Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun
Tsubasa Türkiye Platformu
Animeye Uygun Yaptığım Oyun Hakkında... - Baskı Önizleme

+- Tsubasa Türkiye Platformu (https://tsubasatr.net)
+-- Forum: Captain Tsubasa Hack Bölümü (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-hack-bolumu.html)
+--- Forum: Captain Tsubasa Hack Tartışma & Anket Bölümü (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-hack-tartisma-anket-bolumu.html)
+--- Konu Başlığı: Animeye Uygun Yaptığım Oyun Hakkında... (/konu-animeye-uygun-yaptigim-oyun-hakkinda.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

RE: Animeye Uygun Yaptığım Oyun Hakkında... - MompresaN - 01-01-2017

Bu arada Margus in teknikleri arasinda Nuclear Warhead (Kakudanto Head) gerçi bu Shin serisine ait değil ama illa bir kafa teknigi olacak ise bence bu daha uygun. Bir digeri malumunuz Diving Head.

Bence oyundaki Cannon Head yada Lampion un kafa vuruşu fazlasıyla yeterli. Yeri gelmişken bence Lampion un kafa vuruşunda topun kaleye gidiş şekli berbat. Cannon Head çok daha sade ama gerçekçi.
Aslında kafa vuruşları etkili oyunculara genel olarak Hyper yada Strong Head adıyla genel bir ozel kafa sutuda eklenebilir.

Cvp: Animeye Uygun Yaptığım Oyun Hakkında... - Hikaru Matsuyama - 01-01-2017

Tsukurou Dream Team'deki teknik isimlerini daha önce de dediğim gibi rahatlıkla kullanabilirsin. Orijinal isimlerin geçtiği yegane kaynak elbette mangadır ancak mangada hareket/teknik yer aldığı halde ismi geçmeyen durumlar da var, işte Tsukurou biraz da buradaki bu eksiği kapatıyor bence.

Müller

https://www.youtube.com/watch?v=li1N1tmrdqo

1- Windmill Catch [ウインドミルキャッチ]

Overthrow Catch yerine bu ismi de kullanabilirsin, sana kalmış. İkisi de kurtarışı karşılıyor.

Neden Windmill (Değirmen) denmiş derseniz eğer, Müller kolunu savururken değirmen çiziyor da ondan. Güzel

2- Double Hammer [ダブルハンマー]

Her iki elini çekiç gibi kullandığı için ikinci kurtarışa Çift Çekiç anlamına gelen Double Hammer ismini vermişler.

Salinas

1- Double Hand Punch [ダブルハンドパンチ]

"Çift Yumruk" yani.

2- Genius Reaction [天才の反応] (Tensai no Hannou)

3- Genius Ultra Reaction [天才の超反応] (Tensai no Chou Hannou)

...

RE: Animeye Uygun Yaptığım Oyun Hakkında... - Jun Misugi - 01-01-2017

Oyunun demosu bile harikaydı adeta anime ile birebir gibiGülümseme
Yalnız Tsubasa serisinde çok fazla oyuncu var ve bu oyuncuları CT-2'deki oyuncuları değiştirerek animedeki oyuncular haline getiriyoruz.Keşke daha fazla oyuncu ekleyebilsek.Gökhan'ın Manga odaklı senaryosunu oyuna aktarırken beni en çok uğraştıran şeylerden biri oyuncuları mangaya uyumlu hale getirmekti.Tüm takımların oyuncularını özellikle Nankatsu,Furano,Musahsi ve Meiwa gibi 11 oyuncuyu da özel oyunculardan oluşturduğumuzda elimizdeki oyuncu havuzu giderek azalıyor.CT-2 Oyunundaki elzem sorunlardan biri bu

RE: Animeye Uygun Yaptığım Oyun Hakkında... - MompresaN - 01-01-2017

Windmill Catch çok daha yerinde olacaktır. Genel olarak TDT oyununda teknikler cok iyi uyarlansa da bu teknikte o kadar başarılı olamamislar bence. PS2 oyununda bu teknik çok daha iyi uyarlanmış gibi geldi bana.

PC olsaydi derhal videoyu keser ve o iki teknigi TDT videolari bölümünde paylaşirdim. Bu tarz dogru bilgiler iceren paylasimlara cok fazla ihtiyac duyuluyor.

Oyunda senaryo geregi Salinas olmayacak ama ben karaktere iliskin verdiğin teknikler için teşekkür ederim.

RE: Animeye Uygun Yaptığım Oyun Hakkında... - Hiena - 01-01-2017

@MompresaN

Margus' un kafa vuruşunu daha önce Diving Head olarak ayarlamıştım. Bu daha iyi gibi.

3 kafa şutundan birini değiştirip birini Hyuga için Tiger Overhead' a çevirmiştim. Birini de Tsubasa ve farklı oyuncular vole ve farklı bir şuta çevirdim. Ama yine 2 tane özel kafa şutu olacak oyunda.

Dün gecede aklıma şöyle bir şey geldi; şimdi bu Drive şut, Hirado maçıyla ilk defa gelecek ya, işte ondan önceki maçların ara sahnelerinde bunu deneyecek ve sonra Azumachi ve Hanawa maçlarında arada bir kullanacak ama top üstten dışarı gidecek şekilde ayarlayacağım. Özellike mağlup durumdayken arada bir Tsubasa maçı çevirebilmek için bu şuta ihtiyaç duyacak ve 2 maçta da sonuç alamayacak. Yeni olduğu için baya da enerji harcayacak şekilde ayarlarım. Hatırladığım kadarıyla bu iki maçta denemişti bunu, öyle değil mi?

@hikaru Matsuyama

Evet tsukurou dream daki teknikleri inceliyorum. Özellikle oradaki teknikler serideki sahnelerle paralellik gösteriyor ise isim ve tekniğin sahnesini birebir uygulamaya çalışıyorum.

Kurtarışını mümkün olduğunca benzetmeye çalışacağım ama bu Windmill Catch mangadan falan mı alınmış acaba? Bunu ilk defa duydum da.

Çift yumruklu kurtarışını ise eklememiz mümkün değil. Onun için çizim yapmak gerek ki buda zor bir olay.

@Wild Striker

Bu oyuncu sayısının azlığı biraz problem yaratıyor ama ben bunları düzgün ve dengeli bir şekilde takımlara dağıttım. Misaki, Izawa, Kisugi gibi oyuncuların Nankatsu ve Japonya' daki tek oyuncu ile 2 farklı forma renk olayını bir kaç oyuncu için daha kullandım. Birde 16. Japonya' daki oyuncularda bize baya oyuncu donesi vermiş oldu. Bir tek milli takımdaki yedekleri baya azalttım. Ama zaten onların çoğunun değeri düşük olduğu için pek oyuna almıyorduk. Izawa, Sano ve Sawada ve Morisaki' den oluşan yedeklerde Japonya' nın hazırlık maçların hemen hemen tamamında as kadroda olacak. Tsubasa ve Misaki gibi oyuncular gelene kadar o ki kadromuzdular, o zaman onlardan da faydalanacağız.

Cvp: Animeye Uygun Yaptığım Oyun Hakkında... - Hikaru Matsuyama - 01-01-2017

Mangayı uzun zamandır okumuyorum haliyle bilgiler paslandı ancak kesin olan şu ki bu Windmill Catch tekniği mangadan alınma bir tekniktir, ancak mangada anımsadığım kadarıyla ismi zikredilmiyordu.