ettim(Tabii ilk başta annemi hesaba katmamıştım, izin alana kadar göbeğim çatladı, ağla, yalvar yakar aldım izini 1 kereliğine). Onun evine gittik, abisini beklemeye başladık. Abisi geldi, beni görünce sevindi ve "Bugün Burak tek başına oynamayacak desene" dedi. Ben de tabi değişik şeyler yapacağım için sevinçliyim.

Her neyse, Çetin abi bizi tuttu götürdü atari salonuna. Ben baktım etrafıma girince birde ne göreyim? Her yaştan insan oyun oynuyor, Metal Slug'dan tut NeoGeo Cup '98`e kadar. Burak Metal Slug hastası, o direk jeton aldırdı abisine geçti başına. Bana sordu Çetin abi "Barış sen ne oynamak istiyorsun söyle bakayım" diye, ben baktım şöyle bir etrafıma, bir oyun dikkatimi çekti başında 4-5 kişi var, 2 kişi oynuyor onu izliyorlar. Parmağımla işaret ettim, baktı şöyle bir parmağımın gösterdiği yere King of Fighters '97. Aramızda geçen muhabbet şu ;

Ç : Barış o oyun sana göre değil istersen sende Burak ile beraber Metal Slug oyna.
B : Yok Çetin abi, ben bu oyunu oynamak istiyorum.
Ç : Emin misin? Bak o oyun sana göre değil.
B : Hıhııııı.
Ç : Peki.

Gitti jeton aldı geldi, geçti oynayanların başına, bu söylediğini asla unutmam "Yenilen çekilsin de, geleceğin King of Fighters şampiyonu oynayacak". Ne şampiyonu abi ne yaptın sen?

Neyse, Player 1 oynayan şahıs çekildi, attı jetonu seslendi bana "Barış gel bakalım, bu kolu tutacaksın, bak bu küçük yumruk(İç ses : ha?), bu büyük yumruk(ha?????), bu büyük tekme(ha????), bu küçük tekme(Ne oluyor?). Bunlar karakterler, istediğin 3 karakteri şu tuşa basarak seç."

Tabii benim boyum yetişmedi ilk başta, tabure getirdiler üstüne çıktım. Aldım sol elime kolu, sağ sol yukarı aşağı derken resimleri inceliyorum bir yandan. Kyo Kusanagi, seç aga karizma gözüküyor. Iori Yagami, seç abi ayrı karizmaymış ya. Hmm, kimi alsam acaba...? Athena Asamiya..

Arkadan şu ses yükseldi(Onun kim olduğunu hala bilmiyorum) ;

- La bu çocuk Athena'yı aldı, oyunun en zor karakteri olduğunu biliyor mu? Oynayamaz onunla reset atılsın jeton alacam ben çocuğa, gitsin Terry falan alsın.

Çok geç, karakterlerin sırasını seçme ekranında hiç bir şey yapamadım ve Athena 1, Kyo 2 ve Iori 3 olarak seçildi. Çetin abi geldi yanıma "Barış bak kolu aşağı çekip sola kaydırdıktan sonra şu tuşa basarsan alev topu(Psycho Ball yok o zaman tabi, göktaşı hatta meteor diyen vardı ona.) atar."

Ben yaptım tabi, hoşuma gitti sürekli onu yapıyorum, lol. Karşımdaki adam tabiri caizse ben hareketsizmişim gibi oynadı, sanki training modunda. Yenildim, hakkım bitti kenara çekildim arkamdaki abi geldi, adı Oğuz. Sen Athena'yı çok mu sevdin diye sordu, evet dedim. İzle bakalım beni diyerek aldı Athena'yı, 2 tane de random çakmıştı karakterlerde. Geldi Blue Mary ve Chizuru Kagura.

Adam, Athena ile 97'de en iyi nasıl oynanıyorsa o şekilde oynuyor. Yendi tabi beni yenen elemanı hemde 3 karakterini de Athena ile.

Bana demişti ki "Bu oyunda senin yapacağın hareketler kadar karakteri benimsemen de önemli."

Aradan günler geçti, haftalar geçti ben hafta sonları ağlayarak, yalvar yakar annemden izin alıp gidip oynadım King of Fighters '97 atari salonunda. O zamanlar 1 jeton 10 kuruş.

Baya baya elim serileşmeye, iyi kombo yapmaya başladı. Tabi 3 hit bana göre efsane kombodur o zaman, inkar edemem. Her neyse, bir gün merak ettim acaba bu oyun tek oynanıyor mu diye, Cumartesi sabahı erkenden gittim atari salonuna hiç kimse yok, yeni açılmış. Aldım bir jeton, attım makineye, girdim oyuna seçtim klasiklerimi Athena, Kyo ve Iori.

Baktım karşıma 3 kişi geldi, aa bot! Yendim, 2 geldi, 3-4-5 ve 6. takımı da yendim(6. takıma 4 tane ekstra jeton attım, adam yenildiğimi görünce devam etmek istiyorsan jeton atmalısın demişti.) karşıma Orochi Iori(O zamanlar Orochi nerede? Deli diyen var, hayvan diyen var, zombi diyen var, ameliyatçı(Ne alaka?) diyen var) geldi. Onu da yaklaşık 8-9 jetonda geçmeyi başardım, Orochi takımı geldi, Chris, Shermie ve Yashiro. Onları da geçtim ekstra jetonlarla karşıma geldi Orochi. Haydaaaa, abi bu ne? Geçemiyorum sinir oldum. 10. jeton artık kulağıma biri fısıldadı "Başarabilirsin, çok iyi gidiyorsun.", döndüm arkamı baktım o Athena ile efsane oynayan Oğuz abi. Tabii ben tabure üzerinde oynamaya devam, bebeyiz o zaman. Yendim Orochi'yi, Oğuz abi alkışladı beni.

2007 yılı geldi, ben iyiden iyiye geliştirdim kendimi. Yaş oldu 13, bebeklikten bu yana başlamışım neredeyse oynamaya oyunu. Bir hafta sonu gittim atari salonuna, artık klasikleşti her hafta sonu gidiliyor, anneden izin alma da kolaylaştı, yalvarmıyorum artık. Kapıda kağıt, kağıtta şu yazı ;

- 6 Mayıs Pazar günü salonumuzda King of Fighters '97 turnuvası yapılacak, Bursa'nın her yerinden katılımcılar olacak. Eğer sen de kendine güveniyorsan yetkili ile görüş, ismini yazdır, şampiyon ol ve madalya kazan!(Madalya dedikleri de dandik, hani ağzına atsan şeker niyetine yersin)

Hangi akla hizmet, o gün sen git bunu Gökberk'e söyle(Gökberk benim isteğimle KOF oynamaya başlayan arkadaşım), o beni gaza getirsin adımı yazdırayım.

6 Mayıs 2007

Atari salonu tıklım tıklım, iğne atsan düşmeyecek derecede. Şansa, hani bildiğin harbi harbi acemi şansıyla ve çocuğum diye benimle dalga geçer gibi oynamaları sayesinde finale kaldım, üstüne yetmedi şampiyon oldum. 6 Mayıs 2007 benim King of Fighters 97 Bursa Şampiyonu olduğum gündür.

Şampiyonluk madalyasını aldıktan sonra herkes şaşkınlık içinde beni tebrik etti, kolay mı? O kadar 20+ yaşında insanlar var, hatta 30+ kişiler bile vardı orada.

Gökberk geldi yanıma ;

G : Harikaydın lan
B : Şansa yendim herkesi, ne harikası? Çocuğum diye dalga geçer gibi oynadılar benimle, ben hiç eğlenemedim.
G : Barış, gayet iyi oynuyorsun. İleride eğer oynamaya devam edersen Dünya'nın en iyi KOF oyuncusu olabilirsin...
B : Dünya'nın en iyi KOF oyuncusu olmak mı(Gözler faltaşı!)
G : Eveeet.

Turnuvadan sonra yeni versiyonlar gelmiş, 98 99 2000 2001 2002 ve 2003.

Her birini tek tek oynadık tabi, favorimiz 2002 oldu.

Ben Gökberk'in o lafını uzun uzun düşündüm, acaba bir gün Dünya'nın en iyi King of Fighters oyuncusu olabilir miyim? Bilmiyorum ama ben bunun peşinden gitmeye kararlıyım.

Şöyle bir KOF geçmişime bakıyorum da, çok güzel zamanlar geçirdim, nereden nereye geldim oyun içerisinde. Asla beceremem dediğim karakterler şu an çocuk oyuncağı geliyor. Özellikle de Benimaru, Daimon ve Clark.

Kendime KOF XIV turnuvaları için sponsor buldum, Sony Entertainment. Sony'nin sponsorluğunda turnuvalarda yer alabilirim artık. Hem adamların reklamını yapacam turnuvalarda, hem eğlenecem, hemde para alacam. Valla iyi iş.

Belki bu sene içerisinde sponsorluklarını büyütemem fakat 2018'de durum çok farklı olacak, tam anlamıyla müsait olduğum zamanlarda beni turnuvalara onlar sokacak ve masrafları onlar karşılayacak(Gidiş-geliş).

Yani uzun lafın kısası, 1 Ocak 2018'den itibaren bol seyahat ve bol stresli turnuvalar beni bekliyor olacak.

Kim bilir, belki bir gün arkadaşlarımın bana söylediği gibi Dünya'nın en iyi King of Fighters oyuncusu olabilirim.

RE: Hayallerinin peşinden gitmeli insan - NanoBasa - 10-09-2017

Barış abi bence çok iyi bir Örneksin! geçmişini okurken Tuhaf duygular hissettim ve azim seviyemin dahada arttığının Farkına vardım. Bu konuda kararım kesindi ama ARTIK NET Bende hayallerimin peşinden gidip Bilgisayar Öğretmeni olucam Sonrada belkide E-Sports Dil Çıkarma xD Güzel

Açıkçası insan bir şeyi isterse (BU GERÇEKTEN İSTEMEK OLMALI) Onun o tadını hazzını alıp diyor " BEN BUNU YAPABİLİRİM VE NE DURUYORUM Kİ... YAPICAM!"

Böyle Azmin Zaferi Hikayeleri de Daha da arttırıyor bu isteği Saat gecenin 1'i ama bu hikayeyi okuduktan sonra Gözler Faltaşı oldu Nasıl anlatabilirim... Shingo Aoi'nin hissettiklerini hissediyorum diyebilirim. Bu çok güzel birşey!

Şampiyon olabilirsin abi EVET YAPABİLİRSİN
(09-09-2017, Saat: 22:39)ジャイロメ59 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Orochi takımı geldi, Chris, Shermie ve Yashiro. Onları da geçtim ekstra jetonlarla karşıma geldi Orochi. Haydaaaa, abi bu ne? Geçemiyorum sinir oldum. 10. jeton artık kulağıma biri fısıldadı "Başarabilirsin, çok iyi gidiyorsun." , döndüm arkamı baktım o Athena ile efsane oynayan Oğuz abi.

Oğuz abide sana demiş zaten BAŞARABİLİRSİN!
Bence olucak abi Sözlerime . Koymak istiyorum ama Yapamıyorum bari şunu diyip öyle ...(üç nokta) -devamı var anlamında yanlış anlaşılmasın.- Koyayım

[Resim: 1089.jpg]

Turnuvada Başarılar Barış Abi Yolun Açık Combon Hasarlı olsun Alda gel şu Kupayı Başarılar... Gülümseme
;) Sağ #1 JairoM59 Yupi

Cvp: Hayallerinin peşinden gitmeli insan - Hikaru Matsuyama - 10-09-2017

Üşenmedim satır satır okudum. Dil Çıkarma

Ben hiç King of Fighters oynamadım, rast gelmedi, yoksa çocukluğumda oynadığım diğer tüm oyunlar gibi bu oyunun da altından girer üstünden çıkardım ancak artık çok geç. Benim için bu oyun sadece sakızlardaki etiketleri bir türlü tamamlayamayıp hediye olarak vereceğiz dedikleri futbol topunu elde edemeyişim demek. Alçak herifler eli yanan siyah elbiseli adamın etiketini bilerek koymamışlardı, kimse tamamlayamamıştı mahallemizde, sonradan fark ettik. Buradan o çocukluk hayallerimizle oynayan ve bizleri kandırıp da kar yaptığını zanneden zihniyete de hakkım haram zıkkım olsun diyorum. Kızgın - Sinirli

Benim için de atari salonları çok büyük anlam ifade ediyor, Metal Slug 2 ile tanışır tanışmaz onu oynamıştım hem de 3 sene boyunca. Nerdese her gün giderdim. Şimdi dönüp bakıyordum okulda Metal Slug, evde onca atari kasedi... Nasıl olur da bütün bunlara rağmen o zaman okul birincisi olmuşum hayret. Sanırım birincilikleri karıştırdılar, yanlış kişiyi kürsüye çağırdılar. Dil Çıkarma

Keyifli zaman geçirirken maddi gelir elde edecek olmana da inan çok memnun oldum. Şimdiden başarılar dilerim. ;)

Cvp: Hayallerinin peşinden gitmeli insan - NanoBasa - 10-09-2017

(10-09-2017, Saat: 06:30)Hikaru Matsuyama Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Metal Slug 2 ile tanışır tanışmaz onu oynamıştım hem de 3 sene boyunca. Nerdese her gün giderdim. Şimdi dönüp bakıyordum okulda Metal Slug, evde onca atari kasedi... Nasıl olur da bütün bunlara rağmen o zaman okul birincisi olmuşum hayret. Sanırım birincilikleri karıştırdılar, yanlış kişiyi kürsüye çağırdılar. Dil Çıkarma

Mehmet abi... Bu arada Senide tebrik ederim. Hem oyunda hemde derste iyi iş çıkartmışsın kolay iş değil Açık Ağızlı Gülümseme Yupi ben birinci değildim ama Lisede çoğunlukla Teşekkür alıp Son dönem Taktirle kapatmıştım 2 Onur belgesi (sadece 1 dönem hariç) neyse ha bu arada övünmek için falan yazmıyorum. Sadece böyle Başarılı olan insanları görünce seviniyorum Yupi Herşey yerinde olunca başarı geliyor. Gülümseme Ne diyim Tebrik ederim abi Aslında sadece Tebrik etmek istemiştim. Süper