Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun
Tsubasa Türkiye Platformu
CT2 Super Striker [Ara sahnelerin çevirileri] - Baskı Önizleme

+- Tsubasa Türkiye Platformu (https://tsubasatr.net)
+-- Forum: Captain Tsubasa Oyun Bölümü (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-oyun-bolumu.html)
+--- Forum: Captain Tsubasa Oyun İpuçları ve Hileleri (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-oyun-ipuclari-ve-hileleri.html)
+--- Konu Başlığı: CT2 Super Striker [Ara sahnelerin çevirileri] (/konu-ct2-super-striker-ara-sahnelerin-cevirileri.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

RE: CT2 Super Striker [Ara sahnelerin çevirileri] - MompresaN - 07-01-2017

Roberto nun anlattıkları cyclone shoot una Tsubasa nin hakim olacaginin sinyallerini veriyor gibi aslında.

RE: CT2 Super Striker [Ara sahnelerin çevirileri] - Hiena - 07-01-2017

Dediğin gibi o andan itibaren onu yavaş yavaş buna yönlendiriyor aslında. Gülümseme

RE: CT2 Super Striker [Ara sahnelerin çevirileri] - MompresaN - 07-01-2017

Roberto, Tsubasa ya bir oyuncudan bahsediyor. Bahsi geçen futbolcu bir shoot vuruyor ve gol.
Bu oyunu orjinal dili ile oynarken neler söylendiği hakkında kim bilir senaryolar yazılmıştır kafalarda Güzel

RE: CT2 Super Striker [Ara sahnelerin çevirileri] - Hiena - 07-01-2017

Ben başlarda anlamadığımız için onu Tsubasa sanıyordum. Tsubasa o şutu deniyor veya hayal ediyor falan sanıyordum. Bir süreçten sonrada onu Coimbra sanmaya başladık. Zira O' da, Jairo da başlardan itibaren gizemliydi. Ayrıca hemen hemen aynı maçlardan sonra ikisinin de sahneleri başlayınca böyle olduğunu düşünmüştük. Dil Çıkarma

RE: CT2 Super Striker [Ara sahnelerin çevirileri] - Jun Misugi - 07-01-2017

Dikkatimi çeken şey Jairo'nun kafa toplarında zayıf olduğu bizim oynadığımız versiyonunda bunlar geçmiyorGülümseme
Bu başlığı gerçekten takdir ediyorum her seferinde yeni şeyler öğreniyoruzGülümseme
Kafamızda ne senaryolar vardı beGülümseme
Bir de oynadığımız versiyonda Jairo'nun gerçek adı peledir diyordu
Burada farklı oyuncular olduğunu oğrendik üstüne Pele'deb önceki donemin oyuncusu
Acaba Roberto Pele jenerasyonundan mı?

Cvp: RE: CT2 Super Striker [Ara sahnelerin çevirileri] - Hikaru Matsuyama - 07-01-2017

(07-01-2017, Saat: 16:35)Hiena Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tsubasa'nın Carlos ile ilgili sözleri dediğin gibi onun farkında olduğunu gösteriyor.Gülümseme

Diğer türlüsü zaten Tsubasa gibi zeki bir karaktere yakışmazdı. Güzel

(07-01-2017, Saat: 16:35)Hiena Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jairo, gerçek bir futbolcudan mı esinlenmiş acaba? Var mıydı o dönemlerde bu isimde bir oyuncu?

Bence kesinlikle öyle. Kısa bir araştırma yapayım dedim ancak Jairo isminde o kadar çok futbolcu gelmiş geçmiş ki tam olarak burada bahsedilen Jairo hangisi bilemedim. Pele'den önceki nesil dendiği için de epey bir eski zamanlarda kalmış bir isimden bahsediyoruz burada. Zaten bu nedenle Roberto Cyclone için "artık efsane haline gelmiş" ifadesini kullanıyor.

(07-01-2017, Saat: 16:35)Hiena Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onunkini durduran olmamış ama bizimkini Müller ve Gertize durdurdu... ;)

CT dünyasında her zaman için bir sonraki nesil bir önceki nesli geride bırakır.

Minato Gamo, Munemasa Katagiri, Roberto Hongou'nun olduğu dönemleri Tsubasa'nın, Hyuuga'nın, Wakabayashi ve Misaki'nin de içinde yer aldığı Ougon Sedai yani "Altın Jenerasyon" geride bırakmıştır. Bu Altın Jenerasyon'u da Next Age denilen ve Sawada Takeshi'nin de içinde yer aldığı Tsubasaların ardından gelen nesil geride bırakacaktır.

Bu açıdan bakıldığında Jairo zamanında Cyclone'u durdurabilen bir kaleci yokken Ougon Sedai zamanında Müller gibi Gertis gibi Cyclone durdurabilen kalecilerin varlığı haliyle sürpriz değil. Bir bakıma Tsubasa'nın içinde yer aldığı jenerasyonun yıldızlarla dolu olduğunun göstergesi. Açıkçası memnuniyet verici. Güzel

(07-01-2017, Saat: 18:41)Hiena Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben başlarda anlamadığımız için onu Tsubasa sanıyordum. Tsubasa o şutu deniyor veya hayal ediyor falan sanıyordum. Bir süreçten sonrada onu Coimbra sanmaya başladık. Zira O' da, Jairo da başlardan itibaren gizemliydi. Ayrıca hemen hemen aynı maçlardan sonra ikisinin de sahneleri başlayınca böyle olduğunu düşünmüştük. Dil Çıkarma

Şimdi ben de ta çocukluktan bu yana neler neler anladım kısaca sıralayım. Şu anda bile gülüyorum halime, neler düşünmüş, neler neler uydurmuşum. Dil Çıkarma

Ben de ilk zamanlarda bu karartılmış karakterin kesinlikle Tsubasa olduğunu düşünüyordum. Bunun en büyük nedeni de saçlarının Tsubasa gibi olmasıydı. Düz mantık yani. Dil Çıkarma Haliyle Japonca bilmediğim için sadece bazı şeyleri anlamaya çalışıyordum, bunlardan bir tanesi de orada geçen 1000 ifadesiydi. Ben bu sayıyı Tsubasa'nın son maçta ulaşacağı güç yani Guts olarak düşünüyordum. Gerçi bunun böyle olmadığını oyunu Tsubasa 876 güç ile bitirince anlamıştım. Ancak hala o kadar ısrarlıydım ki bunun güç ifade ettiğine, oyunu bitirince Brezilya'ya bilerek yenilip Tsubasa'nın ve haliyle tüm Japonya'nın gücünü artırmaya başlamıştım, hedefim Tsubasa'nın gücünü 1000 yapmaktı böylece bu 1000 gizemini çözecektim. Ancak heyhat bunun için o kadar zaman harcadım ki en sonunda Tsubasa'nın 976'dan (umarım doğru hatırlıyorumdur) daha yukarı çıkmadığını görünce büyük hayal kırıklığına uğradım. Bu arada Tsubasa'nın 976'da kaldığını biliyor muydunuz? Dil Çıkarma

Çocukluk dönemi kapanıp da Türkçe rom ile oynayınca gizem benim için çözülmüştü, bu 1000 meğerse Jairo'nun attığı golmüş, Jairo ise Pele imiş... Yıllarca da böyle bildim ta ki çeviri yapana kadar.

Bu çeviriyi yaparken acaba ben mi yanlış çeviriyorum diye defalarca baktım ama hayır Türkçe çeviri yapan arkadaşlar kesinlikle yanlış çevirmişler.