Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun
Tsubasa Türkiye Platformu
Captain Tsubasa 2 France Hack by NBA01 - Baskı Önizleme

+- Tsubasa Türkiye Platformu (https://tsubasatr.net)
+-- Forum: Captain Tsubasa Hack Bölümü (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-hack-bolumu.html)
+--- Forum: Captain Tsubasa Hack Çalışmalarınız (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-hack-calismalariniz.html)
+--- Konu Başlığı: Captain Tsubasa 2 France Hack by NBA01 (/konu-captain-tsubasa-2-france-hack-by-nba01.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Cvp: Captain Tsubasa 2 France Hack by NBA01 - NBA01 - 09-02-2017

(09-02-2017, Saat: 03:44)Bjergsen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Olacakları az çok tahmin edebiliyorum.

Müller gol atmak zaten çok zor birde aldığı gibi Fire Shoot vuran bir Kaiser olsaydı maçı kazanmaktan çok kimin daha az gol yiyeceğini tartışırdık. Yupi

Müllerin 69 olan yumruğunu 66 yaptım eskisi kadar güçlü değil yani Schneidere + verirken Müllere - vermemek olmaz Açık Ağızlı Gülümseme

RE: Captain Tsubasa 2 France Hack by NBA01 - Hiena - 09-02-2017

Bugün kaldığım yerden devam ettim ve Brezilya' ya kadar geldim.

Uruguay'ı 7-3 yendim.

Kalecimizin yumruk değeri ve el değeri aynı olmasına rağmen elle hemen her şutu yerken yumrukla birkaç şutu çıkardı. Demek ki sadece değerler bunu belirlemiyor, başka etkenlerde var.

Victorino’ nun bir şutu patladı, bir şutunu da kaleci çıkardı. Tabi bende eski versiyon vardı ve Victorino topu alır almaz şut çekiyordu. Yinede bu maçı farklı kazandım.

Arjantin'i 5-3 yendim.

Kaleci kötü diyordum ama sinirlenen Diaz’ ın çalımında topu çıkardı. Sonra rovaşatasını çıkardı ve hatta sonrasında Zenden şutu bile çıkardı. ;)

Almanya' yı 5-3 yendim.

Kalecimiz Schneider’ in fire şutunu çıkardı. Elle ise Kaltz' ın normal şutu 2 oyuncuya çarptığı halde gol yedi. Dil Çıkarma Bu yukarıda da dediğim gibi el ve yumruk arasındaki farklı etkenden kaynaklı. Değerlerini aynı yapıp bizi tuzağa düşürecektin değil mi? buna güvenip el yapıyoruz ve gol yiyiyoruz. Dil Çıkarma

Yorumları okudum, bazı değişiklikler yapmışsın sanırım. Bence bu değişiklikleri boşuna yaptın. Zira level atladıkça rakipleri bir şekilde geçiyoruz. Sadece zor olan Hernandez faktöründen dolayı İtalya maçı çok zordu.

Brezilya maçında ise ilk yarı 1-0 öndeydim ve tam verkaç yaptığım anda hakem saatini kontrol edince oyun kilitlendi. Bu yüzden bu maçı sonra oynayacağım.

Bu hatadan sana ve bazı arkadaşlarıma daha önce bahsetmiştim sanırım. Şimdi İngilizce romda Japoncadan çeviri yapılırken E4 kodlu uzatma dakikaları adlı metinde gereksiz yere girilen FC 01 kodlarından dolayı bu oluyor.

Yani 313F8 ofsetindeki 0B AC kodları 32C1B ofsetini gösteriyor ve oradaki uzatma dakikaları adlı metinden hemen önceki FC 01 kodları gereksiz yere konulmuş. Normalde bu kodlar bir metin çerçevenin sonunu tamamladığında oradan taşmasın ve hata vermesin veya kaybolmasın diye aşağı yukarı 16 kodluk metin yazısından sonra araya konulur. İşte bunu hemen başta kullandıkları için ilginç bir şekilde verkaç sırasında hakem çıkıp uzatma dakikaları derse bu durumda kilitleniyor. Bunu daha öncede birkaç İngilizce ve Türkçe orijinal romda ve hack oyunlarında gördüm. Bu yüzden yapmanız gereken işlem 32C1E ofsetindeki FC 01 kodlarını kaldırmanız gerekiyor. Bunun içinde oradaki o 2 kod yerine 20 kodlarını girmeniz yeterli. 20 kodu, boşluk alanını ifade ediyor.

Cvp: RE: Captain Tsubasa 2 France Hack by NBA01 - NBA01 - 09-02-2017

(09-02-2017, Saat: 20:27)Hiena Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün kaldığım yerden devam ettim ve Brezilya' ya kadar geldim.

Uruguay'ı 7-3 yendim.

Kalecimizin yumruk değeri ve el değeri aynı olmasına rağmen elle hemen her şutu yerken yumrukla birkaç şutu çıkardı. Demek ki sadece değerler bunu belirlemiyor, başka etkenlerde var.

Victorino’ nun bir şutu patladı, bir şutunu da kaleci çıkardı. Tabi bende eski versiyon vardı ve Victorino topu alır almaz şut çekiyordu. Yinede bu maçı farklı kazandım.

Arjantin'i 5-3 yendim.

Kaleci kötü diyordum ama sinirlenen Diaz’ ın çalımında topu çıkardı. Sonra rovaşatasını çıkardı ve hatta sonrasında Zenden şutu bile çıkardı. ;)

Almanya' yı 5-3 yendim.

Kalecimiz Schneider’ in fire şutunu çıkardı. Elle ise Kaltz' ın normal şutu 2 oyuncuya çarptığı halde gol yedi. Dil Çıkarma Bu yukarıda da dediğim gibi el ve yumruk arasındaki farklı etkenden kaynaklı. Değerlerini aynı yapıp bizi tuzağa düşürecektin değil mi? buna güvenip el yapıyoruz ve gol yiyiyoruz. Dil Çıkarma

Yorumları okudum, bazı değişiklikler yapmışsın sanırım. Bence bu değişiklikleri boşuna yaptın. Zira level atladıkça rakipleri bir şekilde geçiyoruz. Sadece zor olan Hernandez faktöründen dolayı İtalya maçı çok zordu.

Brezilya maçında ise ilk yarı 1-0 öndeydim ve tam verkaç yaptığım anda hakem saatini kontrol edince oyun kilitlendi. Bu yüzden bu maçı sonra oynayacağım.

Bu hatadan sana ve bazı arkadaşlarıma daha önce bahsetmiştim sanırım. Şimdi İngilizce romda Japoncadan çeviri yapılırken E4 kodlu uzatma dakikaları adlı metinde gereksiz yere girilen FC 01 kodlarından dolayı bu oluyor.

Yani 313F8 ofsetindeki 0B AC kodları 32C1B ofsetini gösteriyor ve oradaki uzatma dakikaları adlı metinden hemen önceki FC 01 kodları gereksiz yere konulmuş. Normalde bu kodlar bir metin çerçevenin sonunu tamamladığında oradan taşmasın ve hata vermesin veya kaybolmasın diye aşağı yukarı 16 kodluk metin yazısından sonra araya konulur. İşte bunu hemen başta kullandıkları için ilginç bir şekilde verkaç sırasında hakem çıkıp uzatma dakikaları derse bu durumda kilitleniyor. Bunu daha öncede birkaç İngilizce ve Türkçe orijinal romda ve hack oyunlarında gördüm. Bu yüzden yapmanız gereken işlem 32C1E ofsetindeki FC 01 kodlarını kaldırmanız gerekiyor. Bunun içinde oradaki o 2 kod yerine 20 kodlarını girmeniz yeterli. 20 kodu, boşluk alanını ifade ediyor.

Şimdi lvl fakötrü var ama herkes sizin gibi bi kaç kere aynı maçı oynamaz sıkılır kapatır die birazda kolaylaşyırdım. Lakin hala çok kolay bir oyun değil zevkli çekişmeli geçiyor yani.

Dediğin kodları değiştiripşimdi güncelliyeceğim. Bu arada Nestopia da oynamaya karar verdim oyunu ve nestopiada renkler daha farklı gözüküyor. Mesela Brezilyaya eklediğim yeni renk VirtuaNES te gayet koyu sarı gibi gözüküyordu ama Nestopia da yeşil. Acaba VirtuaNES mi renkleri farklı gösteriyor yoksa Nestopia mı ? Yani hatalı olan hangisi ? Nestopia da Dark Illusion uda normal düzgün gösterdiği için VirtuaNES e nazaran o daha uygun bir emulatör diye düşünüyorum (Emulator-zone dada 1. sıradadır Nestopia VirtuaNES ise sanırsam . sıradaydı). Sence renkleri orjinal haline geri çevireyim mi yoksa bu yeşilimsi koyu sarı güzel olmuş mu ?

RE: Captain Tsubasa 2 France Hack by NBA01 - Hiena - 09-02-2017

Yalnız bu maçların hepsini tek sefer oynadım. Yani hiç yenilmeden geçtim. Bir tek İtalya' ya yenildim.

Orijinal oyundaki hali iyiydi bence. Biraz hardal sarısı gibi olmuş.

Cvp: RE: Captain Tsubasa 2 France Hack by NBA01 - NBA01 - 09-02-2017

(09-02-2017, Saat: 23:35)Hiena Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yalnız bu maçların hepsini tek sefer oynadım. Yani hiç yenilmeden geçtim. Bir tek İtalya' ya yenildim.

Orijinal oyundaki hali iyiydi bence. Biraz hardal sarısı gibi olmuş.

Aynen hardal sarısı. Düzelticem birazdan.

Yenilmeden geçtiğin ilk sürümdeki miydi ? 2. si mi ?

RE: Captain Tsubasa 2 France Hack by NBA01 - mustaf - 10-02-2017

bi deneyelim