Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

İstediğiniz Sayıda Oyuncuya Özel Bloğu Kendi Yakın Görünümleriyle Ekleme

Bu konu; 6 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Hiena
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Arkadaşlar biliyorsunuz oyunda belli oyuncuların özel bloğu vardır ve bunlar dışında farklı bir oyuncuya eklemek istediğimizde normal blok olarak bunu yaparlar ve ayrıca kendi yakın görünümleri çıkmaz. Bunu ancak mevcut oyunculardan örneğin Jitou’ nun veya Tachibana kardeşlerin özel bloğu üzerinde düzenleme yaparak yeni bir oyuncuya ekleyebiliyorduk. Tabi bu durumda o oyuncudan da o bloğu kaldırmak zorunda kalıyorduk. İşte şimdi vereceğim kodlar ve bilgilerle artık istediğiniz sayıda oyuncuya özel blok ekleyebileceksiniz. Her biri kendi yakın görünümüyle, hatta farklı sahneler için kodlar girerek o oyuncuya özel bir blok sahnesi de yapabilirsiniz.

Link içerisinde dökümanda ben 2 yeni oyuncuya Power blok ekledim. Tsubasa ve Schneider kendi yakın görünümleriyle bu özel bloğu uygularlar. Ayrıca 3. örnek olarak da Napoleon’ u verdim. Bu oyuncular kendi yakın görünümleri ile bu tekniği uygularken Jiotu ise yine Japonya’ da kendi yakın görünüm forma rengiyle ve Kunimi’de de kendi forma rengiyle bunu uygular. Tabi isterseniz Ganmen blok veya Skylap bloğu da istediğiniz oyuncuya yakın görünümü ile veya yakın görünümsüz bir şekilde ekleyebilirsiniz. Sadece tip olarak Tachibana kardeşler ve Ishizaki bu hareketleri uygularlar. Bu yüzden onlara uygun tipte oyuncularınıza da bu teknikleri isterseniz ekleyebilirsiniz.

Bu arada bunu oyununuzda uygularken aşağıda verdiğim Özel kayma ve Crayz Striker arkadaşımızın paylaştığı Pas kesme konusunu da bununla birlikte değerlendirin.

Şimdi bu konuda, özel kayma ve özel pas kesme konusunda en baştaki o tabloda bulunan kod sıralaması, Gerekli diğer dökümanlar klasörü içerisindeki Özel kayma ve blok konusundaki kodları etkiler. Yani diyelim Schneider' özel kayma ve blok eklemişseniz, özel kayma ve blok kodlarındaki ofsetinde gireceğiniz kod tek kodluk yer gösterim kodlarından hangi sıradaki kod ise, onun özel kayma ve blok ofsetindeki kodu da o olacağı için, tek kodluk yer gösterim sırasını onun için özel kayma ve özel blok da aynı sırada olacak şekilde yapacaksınız.

Örneğin bir oyuncuya Özel kaymada Robson' un 09 kodunu kullanarak ona özel kayma eklediniz ya aynı şekilde özel blok ve hatta o oyuncuya pas kesmede ekleyecekseniz hepsinde F3 B3 den sonra 9. sıradaki kod olan 09 kodunu kullanın. Yani F3 B3 kodlarından sonra 00, 01, ... 08 şeklinde saydığınız 9. sıradaki kod her üç özellikte de ona ait olsun. Bu 3 özelliğin kodları birbirini etkiler ve bu yüzden özel kayması olup bloğu olmayan içinde tek kodluk yer gösterim kodları oluşmuştur. Aynı şekilde Tachibana kardeşler dışında pas kesmesi olmayan oyuncular içinde bu kodlar tabloda verdiğimiz şekilde yine oluşmuş.
 
Son olarak eklediğiniz bu özel bloğun her oyuncuda kendisine has ismiyle görünmesi için bakgal arkadaşımızın paylaştığı ‘İstediğimiz Şut, Pas, Çalım vb. Teknikleri Farklı Oyunculara Farklı İsimle Verme’ adlı dökümandaki bilgilerden yaralanarak bunu gerçekleştirebilirsiniz.

İyi eğlenceler dilerim.

İstediğiniz Sayıda Oyuncuya Özel Kayma Ekleme

İstediğimiz Sayıda Oyuncuya Özel Pas Kesme Ekleme


Not:
Link içerisinde birde daha iyi anlayabilmeniz için üzerinde çalıştığım o romu da linke ekledim. Ayrıca o bloğu olan oyunculara otomatik blok da ekledim ki vakit kaybetmeden hemen gelen şutla beraber bunu deneyebilesiniz. 3FE10 ofsetindeki o kodlar otomatik blok özelliğe ait kodlar oluyor. 3FD92 ofsetindeki o kodlarda oyuncu kodları oluyor. F3 B3 den sonraki tek kodluk yer gösterim kodunun kime ait olduğunu belirtmek için onları oraya girdim.


Dikkat ! Linkleri Gormek Icin Yorum Yazmaniz Gerekmektedir. Gereksiz Spam Mesaj Atanlar Yasaklanacaktir. Emege Saygi Gosterdiginiz Ve Anlayisiniz Icin Tesekkurler

Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
#2
Ellerinize Sağlık Gülümseme
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
#3
Amazing
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
#4
eyvallah abi çok güzel bir konu
[Resim: RRLN9l.jpg]
~Hayalin Ötesinde~  ^Eskiler imzayı hatırlar^ 
                            2016-
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
#5
güzel

süper
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla
#6
güzel
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yukarı Çık Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Bir Oyuncuya Birden Fazla Forma Rengi Ekleme[Tam Çözüm-Analizli] bakgal 14 1,216 Dün, Saat: 15:02
Son Yorum: scarecrow
Misugi,Diaz,Matsuyama,Schneiderin Sinirlenmesini İstediğimiz Oyuncuya Verme bakgal 8 1,001 25-07-2021, Saat: 14:08
Son Yorum: IloveAvanger
CT 2 - Tüm Şutların ve Diğer Özel Hareketlerin Kodları (Asıl İçerik) Hiena 24 2,212 25-07-2021, Saat: 13:53
Son Yorum: IloveAvanger
oyunculara şut pas çalım gibi özellikler ekleme AlphaT®.NET 35 4,091 25-07-2021, Saat: 13:50
Son Yorum: IloveAvanger
kalecilerimize alt tuş seçeneği ile özel kurtarış ekleme Askerullah 21 1,384 24-07-2021, Saat: 13:18
Son Yorum: IloveAvanger

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:


 
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi