Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun
Tsubasa Türkiye Platformu
Tsubasa Oyunları ve Diğer Nes Oyunlarında Kod Bulma - Baskı Önizleme

+- Tsubasa Türkiye Platformu (https://tsubasatr.net)
+-- Forum: Captain Tsubasa Hex Kodları ve Offset Paylaşımları (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-hex-kodlari-ve-offset-paylasimlari.html)
+--- Forum: Captain Tsubasa 2 - Hex Kodları Bölümü (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-2-hex-kodlari-bolumu.html)
+--- Konu Başlığı: Tsubasa Oyunları ve Diğer Nes Oyunlarında Kod Bulma (/konu-tsubasa-oyunlari-ve-diger-nes-oyunlarinda-kod-bulma.html)

Sayfalar: 1 2

Tsubasa Oyunları ve Diğer Nes Oyunlarında Kod Bulma - Hiena - 17-10-2016

Arkadaşlar bugün burada size vereceğim bazı bilgilerle hem Tsubasa oyunlarında hemde ataride oynadığımız birçok nes oyununda hile kodu ve bunun karşılığı olarak hex editördeki ofset bölümünü bulmanızı sağlayacak ipuçlarını anlatacağım.

1) Mesela zaman hilesi 05F7-01-xx şeklindedir. Bununla virtuaneste xx yerine 00 yazarsak maç hemen biter. başka bir rakam yazarsak maç o sürede sabit kalır.

Bunu hex editördeki karşılıgı ise şu : 8D F7 05 kodlarıdır.

Bu 8D F7 05 kodlarını hex editörde Bul (goto) kısmında arattığımzda 3D17F ofsetinde olduğunu görürüz. Bu kodların yanında bu özellikle ilgili birkaç kod vardır ve sonra bir alt bloğa indiğimizde zaman süreleri oradadır.

Kulüp Takımları: (İlk 2 Bölüm)

1.Yarı: 3D193 - B4 00
2.Yarı: 3D195 - B4 00
1.Uzatma: 3D197 - 5A 00
2.Uzatma: 3D199 - 5A 00

İşte 3D193 ofsetinde..

2) Mesela yine müzikleri bilirsiniz. 002A-01-XX ile takımlara müzik ekliyorduk.

Bunu da ters çevirdiğimizde 2A 00 kodlarını buluyoruz ve bunu hex editörde arattığımızda 3D0B2 ofsetinde olduğunu görüyoruz. Orada 2A 00 olarak bulunur ve bu bölümle ilgili birkaç kodu geçtikten sonra müzik kodlarının 3D0BC ofsetinden itibaren takımlara göre sıralı olduğunu görürüz.

3) Sonra şut kodlarını bilirsiniz . 043C-01-XX şeklinde olur.

İşte bunu da 3C 04 olarak arattığımızda 8D 3C 04 bölümüne geliyoruz. Hex editörde bu kodlar tersten sıralanır. 3C 04 şeklinde yani çevirdiğimizde 043C value değerini elde ederiz. 8D kodu da hile kodundaki tire kısmını ifade ediyor. Bunun hex editördeki ofset kodu da 3D6CE dir

4) Penaltılardan başlama kodları da virtuaneste bu şekildedir

0027-01-04 ile Penaltılardan maça başlarsınız

İşte bu kodlarda 27 00 olarak 3D147 ofsetinde bulunur ve hemen ondan sonra gelen C9 kodu var, işte o C9 dan sonra da penaltılardan başlama kodu vardır. Buraya aşağıda verdiğim kodları girerek maça uzatmalar olmadan veya ilk yarı oynanmadan da penaltılara geçebilirsiniz.

3D14A = 04 kodu yerine 00 yazarsak direk penaltılardan başlar.

03 yaparsak 2. uzatma oynanmadan penaltılara geçer
02 yaparsak hiç uzatma oynanmadan penaltılara geçer
01 yaparsak 2.yarıyı oynamdan penaltılara geçer
00 yaparsak direk penaltılara geçer

Kaleci kurtarışları ve diğer birçok özelliğin hile kodu da bu şekilde olur.

İşte arkadaşlar bu şekilde Tsubasa dışı oyunlarda bu elinizde mevcut olan hile kodlarını bu şekilde hex editörde aratarak yerini bulabilir ve Tsubasa 2 oyununda olduğu gibi birçok değişiklik yapabilirsiniz.

Ben elimde olan diğer oyunlara ait hile kodlarını sizlerle paylaşayım. CT1, Robin' li Tecmo cup Soccer ve Goal 3 gibi oyunların hex editördeki bazı kodlarını ben diğer arkadaşlarım bulup bu bölümde paylaşmıştık. O bilgileri derleyip inceleyip ve aşağıda verdiğim diğer oyunların da hile kodlarını bu yöntemle araştırırsanız birçok şeye ulaşabilirsiniz.

Download:
http://s5.dosya.tc/server3/k6eyvs/Virtuanes__Oyun_Hileleri.rar.html

RE: Tsubasa Oyunları ve Diğer Nes Oyunlarında Kod Bulma - Kutay78 - 17-10-2016

Tsubasa 4 de stat kodlarını değiştirmek istiyorum.Bu yöntemle bulabilir miyim onda da?

RE: Tsubasa Oyunları ve Diğer Nes Oyunlarında Kod Bulma - Hiena - 17-10-2016

Nes oyunlarında genelde böyledir. Snes oyunlarında da böyle midir emin değilim.

Elindeki o özelliğe ait hile kodlarını ters çevir ve o kodu aratıp bulduğunda değiştir. O ilk kodlar değilse klavyedeki F3 kodu ile bir sonrakine git. bu şekilde sırayla o ilgili kodları değiştirirsen sanırım aradığını bulacaksın

RE: Tsubasa Oyunları ve Diğer Nes Oyunlarında Kod Bulma - ジャイロメ59 - 10-06-2017

CT3 içinde aynı taktik işe yarar mı acaba.

Elimde yığınla hile kodu var, bir kaç tanesinde denedim ancak sonuç alamadım.

Cvp: RE: Tsubasa Oyunları ve Diğer Nes Oyunlarında Kod Bulma - bakgal - 10-06-2017

(10-06-2017, Saat: 12:38)JaiરoM59 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: CT3 içinde aynı taktik işe yarar mı acaba.

Elimde yığınla hile kodu var, bir kaç tanesinde denedim ancak sonuç alamadım.

İşe yarıyor.Mesela ben CT4 de maç sürelerini ayarlamayı cheat kodlarından faydalanarak bulmuştum.Nes için kullanılan yöntem Snes içinde geçerli.

RE: Tsubasa Oyunları ve Diğer Nes Oyunlarında Kod Bulma - ジャイロメ59 - 10-06-2017

Harika.

Sanırım bu yöntemle bulamayacağımız tek şey şutları editleme olur, onun dışında her şey bulunabilir.

Onlarıda nasıl buluruz bakalım.