Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun
Tsubasa Türkiye Platformu
Animeye Uygun Yaptığım Oyun Hakkında... - Baskı Önizleme

+- Tsubasa Türkiye Platformu (https://tsubasatr.net)
+-- Forum: Captain Tsubasa Hack Bölümü (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-hack-bolumu.html)
+--- Forum: Captain Tsubasa Hack Tartışma & Anket Bölümü (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-hack-tartisma-anket-bolumu.html)
+--- Konu Başlığı: Animeye Uygun Yaptığım Oyun Hakkında... (/konu-animeye-uygun-yaptigim-oyun-hakkinda.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

RE: Animeye Uygun Yaptığım Oyun Hakkında... - MompresaN - 15-04-2017

3.Fuji takımı oluyor ama onlara da çok özel bir takım sistemi yaparak zorlu ve etkili bir rakip haline getirdim.

Bu cümleler aklıma bir fikir getirdi. Oyunda bir oyuncuya istesekde pas atamamamız mümkün mü? Buna dair bir kod veya olmasını mümkün kılabilecek bir yol var mı?
Yanılmıyorsam Shimada maçıydı, Genzo sakatlanınca kaptan olan Tsubasa ya ilk etapta biat etmeyen arkadaşları pas vermeyerek maçın gidişatını etkilemislerdi. Oyuna bu özellik yansısa maçta ciddi bir denge sağlanabilir sanki.

http://www.tsubasatr.net/konu-Takim-Shimada-Ilkokulu-Manga-Captain-Tsubasa.html

Edit:
Animede bilmem ama mangada Ingiltere ye dair adı geçen üç oyuncu var. Oyunda bu takımla ilgili neler göreceğiz?

http://www.tsubasatr.net/konu-Takim-U-16-Ingiltere-Manga-Captain-Tsubasa.html

RE: Animeye Uygun Yaptığım Oyun Hakkında... - Wakabayashi35 - 15-04-2017

Yalnız yanlış hatırlamıyorsam Tohonun daha büyük yaşlardaki bir takımına karşı oluyordu maç. O açıdan oyuncuların güçlerini biraz daha yüksek tutarak çekişmeli bir maç yapılabilirdi. Sonuçta ne kadar özel oyuncumuz olsa da statları yüksek olunca özel oyuncusuz takımlar bile zorluyor.

@Wakabayashi35

Ayrıca yanılmıyorsam Tsubasa sakat olduğu için o maçlarda forma giymemişti. Misaki zaten Fransa ve Wakabayashi de bilindiği üzere Almanya da. Rakiplerimizin lise düzeyinde ve yaşça büyük olmaları da oyuna bir denge getirebilirdi sanki.

Bunları bir önceki mesajımda yazacaktım lakin Hiena-san Güzel anladığım kadarıyla çoğunlukla animeye uyarlanmış, bazı yerlerde kendine has tarzınıda oyuna yansıtmak istiyor ki ;) buna da sonuna kadar hakkı var. Rakiplerimizin özel tekniklerden yoksun olmaları bir yerden sonra sıkıcı bir hal alabiliyor düşüncesinde ;) CT2 de bu durum sıklıkla yaşadığımız için hak veriyorum ;)

RE: Animeye Uygun Yaptığım Oyun Hakkında... - Hiena - 15-04-2017

@MompresaN

İstediğimiz oyuncuya pas atmama durumu sadece rakip oyuncularda oluyor. Tabi bunun yerine farklı bir yol izlenebilir.

Mesela Musashi maçında ilk yarı boyunca Tsubasa, Yayoi'den Misugi' nin durumunu öğrendikten sonra ilk yarı boyunca kafasına takıldığı için etkisiz bir oyun ortaya koyacak. Sahada öyle durup bekleyecek, ağır hareket edecek, enerjisi ve performansı düşecek, arada sahneler çıkacak ve öylece durup Misugi' yi düşünecek ve şutları kaleye gitmeyip yerden sekip duracak. Bunun şeyler yaptım o maçta. Bu maç içinde yapılabilir ama dediğin gibi orada ona pas atılmıyordu, bu yüzden bu maçta böyle bir şeye gerek yok. Ama o verdiğin konudaki bilgiler not alıp güçlü bir savunma kurgusu yapabilirim.Yoğun bir markaj ve pres uygulayabilirler ve topu aldıktan sonra forvet oyuncularına uzun toplar yollayabilirler.

İngiltere' de Steve ve Rechard olmak üzere 2 özel oyuncu olacak. Steve 10 numarada gol yollarında etkili olduğu gibi sert futbolu ile bizi zorlayacak.

Bu arada Tsubasa, Hamburg ve W.Bremen maçlarında olmayacak. Misaki dünya kupası maçları başlayana kadar yok. Misugi ve Wakabayashi' de o bahsettiğim antreman maçı dışında uzunca bir süre olmayacak. Gülümseme

@Wakabayashi35

Elbette bu yapılabilir ama dediğim gibi hepsi aynı olunca ve bildiğimiz belli bir oyuncu olmayınca o maç çok sıkıcı oluyor. Mesela ben oyunda Fluminense, Suriye, İran, K.Kore, S.Arabistan ve Vasco Da Gama maçlarını çok sıkıcı buluyorum. Yıllar sonra tekrar baştan oynamak veya belli maçları oynamak istediğimde bu maçları hiç açmak istemiyorum. Bu yüzden bu maçı düşünmedim. Sadece ara sahnelerde buna değinebilirim. Hatta imkan olsa tüm sıradan oyuncuları özel oyuncuya çevirecektim. Şimdiki imkanlarla tüm maçlarda 11 özel oyuncu tasarlayabiliyoruz ama bunun için boş ofset sıkıntısı çekeriz. Bunlar o kadar çok yer işgal eder ki diğer özelliklere alan kalmaz. Yoksa ben oyunda bir tane bile sıradan oyuncu bırakmazdım. Mesela Final evolution' da en azından her maçta sıradan oyuncuların tiplerini değiştirerek bu sıkıcı durumu aşmıştım.

O halde pres ve markaj bence yerinde olacaktır ;)

Yanılmıyorsam Robson Güzel animede de vardı Güzel Bu durumda Sağ oyunda da yer almalı ;)

RE: Animeye Uygun Yaptığım Oyun Hakkında... - Hiena - 15-04-2017

Tsubasa' nın rahatsızlanıp rüyasında gördüğü avrupa macerasında vardı. Orada Steve olarak geçiyordu ama sanırım Mangada Robson olarak geçiyor. Orjinal oyundakini anımsatmasın diye Steve olarak girdim. Gülümseme