Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

[Güncellendi]Captain Tsubasa : Rise Of New Champions New Hero Rehberi.

Bu konu; 35 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : MindlessSR
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Herkese selamlar. Bu rehberde sizlere nasıl iyi bir karakter yapabileceğimizi ve nasıl böyle bir BAŞARISIZLIĞI engelleyebiliriz, onu göstereceğim.
[Resim: 87Z2Ye.png]
İlk olarak şunu belirtiyim : İlk başladığınızda 200+ Costa sahip bir karakter yapabilmeniz imkansıza yakın ama tahminimce max 150-160 cost'a sahip bir karakter yapabileceğinizi düşünüyorum.

Öncelikle Collection bölümüne girip Episode:Tsubasa ve eğer oynadıysanız New Hero challenglarının ödüllerini alın size güzel bir PP vericektir. kazandığınız PP ile açabildiğiniz kadar All-Star pack açın. Kart paketleri açabilmek için Ultimate edit bölümünden PP shop'a girmeniz gerekiyor.
Kullanacağımız itemler: [Resim: 7zztaU.png] [Resim: sDGX2O.png][Resim: iLDccp.png][Resim: V2FIX5.png]
Cherished scorebook maç sonunda aldığımız dereceleri bir seviye artırıyor. Örnek verecek olursak maç içinde şutunuz A idi bu item sayesinde S oluyor.
Training notebook'u appeal missionlar için kullanacağız Golden duo gibi skiller 10 kez S derece pas yapmanızı istiyor ve %30 kaldığında bu itemi kullanabilirsiniz diyer Appeal Missions içinde kullanılabilir.
Golden Ball kartları seviye 6 yapıyor ve alabileceğimiz max Friendship puanını alıyoruz. Her maçta bir deste seçiyoruz ve destemize göre white(takım arkadaşı olanlar için) veya black wristband(takım arkadaşı olmayanlar için) kullanıyoruz o size kalmış.

BAŞLANGIÇTA TAKIM SEÇİMİ VE ZORLUK DERECELERİ

Takımlara geçmeden önce anlatmam gereken bir şey var. Takım görevleri...
[Resim: ogH5V5.png]
Her maç bize bir görev verilir ve bunu GREAT SUCCES yaptığımız takdirde o bar daha çok dolar. Bu bar dolduğunda ise karakterimizi geliştirmek için 350 puan alırız ve güzelce karakterimizin Statlarına verebiliriz.
[Resim: lhrrl0.png]

TAKIMLAR

TOHO: Yeni başlayanlar için en zor seçenek. Takım olarak en güçlü takım olmasına rağmen bize verdiği görev her takımla yapılan maçta 4+ skor farkının olmasını istemesi. Özel gücü olmayan çöp bir karakter için bunu yapması çok zor. Hyuga ile gol atarım derseniz de Hyuga ile oynadığınızdan dolayı sizin kendi karakterinizin Derecesi düşük olucak ve karakteriniz gelişemiyecek. Ve 4+ gol farkını İtalya ve Almanya gibi özel kaleci takımlara yeni başlayan birinin atabileceğini pek sanmıyorum. Ayrıca bize verdiği özellik ile 3 rastgele deste seçiyoruz, ileride deste sayısı artıyor ve başta az deste olmasına rağmen kazanabileceğimiz şeyler hiç değmiyor. ve sadece 2 kere kullanabiliyoruz.
[Resim: 56e2pA.png]


FURANO: Furano başlangıç için en iyi takım olabilir. Takım güçlü sayılabilir ve görevi ise basit. Team play B istiyor ki bu 2 gol attığınızda zaten otomatik B'ye yükseliyor. Kendi karakterimiz ile oynadığımız için karakter kolayca güçleniyor
ÖZELLİK: Her maç seçtiğimiz destelerden 2 tane seçme hakkı ve bunu 3 kere kullanma hakkı.

MUSASHI: Başlangıç için iyi bir takım olsa da Misugi'nin yokluğunda takım çöp ötesi olduğundan dolayı Furano kadar iyi değil. Ama bunun karşılığında bize verdiği  ÖZELLİK her maç seçtiğimiz destelerden bir oyuncuyu istediğimiz kişi ile değiştirme ve bunu 5-6 kere kullanabiliyoruz.

TAKIMIMIZI SEÇTİK ŞİMDİ GELELİM İLK BAŞTA BİZE SUNULAN KART SEÇİMİNE

Bu ekranda seçeceğimiz 5 kart, her maç öncesi rastgele bize sunulan destelerin arasında olmama ihtimalini kaldırıyor. Yani aaa o kadar deste var Tsu yok demiyorsunuz eğer Tsu'yu seçerseniz.

Dikkat edilmesi gerekenler: Başlamadan önce yaptığınız mevki seçimine göre kart seçimi yapmalısınız.
ORTA SAHA oyuncusu yapıyorsanız Tsubasa,Misugi ve diğer Orta saha oyuncularını seçmek anlamsız onlar zaten destelerde gözükecekler. Bu rehberi yaptıktan sonra fark ettiğim bir bilgi oldu bu.

Gelelim benim yaptığım seçime.
[Resim: znBUk6.png]

NEDEN: Tsu ve Hyuga'yı(Forvert seçmeme rağmen seçmiş bulundum boş seçim oldu siz yapmayın) hem Drive Şut istediğimden hem de ikisinin arkadaşlığını S seviyeye getirdiğimizde ve yanlış hatırlamıyorsam RENOWNED skilline sahipseniz bize Drive Tiger Twin şutunu öğretiyorlar ikisinden biri ile bunu yapabiliyoruz.
Misugi'nin crystal ovearhead ve Ovearhead Block hareketleri gerçekten şıklar
Nitta: No-Trap Hayabusa Oyundaki EN ÇOK costa sahip şut.( Forvet olduğu için Nitta'yı seçmem yine bir hata oldu)
Soda: Razor Tackle ve tabii ki Razor Shot. 

Oyunun sadece istatistiklerine bakacak olursak fire şut oyundaki en güçlü şut amma ve lakin ki o iş öyle değildir  xD

Oyundaki en güçlü şut Ryan Ortiz'den veya Soda'dan alabileceğimiz Double-Bladed Razor Shot ile Ryan'ın Analyze Shot'ıdır 

Karakterimizi geliştirmek istiyorsak her maç olabildiğince topla oynayıp pas,şut ve diğer şeyleri S seviyesinde yapmalıyız. Yani olabildiğince bencil oynayın.

ARKADAŞLIK İÇİN DESTEMİZİ SEÇTİK SONRASINDA İTEMLERİ NASIL AYARLAMALIYIZ ?
Seçtiğiniz desteye göre maç başlamadan önce 3. seçeneğe gidip itemlerinizi ayarlayın. Takım arkadaşı bol ise Beyaz bilekliği Başka takımlardan çok var ise Siyah Bilekliği seçin.
[Resim: bGkZoq.png]


AMERICA JUNIOR YOUTH TURNUVASI KART SEÇİMİ:
Tsubasa Hyuga Ryan Schneider Carlos   beşlisini seçtim
Tsu ve Hyuga'yı biliyorsunuz Ryan'ın emperor cut ve bize öğrettiği bir kaç Skill aşırı iyi. Schneider'ın Fire şutu ve finalde High Fire şutu için mecburen seçtim ama seçmesek de karşımıza çıkabiliyormuş ben bilmiyordum. Carlos'u ise Carlos Turn ve Young Ace için seçtim öyle ki Carlos Turn yapıldıktan sonra süper şut garanti verdiği technique boost'u inanılmaz.

Edit: 2.kısımdan itibaren SSS almak çok zorlaşıcak özellikle şut açısından onun için rusciano,ismael,Kluivoort gibi oyuncuları S yapmaya çalışın ki özel şutunuz olsun.
 
Technique: Şut barının hızlı dolması
Speed: Genel olarak koşu hızı ve dribble hızı
Power: Şut gücü
Offense: enerji barının top bizdeyken canı 
Defans: Enerji barının top bizde değil iken canı.

Yaptığım Stat dağılımını gördünüz benim en önemli gördüğüm statlar Speed ve Offense. Defans gelişimi için kendimi defansa koyup her maç kaleden kaleye top sürüm çalım atıp top kaptım ki her statım olabildiğince artsın.

MİSUGİ VE MATSUYAMA'NIN KİLİTLİ ÖZEL ŞUTLARINI AÇMA

MİSUGİ: Hollanda maçında kaleci otomatik olarak Wakabayashi oluyor. Maç başlamadan önce WAKASHIMAZU ile değiştirmeniz gerek. 2.yarı Misugi oyuna girdiğinde Kluvioort ile bir top dalaşına girin ve top size geldiğinde veya sizde kaldığında Misugi ile V-ZONE aktifleştirin. FAKAT MİSUGİ İLE V-ZONE AÇANA KADAR SKORU EŞİT BIRAKMAK ZORUNDASINIZ YANİ BERABERE KALMALISINIZ.
Sonrasında zaten bir animasyon girip Misugi Sky Rocket Volley çekecektir ve kilidi açılacaktır.

MATSUYAMA: Senegal maçında karşı takım v-zone açmışken topu alıp Matsuyama ile V-zone açmanız gerek. Yaptığınızda Wild Eagle Shot açılacaktır.

SÜPER ŞUT NASIL ELDE EDİLİR.

Oyunun Ulusal Maçlar kısmına başladığımızda yaptığımız arkadaşlıklar ve sırası çok önemli. İtalya maçından önce Rusciano'yu S seviyesine getirirseniz ondan Süper Şut öğreniyorsunuz. Ama bunu maçından sonra yaparsanız oyun maalesef ki bize avcunu yala diyor. Yani Özel Şutlar için Karakterlerin olduğu takımla yüzleşmeden önce S seviyesine getirmeniz gerekiyor.

En güçlü karakter için Almanya rotası şart çünkü High Fire SSS güce sahip ve hızı S. Dediklerimi yapabilirseniz Almanya maçı öncesi size görevler verilecek orda Drive Tiger var diye sakın onu seçmeyin. High Fire görevini seçin zaten 3 gol atamadığınızda otomatik olarak Neo Drive Tiger şutuna siz de sahip oluyorsunuz. 

Ne kadar yardımcı olmaya çalışsam da biraz da tekrar ve oyuncunun tecrübelerine dayanarak takip etmesi gereken yolu kendi belirlemesi gerekiyor. Doğru bir yolu izlediğiniz de sizde bu tarz güçlü karakterleri oluşturabilirsiniz.

Ne kadar Cost hakkında konuşsamda doğru yeteneklere sahip 150 costlu bir karakter bile Müller'e tek atabilir. Önemli olan Cost'u değil işlevi.
[Resim: CtUMil.png]

Şimdilik bu kadar kaçırdığım bir şey varsa yazarsanız sevinirim Gülümseme
ScoUnk, tsubasa_can, digimax ve 2 diğerleri beğendi
Yukarı Çık Cevapla
#2
Merhaba dostum. İşteyim şuan. Abim de uğrasıyordu. Hemen ona pasladım.
Güzelce analizlerini paylaşmışsın. Bu hafta sonu ben de başlıyorum. Emeğine sağlık diyorum şımdilik Gülümseme
MindlessSR beğendi
      2007-2010 Webmaster
          2010-2013 Forum Görevlisi
2013-2014 Admin
         2014-2017 Emekli yönetici
2017-2020 Admin
            2020-         Danışman yönetici

[Resim: HeNriS.png]
Delilik öyle kolay olmuyor, ben yıllarımı verdim 
DjBaşkan | AlphaT®
Yukarı Çık Cevapla
#3
Kardeşim emeğine sağlık bilgilendirici bir içerik olmuş böyle konular gayet faydalı.
MindlessSR beğendi
Yukarı Çık Cevapla
#4
Ben dün hem Toho maçını oynadım hem de akabinde Oyuncu kariyerine başladım.
Açıkçası sahneler çok ama çok etkileyiciydi.Misugi ile oynamak muazzamGülümseme
Öyle hızlı geçtim ki arka planda kaldı sevinçten
Kesinlikle sonuna kadar istifade edeceğim bir çalışma olacak eline sağlık
Bu arada benim oyuncunun değeri düşük nedeni ne olabliir?
CT-2 Hack Nasıl Yapılır?

TsubasaTR Hackleri


TR.Net'i Youtube semalarına taşımış bulunmaktayız 
tsubasatr.net Her yerde peki ya sen nerdesin?
[img][Resim: mkVGaR.jpg]
Yukarı Çık Cevapla
#5
@Jun Misugi Ben de ilk başladığımda Misugi'yi seçtim ve ilk seferim olduğu için zorlanmıştım. Nasıl güçlü bir karakter yapılır bilmiyordum.
Oyuncu kariyeri modunun ilk maçında yani tek yarı oynadığımız antrenman maçında ne kadar yüksek derece alabilirsen o kadar avantajına oluyor oyunun en kritik noktası maç içinde aldığın derece.
Her alan için ayrı derece var ve her alan için aldığın derece kadar karakterin gelişiyor. Seçtiğin mevki dolayısı ile olabilir ben FW seçtiğimde hızım yoktu fakat şut ve offense 67 idi diğerleri 55-65 arası idi. MF seçtiğimde ise (ilk oynayışım) hız ve teknik 60 civarında diğer bütün statlarım 50-57 arasında idi o yüzden benim tecrübelerime göre başlangıçta alınan derece çok önemli.
Ben yüksek derece alabilmek için her maç söylediğim notebook itemini kullandım.
Zaten böyle bir karakteri anca 7. denememde yaratabildim. İlk seferinde alternatif rota yapamıyorsun ve mecburen oyunun sana sunduğu Almanya rotası ile devam etmek zorunda olucaksın. Umarım seriyi tek seferde bitirmez diğer takımları ve alternatif rotaları da izleyenlere gösterirsin Gülümseme
Edit: Misugi'nin görevlerini elinden geldiğince yapmaya çalışmalısın Great Succes için ne istiyorsa onu yapmalısın ki takım barı dolduğunda karakterini geliştirmek için 350 puan alabil.
AlphaT®.NET beğendi
Yukarı Çık Cevapla
#6
Benim bu haftada sadece 1 maçla geçti. Ah arkadaş..

Oyunda frikik olmaması beni geriyor, mutsuz ediyor, moralim bozuluyor.

@MindlessSR şu zamana kadar ki oynama süren nedir oyunu ?  Gülümseme
      2007-2010 Webmaster
          2010-2013 Forum Görevlisi
2013-2014 Admin
         2014-2017 Emekli yönetici
2017-2020 Admin
            2020-         Danışman yönetici

[Resim: HeNriS.png]
Delilik öyle kolay olmuyor, ben yıllarımı verdim 
DjBaşkan | AlphaT®
Yukarı Çık Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Rise of New Champions:Konuşma Başlığı(Oyunla alakalı gelişmeler) Jun Misugi 230 12,117 49 dakika önce
Son Yorum: ScoUnk
Captain Tsubasa Rise of New Champions Türkçe Yama tilbey 13 4,665 03-04-2021, Saat: 00:12
Son Yorum: deniz553
Captain Tsubasa Rise of New Champions Oyununu PC'de Joystickle Oynama tsubasa_hakan 6 773 31-03-2021, Saat: 19:45
Son Yorum: CarlosSantana76
RİSE OF NEW CHAMPİONS GÜNEŞ 9 663 14-01-2021, Saat: 14:43
Son Yorum: GÜNEŞ 2
Captain Tsubasa - Rise of New Champions Kadrolar ScoUnk 15 1,024 02-01-2021, Saat: 19:31
Son Yorum: ScoUnk

Konuyu Okuyanlar ?
1 Kullanıcı Bu Konuyu Okudu:
Alp Misugi (15-04-2021, 21:07)

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 2 Ziyaretçi