Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Şutların Tüm Versiyonları

Bu konu; 6 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Hiena
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Özel şutların vuruş anlarını bilirsiniz; iki kod ile belli bir yeri gösterir ve o gösterdiği yerde de o şutun tüm sahnelerine ait içerik kodları bulunur.

Bununla ilgili hatırlarsanız şöyle bir paylaşım yapmıştım.

http://www.tsubasatr.net/konu-Bir-Sutu-B...kleme.html

Şimdi orada bir şutun vuruş anı için boş bir bölüm gösterip F3 40 xx xx diye yakın görünümü olan her oyuncuya farklı farklı olmak üzere aynı şutu ekleyebiliyorduk. Hemen F3 40 dan sonra yakın görünümü olmayan oyuncular için olan 2 koddan oluşan yer gösterme bölümü geliyordu...

İşte bu şuta vuruş anlarıyla ilgili 2 koddan oluşan yer gösterme kodları dışında birde ceza sahası içindeki özel şutların 31 AB kodlarıyla ceza sahası dışında normal yerden vurulmasını sağlayan 2 yer gösterme kod bölümü daha oluyor.

Yani mesela Slider-Cannon şutun 85 ve 86 ile ceza sahasından hem yüksek hem de alçak şut olarak vurulmasını sağlayan kodları dışında 84 kodunu girdiğimizde de ceza sahası dışında bir Drive şut gibi vurulmasını sağlayan kodları da var. O bölümlerde tüm bu ceza sahası şutlarının bahsettiğim yer gösterme kodlarının yerinde 31 AB kodları vardır ki bunlar normal yerden şutun kodları oluyor. Bu yüzden hatırlarsınız Slider-Cannon veya Drive Bicycle gibi şutları yerden çektiğimiz zaman oyuncumuz normal şut çeker ve sonrasında o şutun orijinal kaleye gidişi gözükür.

Aynı şekilde mesela Drive şutu veya Tiger şutu ceza sahasında hava topu olarak vurmak istediğimizde de vuruş anı çıkmadan top kaleye gider. İşte şimdi vereceğim kodlarla Tüm bu şutları ceza sahasından alçak top veya yüksek top olarak vurabileceksiniz. Yani Drive şutu vole olarak gelen alçak topta vurabilirsiniz.

İşte link içerisinde verdiğim ofset kodlarını kullanarak ve oradaki bilgilerden yararlanarak tüm bu ceza sahası şutlarını ceza sahası dışından, aynı şekilde ceza sahası dışındaki şutları da ceza sahası içinden istediğiniz yerden kullanabilirsiniz.

Ayrıca bu sayede yukarıda bahsettiğim üzere F3 40 kodlarından sonra 2. kod alanı yakın görünümü olmayan normal oyunculara ait ya, işte oradaki o yer gösterme bölümünü kullanıp o normal oyunculara o özel şutları ekleyeceğiniz gibi ayrıca o şutun ceza sahası versiyonunun kodundan bir veya iki alt kodunu girerek 31 AB nin bulunduğu yeri de farklı bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Örneğin Jumping vole şutun vuruş anına gidip boş bir bölüm gösterdiniz ve F3 40 kodlarıyla Misaki dışında birkaç yakın görünümü olan özel oyuncuya daha bu şutu eklediniz ve F3 40 ın yanındaki 2. kod bölümüne mesela Santamaria için bu bölümü kullandınız diyelim, sonrasında bu linkte verdiğim Jumping volenin yerden versiyonu için 21D26 ofsetindeki 31 AB kodları yerine de farklı bir yer gösterip bu şutu ceza sahası dışından Zagalo' ya da ekleyebilirsiniz. Sadece Zagalo' nun 3939A ofsetine gidip normalde ceza sahası için 41 olan jumping volenin ceza sahası dışı için oraya 40 kodunu girmeniz yeterlidir. İşte bu sayede yakın görünümü olmayan 2 farklı oyuncuya aynı şutu 2 farklı şekilde düzenleyerek ekleyebilirsiniz.

Jumping vole bir örnekti. Bütün şutları bu şekilde şutun kendi sahibine istediğiniz yerden ekleyebildiğiniz gibi ayrıca bu 31 AB, 97 B1 ve C5 AF kodların bulunduğu ofsetleri farklı oyuncular için farklı bir şekilde kullanabilirsiniz.Download:
http://www.dosyaupload.com/Jy9
Yukarı Çık Cevapla
#2
artık bununla ceza sahası içi şutları istediğmiz oyuncuya ceza sahası dışında çektirebiliyoruz demek ve editliyebiliyoruzda eline sağlık çok güzel paylaşım
Yukarı Çık Cevapla
#3
Aynen öyle... Yani bir Slider-Cannon şutu veya Zenden şutu orta sahadan ve defanstan bile vurabileceğiz.

Yine bir Drive şutu, Tiger şutu veya Fire şutu ceza sahasında vole veya kafa olarak gelen alçak ve yüksek toplarda bunları kullanabileceğiz.


Bu arada bu şutların bu versiyonlarının oluşmasının nedeni; Cyclone, Slider-Cannon ve Skylap Twin şut gibi şutların 2 veya 3 farklı versiyonlarının olmasından kaynaklı. Bir şut için bile böyle bir özellik olunca hex editör bunları tüm şutlar için oluşturuyor ki buda harika bir durum.

Bu aynı özel oyuncularını ve kalecilerini aldığımız takımlarda onlar yerine geçen sıradan oyuncular için oluşan forma renklerinde olduğu gibi bu şekilde oluşmuş.
Yukarı Çık Cevapla
#4
ben bunu çok istiyordum biliyorsun.bu forma renkleri olayı bir çok buluşun önünü açtı demek kim bulduysa burdan tekrar teşekkür edelim ve seninde Tekrar eline sağlık Tolga.
Yukarı Çık Cevapla
#5
Bu forma renklerinden farklı bir olay. Ve bunu ondan önce bulmuştum. Sadece o 1. tablodaki ceza şutlarını ceza sahası dışından vurabilme kodlarını bulmuştum, diğerlerini de dün araştırıp buldum.

Her özelliğin yanında farklı özelliklere ait kodlar oluyor, bu yüzden sürekli oralara göz gezdirmek lazım.
Yukarı Çık Cevapla
#6
olsun her paylaşım önemli evet yanında mutlaka bişiler çıkıyor denemek bulmak lazım Gülümseme
Yukarı Çık Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
CT 2 - Tüm Şutların ve Diğer Özel Hareketlerin Kodları (Asıl İçerik) Hiena 16 1,885 04-04-2021, Saat: 16:38
Son Yorum: born2rock
drıver sutun ve dıger sutların ofsetlerı MAJESTE 23 2,081 17-03-2021, Saat: 20:43
Son Yorum: born2rock
Şutların ve Diğer Tüm Tekniklerin Güç Değeri Hiena 20 1,652 12-02-2021, Saat: 23:04
Son Yorum: Ezel7189

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi