Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Her Türlü Resim Paylaşımlarınızın Yıllar Boyu Kalıcı Olması Bilgisi

Bu konu; 1 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : AlphaT®.NET
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Merhabalar,

Forum içerisine, zaman zaman hepimiz bir takım resim görsellerini paylaşıyoruz. Bunları paylaşırken de resimyukle, hızlıresim vb. servis sağlayıcılarını kullanıyoruz.

Sitemizin yeniden yapılanmadaki açılış tarihi 2012. Bu süre içerisinde üstte saydığım siteler aktif olarak kaldı. İsmini hatırlayamadığım bazı siteler kapandı. Forumda, özellikle eski konularda bazı resimleri gözükmediğine denk geliyorum, sizlerde gelmişsinizdir.
Bu görsel çalışmalarınızı, resim servis sağlayıcı sitelerinden yüklemeye devam ederken, sitemizin ek dosya yöneticisinden de eklemenizi öneriyorum. Ek dosya yönetici, küçük görsel şeklinde sunuyor, Üstüne tıklayınca büyüyor. Servis sağlayıcıları bize, sayfa açılışında resmin ortalama optimizme edilmiş halini, direkt konu içinde görmemizi üst düzey sağlıyor. Bu bir avantaj ve kolaylık.
İleri ki yıllarda, olası sitelerin kapanması durumunda, paylaşılan resimlerin hepsi kaybolacaktır. 
Eğer ki, resim upload sitelerinden forum içine attığınızda, beraberinde ek dosya yöneticisinden de sitemize yüklerseniz. ilgili site kapanırsa, sitemizde yer almaya devam edecektir. Sitemizin temel amacı, baki kalmak, CT dünyasına gönül vermiş herkese ilgili dokümanları/oyunları vb. herşeyi ulaştırmak ve üzerine sohbet edebilmektir.
Bu bağlamda yıllar içerisinde resimlerin silinme ihtimali vardır. Ekleyebilirseniz, sizlerden sonra kayıt olun herkese fayda sağlayacaktır. Sitemizde bir gün değil, ömürlük saklanacaktır. Şahsen ben bazen, nostaji yapıyorum. Özellikle arşiv sitemizde, bunu mu paylaşmışım diye yad ediyorum. Güzel
Böyle bir öneri sunmak istedik. Tercih sizlerindir Gülümseme  Bilhassa aramızda bilmeyenler olabilir. Genel anlamda paylaşmış olduk. Öneminden bahsettik.
Bu durumu nasıl yapmanız gerektiğini, ilgili resimlerle aşağıda anlattım.
Ben de resim upload sitelerini kullanıyorum. Beraberinde şimdi ek dosyadan resimde yükleyerek bir örneğini yapmış olacağım

[Resim: Axbxp5.jpg][Resim: gRK2dP.jpg]

[Resim: pEjS2w.jpg]


[Resim: hh4KN9.png]
Makoto Soda ve Karl Heinz Schneider beğendi


Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri
               
      2007-2010 Webmaster
          2010-2013 Forum Görevlisi
2013-2014 Admin
         2014-2017 Emekli yönetici
2017-2020 Admin
            2020-         Danışman yönetici

[Resim: HeNriS.png]
Delilik öyle kolay olmuyor, ben yıllarımı verdim 
DjBaşkan | AlphaT®
Yukarı Çık Cevapla
#2
Ellerinize sağlık abi.
AlphaT®.NET beğendi
Genç Alman İmparator - Karl Heinz Schneider
Yukarı Çık Cevapla


Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi