Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun
Tsubasa Türkiye Platformu
Animelere neden bu kadar karşı`siniz? - Baskı Önizleme

+- Tsubasa Türkiye Platformu (https://tsubasatr.net)
+-- Forum: Captain Tsubasa Anime Bölümü (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-anime-bolumu.html)
+--- Forum: Captain Tsubasa Anime Tartışma & Anket Bölümü (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-anime-tartisma-anket-bolumu.html)
+--- Konu Başlığı: Animelere neden bu kadar karşı`siniz? (/konu-animelere-neden-bu-kadar-karsi-siniz.html)

Animelere neden bu kadar karşı`siniz? - kojirohyuga03 - 03-05-2016

Arkadaşlar sitede animelere karşı bir olumsuz düşünce var genelde herkes manga taraftarı ancak ben ve benim gibi ıngilizce bilmeyenler mangayi takip edemiyor ve animeden takip ediyor tsubasayi ben gerçekten yeni bir anime gelmesini çok istiyorum sürekli başa sarıp farklı serileri tekrar tekrar izliyorum ve inanılmaz keyif alıyorum acaba bununla ilgili herhangi bir duyum veya haber var midir? Öyle bir ihtimal bile olsa peşinden gidilir

Cvp: Animelere neden bu kadar karşı`siniz? - Hikaru Matsuyama - 03-05-2016

Senin de dediğin gibi animede sürekli bir başa sarma durumu var, yani bildiğin yerleri güncelleyip tekrar tekrar göstermişler, e haliyle insanlar da bundan sıkılıyor. Ancak mangada baştan sona hikayeyi "orijinal" haliyle takip edebiliyoruz ki bu da başlı başına bir tercih nedeni.

Elbette anime de çekilsin olsun, hepimiz animeyi seviyoruz ancak şu anki mevcut animelerden CT'yi takip edebiliyorum demek pek mümkün değil, çünkü manga %100 CT ise, anime taş çatlasın %30 CT'dir.

Kısacası mangayı bırakıp sadece animeden CT'yi takip etmek demek CT'deki birçok olaydan, senaryodan, teknikten vs mahrum kalmak demektir.

Yeni anime çekiliyor mu bilmiyorum, eskisi kadar yabancı siteleri sık karıştırmıyorum ancak CT çok popüler şayet yeni anime hazırlıkları olsaydı bir şekilde haberimiz olurdu sanırım.

Ha bu arada manga tamamen İngilizce değil, geçmişte CT (kısmen), WY, Road to 2002 ve Golden-23'ün tamamı Türkçeye çeşitli gruplar tarafından çevrildi, netten bulabilirsin.

RE: Animelere neden bu kadar karşı`siniz? - MompresaN - 03-05-2016

@hikaru Matsuyama
Nette çok aradım ama G-23 ün bir bölümü var Kararsız Buradan sesleniyorum Süper arşivinde olan varsa paylaşabilir mi Kararsız

Gereken her şey söylenmiş Süper olay bundan ibaret ;)

Cvp: Animelere neden bu kadar karşı`siniz? - kojirohyuga03 - 03-05-2016

(03-05-2016, Saat: 06:25)Hikaru Matsuyama Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Senin de dediğin gibi animede sürekli bir başa sarma durumu var, yani bildiğin yerleri güncelleyip tekrar tekrar göstermişler, e haliyle insanlar da bundan sıkılıyor. Ancak mangada baştan sona hikayeyi "orijinal" haliyle takip edebiliyoruz ki bu da başlı başına bir tercih nedeni.

Elbette anime de çekilsin olsun, hepimiz animeyi seviyoruz ancak şu anki mevcut animelerden CT'yi takip edebiliyorum demek pek mümkün değil, çünkü manga %100 CT ise, anime taş çatlasın %30 CT'dir.

Kısacası mangayı bırakıp sadece animeden CT'yi takip etmek demek CT'deki birçok olaydan, senaryodan, teknikten vs mahrum kalmak demektir.

Yeni anime çekiliyor mu bilmiyorum, eskisi kadar yabancı siteleri sık karıştırmıyorum ancak CT çok popüler şayet yeni anime hazırlıkları olsaydı bir şekilde haberimiz olurdu sanırım.

Ha bu arada manga tamamen İngilizce değil, geçmişte CT (kısmen), WY, Road to 2002 ve Golden-23'ün tamamı Türkçeye çeşitli gruplar tarafından çevrildi, netten bulabilirsin.

Dostum çok teşekkür ederim gerçekten eline emeğine sağlık Gülümseme

RE: Animelere neden bu kadar karşı`siniz? - Tsumax - 04-05-2016

animeden öte artık güzel bi sinema filmi çevrilsede izlesek..
kung fu futbol çok tutulmuştu mesela..