Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Sizce Japonya Milli Takımında Kim Kaptan Olmalı?

Bu konu; 15 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Karl Heinz Schneider
Anket Başlığı: JAPONYA MİLLİ TAKIMINDA KİM KAPTAN OLMALI?
Tsubasa Oozora
Kojiro Hyuga
Hikaru Matsuyama
Jun Misugi
Genzo Wakabayashi
[Anket Sonuçlarını Göster]
 
Hatırlatma: Bu anket genel bir ankettir. Diğer kullanıcılar sizin hangi seçeneğe oy verdiğinizi görebilirler.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Biliyorsunuz ki, Japonya'da birbirinden güçlü oyuncular var. Bildiğiniz yıldızlar karması. Peki ama bu takımın kaptanı kim olmalı? Normalde kaptan Tsubasa Oozora. Ancak aranızda, Tsubasa yerine başka birisi kaptan olmalıydı diye düşünen kişiler bence vardır. Hatta ben bile başka birinin kaptan olmasını isterdim. Tabi ki bunu değiştirmenin bir yolu yok. Sadece hepimiz fikirlerimizi belirtelim. Siz kimin kaptan olmasını isterdiniz? Ben aşağıya seçenekleri yazdım.

1-) Tsubasa Oozora (Böyle Güzel Diyorsanız)

2-) Kojiro Hyuga

3-) Hikaru Matsuyama

4-) Jun Misugi

5-) Genzo Wakabayashi

Ben bunlar arasınan Hikaru Matsuyama'nın olmasını isterdim. Shin Serisinde Tsubasa omuz sakatlığı yüzünden oynamadığında kaptanlığı ilk önce Hyuga sonra Matsuyama yapmıştı. Ve ben Matsuyama'nın kaptanlığı çok iyi yaptığını düşünüyorum. Kojiro'da 3 maç kaptanlık yaptı ama sonrasında Matsuyama'ya vermesi onu seçmemi birazcık daha sağladı. Jun Misugi ise tam bir kaptan. Ama kalp rahatsızlığı olması, her maç 90 DK oynamaması seçmeme sebep oldu. Evet Ofsayt Tuzağı ve Musashi'de ne kadar iyi kaptanlık yaptığını biliyorum. Ama Matsuyama'nın Furano'da yaptığı kaptanlık bence çok iyi. Hem Matsuyama takımı için defansa bile çekildi. O yüzden Misugi yerine Matsuyama'yı tercih ederim. Son olarak kalecilerin kaptan olmasını çok severim. Hatta Wakabayashi, Shutetsu takımında kaptanlık yaptı. Nankatsu'da da ilk kaptan o oldu. Ancak sakatlığı yüzünden kaptan Tsubasa oldu ve öyle devam etti.

Yani karar size kalıyor. Benim tercihim Hikaru Matsuyama. Ankete katılmayı unutmayın. Bu arada 2. Kaptanı kim yapardınız? Ben Wakabayashi yapmak isterdim ama her maç o oynamıyor. Yerine Wakashimazu'da görev alıyor. O yüzden onu seçmiyorum. Hyuga'yı da tercih etmiyorum. Ya Misugi yapardım ya Tsubasa. Benim 2. kaptanım Misugi olurdu. Sizinde fikirlerinizi bekliyorum.
Genç Alman İmparator - Karl Heinz Schneider
Yukarı Çık Cevapla
#2
Hertulu tsubasa
Yukarı Çık Cevapla
#3
Bence Tsubasa çok iyi bir kaptan. Takımda herkes ona saygı duyuyor ve zaten oyun kurucu da o. Diğer dediklerine katılıyorum. Bence de Tsubasa'dan sonra en iyi kaptan Matsuyama. Hyuga en sevdiğim karakter olmasına rağmen onun takım kaptanı olmaması gerektiğini düşünüyorum çünkü sinirlerine pek hakim olamıyor.   
Süper
Yukarı Çık Cevapla
#4
bence de Tsubasa takımın kaptanı olmalı sebeplerini Tapates söylemiş zaten
Yukarı Çık Cevapla
#5
Şimdi burada asıl sorumuz hangi dönemde? Misugi oynamıyor demişsin ama WY ile birlikte oynamaya başladı, biliyorsun. Bu yüzden Jr. Youth turnuvasını kastettiğini düşünüyorum.

Bana göre Genzo olmalı. Zaten Nankatsu'da da kendisi kaptandı, sakatlık yüzünden verdi kaptanlığı. Yurtdışında oynamış ve tüm takımın seviyesinin üzerinde gelişmiş bir oyuncu olarak, oyun görüşü çok iyi bir oyuncu olarak Genzo olmalı.

Aslında Genzo yanıtım diğer dönemler için de geçerli. Zaten maç içerisinde Tsubasa'nın bile moral olarak çöktüğü noktalarda onu hep ayağa kaldıran Genzo olmuştur. Tam bir kaptan bana göre.
[Resim: Yxb8Jn.png]
Yukarı Çık Cevapla
#6
@Tapates

Oyun kurucu olanlar zaten genellikle kaptan olan kişilerdir. Ama ben Matsuyama'nın kaptanlığını çok seviyorum. Tsubasa bana göre, takımını motive ediyor ve oyun kurucu görevini yerine getiriyor. Ama Matsuyama kaptanken Shin Serisinde her olaya mücadele ediyor. Ani top kapmalarıyla takımını gazlıyor. Ayrıca ilk seride bile Matsuyama'nın kaptanlığını çok sevmiştim. 

Herkese göre değişen birşeydir ama ben Matsuyama'nın biraz arka plana itildiğini düşünüyorum. İlk seride Hyuga'yı ve Tsubasa'yı zorlamıştı. Birde takımında Misaki, Sawada gibi isimler olsa finale çıkardı diye düşünüyorum. Eğer Furano'da ki gibi Japonya'da da oyun kurucu olsaydı güzel olurdu.

@ScoUnk

Abi Japonya ilk bir araya geldiğinde bir kaptan seçiceksin ve ömür boyu o kaptanlık yapacak öyle düşün. Genzo konusunda haklısın, hatta ben bile onu seçerdim ama Wakashimazu'da oynadığı için, hep kaptanlığın değişmesini istemezdim. O yüzden Matsuyama'ya verdim oyumu. Peki senin 2. kaptanın kim abi?
Genç Alman İmparator - Karl Heinz Schneider
Yukarı Çık Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Kaptan Tsubasa'da En Sevdiğiniz 2. Karakter ve Sebebi? Karl Heinz Schneider 6 407 19-10-2020, Saat: 23:56
Son Yorum: Karl Heinz Schneider
Kaptan Tsubasa'da En Sevdiğiniz Karakter ve Sebebi? Karl Heinz Schneider 29 895 16-10-2020, Saat: 17:29
Son Yorum: Karl Heinz Schneider
Japonya'nın Koçu Olsaydınız Oyunculara Hangi Numaraları Verirdiniz? Karl Heinz Schneider 6 340 01-10-2020, Saat: 15:25
Son Yorum: Karl Heinz Schneider
Kaptan Tsubasa Hakkında Teori Karl Heinz Schneider 5 611 13-08-2020, Saat: 17:26
Son Yorum: Karl Heinz Schneider

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi