Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Yıl 2008 ve Ben Sahalara Giriş Yaptım!

Bu konu; 3 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Hiena
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
2008 kış başlarıydı, bu işlere girişimin ilk dönemleri... Gülümseme

Öncesinde ilk olarak 1 sene kadar öncesinde aklıma geldi, acaba bilgisayarda o Tsubasa' nın atari oyunu var mıdır diye araştırma yaptım ve Captain Tsubasa 2 yazdığım zaman bir sitede oyunu gördüm ve indirip yıllar sonra baştan sona oynamaya başladım. Bir süre sonra farklı oyunları da var mıdır diye araştırdım ve sonra diğer oyunlarını da bulup indirdim ve araştırma yapmaya devam ederken kendimi burada buldum.

Atari döneminde hep hayal ederdim; bir şekilde elimizde imkan olsa da kadroları ve formaları değiştirebilsek diye. Sonra hile kodlarını gördüm ve buna çok şaşırdım. hex editör gibi olmasa da kadro ve müzik değiştirebiliyoruz ve şutları değiştirebiliyorduk. Sınırlı da olsa bu tür değişiklikler bizi baya mutlu etmişti. Siteye üye oldum ve hile kodu ile olsa da birkaç karşılaşma yapıp paylaştım.

Hex editöre ilk adımımda başka bir sitede burhan1b isimli bir arkadaşımızın çorap renkleri, kadro ve müzik gibi bir iki paylaşımını gördüm ve hex editör ile bu şekilde tanışmış oldum. Böyle bir programda sadece kodların yerini değiştirerek böyle şeyler yapılması beni baya şaşırtmıştı. Sonrasında Burhan ile samimi olduk ve bende yavaş yavaş bir şeyler öğrenip ona göndermeye başladım. Kısa sürede birçok konuyu çözdüm ve beraber bir oyun yapıp Tsubasa severlere sunalım diye çalışmaya başladık. Kısıtlı imkanlarla Toho Soccer oyununu 1 ay kadar bir sürede yapıp paylaştık. Sonrasında da daha farklı ve kapsamlı çalışmalar geldi. Burhan ise evdeki net bağlantısını kesmek zorunda kalmıştı ve bundan bir süre sonra da iletişimiz koptu. Sanırım tamamen bıraktı bu işleri.

ilk zamanlar bulduğum şeyleri A4 kağıdına not alıyordum ve bir süre sonra o kadar çok şey bulmuştum ki hepsi birbirine karıştı. Sonrasında bunları PC ye aktarmalıyım dedim ve şuan birçoğunuzun elinde olan dökümanları hazırladım. Daha düzenli ve anlaşılır olacak şekilde excel üzerinde tablolar oluşturup düzenledim ve worde aktardım.

2. oyun Secret weapons; bu oyun ise o zamanlar bulduğum birçok konunun hemen hemen hepsini oyun üzerinde gösterdiğim fantastik bir çalışmaydı.

Final Evolution ise o zamana kadar zirve oyunumdu ve şuan ki imkanlara göre kısıtlı da olsa oynanabilir, farklı bir çalışma ortaya koymuş olduğumu düşünüyorum. Tabi şuan ki bilgilerim ve imkanlarım o zaman olsa bu oyun çok daha özel ve güzel olabilirdi.

Kişisel nedenlerden yıllarca ara verdim ama bugün gelinen noktayı düşündüğümde nereden nereye geldiğimizi gördükçe ve düşündükçe bazen buna şaşırıyorum. Sadece forma rengi ve kadro yeterli iken bugün yapabildiklerimiz gerçekten farklı bir duygu. O forma renklerini ilk bulup düzenlerken o kadar mutlu olmuş ve sevinmiştim ki anlatamam. Heyecanla sırayla tüm takımların forma renklerini bulup not alıyordum... Güzel

Gelinen noktada bulmak isteyip de bulamadığın bir şey var mı diye sorarsanız, buna hayır yok diyeceğim. Bir tek yenildiğimiz zaman takım atlama konusu vardı ki bunu çok bulmayı istiyordum ve kısa süre önce bunu da bulmuş olduk. Şuan bir tek kısıtlı oyuncu sayısı ve kısıtlı özellikler var ve bunları biraz daha arttırıp çoğaltabilmek dışında bir eksik yok. Biliyorsunuz son dönemde birçok özelliği araya benzer kodları girerek çoğaltabilme durumunu keşfettim ve bunu birçok özelliğe aktardım.

Sonuç olarak çıktığım bu yolda en başta kendim için ve sonra da sizlerinde bir şeyleri başarabilmesi için zaman ayırıp bu işlerle bunca zaman uğraştım. Ve bugün birçok arkadaşımızın ortaya koyduğu çalışmalar gerçekten beni mutlu ediyor. Bu kolay bir iş değil ve sabır ve zaman isteyen bir iş. Bu yüzden herkes bu işte devamlılık sağlayamıyor. Bunu başarabilen arkadaşlarımızı buradan ortaya koydukları çalışmalar nedeniyle tekrar tebrik ediyorum ve daha da iyi duruma gelmelerini diliyorum.

Tsubasa ile ilgili her türlü konuda bir şeyler yapan ve bunu bunca zaman yaşatan herkese de buradan teşekkür ediyorum.
Yukarı Çık Cevapla
#2
Hack konusu hiçbir vakit ilgimi çeken bir konu olmadı ancak söz konusu Captain Tsubasa olunca CT ile ilgili çalışma yapan herkese çok büyük saygım var.

Bugüne kadar yaptığın hack başta olmak üzere tüm CT odaklı çalışmaların için teşekkür ederim. ^_^//
| 12 | Eagle Shot | Eagle Shot Pass | Teppoumizu Tackle | Ball Keep Ability | Furano FC |
Yukarı Çık Cevapla
#3
Eyvallah sağol. Gülümseme Benim son teşekkür cümlemde sen başta olmak üzere Tsubasa ile ilgili çalışan ve bir şeyler sunan herkeseydi.

Seninde bu konuda önemli katkıların oldu ve hala da bu devam ediyor. Çok önemli işlere imza attın. Tekrar teşekkürler. Ağlama
Yukarı Çık Cevapla
#4
Sebat ve sevgi olmasaydı bunca yenilik bulunamaz, bu aşamaya gelinemezdi şüphesiz Süper
Sizin nezninizde bu ise öncülük eden ve gönül veren tüm CT hack cilere sonsuz teşekkürler Süper
[Resim: XkGP3D.jpg]
Yukarı Çık Cevapla


Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi