Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun
Tsubasa Türkiye Platformu
Captain Tsubasa 2 France Hack by NBA01 - Baskı Önizleme

+- Tsubasa Türkiye Platformu (https://tsubasatr.net)
+-- Forum: Captain Tsubasa Hack Bölümü (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-hack-bolumu.html)
+--- Forum: Captain Tsubasa Hack Çalışmalarınız (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-hack-calismalariniz.html)
+--- Konu Başlığı: Captain Tsubasa 2 France Hack by NBA01 (/konu-captain-tsubasa-2-france-hack-by-nba01.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: Captain Tsubasa 2 France Hack by NBA01 - Hiena - 10-02-2017

Evet ilk sürümdekiydi. Şimdi güncellediğin yeni versiyonu indiriyorum.

Brezilya maçı ise baya zordu. Ben önce geçtikçe onlar karşılık verdiler ve 3-3 yaptım, sonrada onlar önce geçtiler ve ben 4-4 yaptıktan sonra 5-4 yenildim. Almanya' ya döndü o maçı oynayıp level atladım ama tekrar Brezilya' ya yenildim. Gertize slider-Cannon u bile yemiyor. Sadece bir defa bu şutla gol attım ve birde Napoleon ile birebirde Cannon şut çektim ve elinden dönen topları boş kaleye gönderdim.

Brezilya ve İtalya kalecilerinden dolayı baya zorlu olmuş. Gülümseme

Schneider' in şut gücünü yükseltmen iyi olmuş. Zira kalecimiz baze fire şutu kurtarıyor.

Müller de zayıf kalmış ve bence değerlerini düşürmek yerine yükseltmen bile gerekiyor.

Cvp: RE: Captain Tsubasa 2 France Hack by NBA01 - NBA01 - 10-02-2017

(10-02-2017, Saat: 16:10)Hiena Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet ilk sürümdekiydi. Şimdi güncellediğin yeni versiyonu indiriyorum.

Brezilya maçı ise baya zordu. Ben önce geçtikçe onlar karşılık verdiler ve 3-3 yaptım, sonrada onlar önce geçtiler ve ben 4-4 yaptıktan sonra 5-4 yenildim. Almanya' ya döndü o maçı oynayıp level atladım ama tekrar Brezilya' ya yenildim. Gertize slider-Cannon u bile yemiyor. Sadece bir defa bu şutla gol attım ve birde Napoleon ile birebirde Cannon şut çektim ve elinden dönen topları boş kaleye gönderdim.

Brezilya ve İtalya kalecilerinden dolayı baya zorlu olmuş. Gülümseme

Schneider' in şut gücünü yükseltmen iyi olmuş. Zira kalecimiz baze fire şutu kurtarıyor.

Müller de zayıf kalmış ve bence değerlerini düşürmek yerine yükseltmen bile gerekiyor.

Dediğin gibi kaleciler her zaman oyunun zorluğunu yükseltmiştir. Gertize ilk zamanlar slider canon u çok kolay yiyordu aynı şekilde müller de o yüzden değerlerini arttırdım ama bu sefer müllerin yumruğu bayağı güçlü olduğu için yumruğunu düşürdüm. Zaten havada slider canon bile vursan eğer müller topa çıkarsa %60 topu alıyor/uzaklaştırıyor e bu oyunun Cyclone uda SliderCanon olduğu için ve Cyclone kadar güçlü olmadığı için kalecilerin değerlerini düşürdüm. Mesela Yeni sürümde Hernandez'in tutması azcık daha düşük.

İşin nihayetinde geliyoruz oyunun zorluk derecesini ayarlamaya. İşte bu konu cidden profesyonelce hazırlanması gerekiyor. Bak mesela bu oyunun üzerine fazla durmadım kısa bir oyun olduğu için ama takımlar arası seviye farkı bizim lvl atlamamız falan zorluk derecesini alt üst ediyor. Sırf bunun için bile bu 6 maçı bir kaç kere kendim oynayığ oynayıp ona göre güzel skill değerleri girmem gerekiyor galiba. Hele ct2 gibi başarının oranlar üzerine kurulu bir oyunda daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor Açık Ağızlı Gülümseme Biri burda "Hernandez' gol atamadım çok güçlü" der ama başka biri "Hernandez o kadar zor değilde 6-2 yendim" der yani tamamen şans faktörü/oranlar üzerine kurulu bir oyun Açık Ağızlı Gülümseme

Mesela hızlı lvl atlamamız yüzünden gertize orj değerlerinde slider canonu zor çıkartıyordu o yüzden yükselttim.

RE: Captain Tsubasa 2 France Hack by NBA01 - Hiena - 10-02-2017

Haklısın bütün bu etkenler göz önünde bulundurulup ona göre oyunu düzenlemeye geçilmeli ve editleme aşamasında da bunlar denenip ona göre olması gereken işlemler yapılmalı.

Bende yaptığım oyunlarda daha başlamadan bunları düşünüp değerlendiriyorum ve ona göre oyuncuları takımlara dağıtıyorum. Hem bizim hemde rakip oyuncuların hangi takımda oynaması gerektiği ve özellikle bizim oyunculardan Tsubasa gibilerin milli maçlardan önce kaç kulüp maçında oynaması gerektiğini hesap edip ona göre ayarlıyorum.

Bu arada sen slider-cannonu normalden bir değer yükseltmiştin sanırım ve buda onu Cyclone değerinde kılmıyor maalesef. Yani bir neo tiger gibi oluyor ancak. Bunu da göz önünde bulundurup rakip kalecileri de ona göre ayarlamalıydın. Ama yinede Hernandez ve Gertize dışındaki kalecilerde baya işe yarıyor.

Her ikisinde de olduğu için çok güçlü yapmaman doğru bir seçim aslında. Yoksa oyun boyunca ikisiyle de birçok kez bu şutla gol bulacaktık.

Cvp: RE: Captain Tsubasa 2 France Hack by NBA01 - NBA01 - 10-02-2017

(10-02-2017, Saat: 17:41)Hiena Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haklısın bütün bu etkenler göz önünde bulundurulup ona göre oyunu düzenlemeye geçilmeli ve editleme aşamasında da bunlar denenip ona göre olması gereken işlemler yapılmalı.

Bende yaptığım oyunlarda daha başlamadan bunları düşünüp değerlendiriyorum ve ona göre oyuncuları takımlara dağıtıyorum. Hem bizim hemde rakip oyuncuların hangi takımda oynaması gerektiği ve özellikle bizim oyunculardan Tsubasa gibilerin milli maçlardan önce kaç kulüp maçında oynaması gerektiğini hesap edip ona göre ayarlıyorum.

Bu arada sen slider-cannonu normalden bir değer yükseltmiştin sanırım ve buda onu Cyclone değerinde kılmıyor maalesef. Yani bir neo tiger gibi oluyor ancak. Bunu da göz önünde bulundurup rakip kalecileri de ona göre ayarlamalıydın. Ama yinede Hernandez ve Gertize dışındaki kalecilerde baya işe yarıyor.

Her ikisinde de olduğu için çok güçlü yapmaman doğru bir seçim aslında. Yoksa oyun boyunca ikisiyle de birçok kez bu şutla gol bulacaktık.

Aynen öyle. Biliyorsun SliderCanon'un normal güç değeri 21 Neo Tiger ve DriverRovaşata'nın 22 bende onlara eşit olsun ve aşırı da güçlü olmasın diye 22 yaptım. Driver-Tiger gibi 2D yapabilirdim ama cidden güçlü olurdu gertize bile kurtaramazdı çünkü normal şut değerleri de zaten başlangıçta 65-67.

RE: Captain Tsubasa 2 France Hack by NBA01 - NBA01 - 10-02-2017

Yeni güncelleme geldi. Ufak değişiklikler ile tekrar karşınızdayım.

10.02.2017 Değişiklikleri
Kod:
- Victorino'nun top kontrolü sırasındaki davranışı değiştirildi. (Orijinalindeki 07 kodunu 1A olan Schneider'in sinirlenmeden önceki davranış kodu ile değiştirdim. 07 çok pasif kalıyordu Banana Şut olarak)
- Brezilya'nın Yakın Görünüm ve Ara Sahneler dahil üst forma rengi değiştirildi. (Eski renk 28 kodu ile hardal yeşiline daha yakındı bu sebeple sarıya daha yakın olan 38 kodunu kullandım)
- İlk March Şut çekildiğindeki kaleci şaşırması sorunu düzeltildi. (Eski versiyonlar da gözükmüyordu)

10.02.2017
İndirme (Download): https://www.mediafire.com/?t83ytg7ad2rycau "Yeni (New) Version"

RE: Captain Tsubasa 2 France Hack by NBA01 - misaki342 - 09-03-2017

Hollanda maçında çıldırdım bende değil şans faktörünnü %100 de %1000 i (ciddiyim) hollandaydı 1 kez top patladı ard arda 3 kez direk oldu adamlar öyle bir maç çevirdiler ben çıldırdım sinir kriizi geçircektim 4-5 kez adamlar topa koşmadı top kaptırdım ben bunu çekecek ne yaptım :(