Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Dragon Ball Z Kullanılan Teknikler

Bu konu; 3 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : herzem
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Kamehameha: Muten Roshi'nin geliştirdigi güçlü bir ışık dalgasıdır. Düşmana büyük hasarlar verir. Muten Roshi'den sonra birçok kişi "Kamehameha" tekniğini kullanmıştır.

Kaioken: Kaio'nun Goku'ya öğrettiği bir tekniktir. Kişinin çok fazla gücünü artırır fakat çok fazla yükseltirsen bedene ciddi zararlar veren bir tekniktir. Sadece Goku'ya ait bir tekniktir.

Genki Dama: Kaio'nun Goku'ya öğrettiği bir başka ayrıca en güçlü tekniktir. Canlıların enerjilerinden bir miktar alır ve büyük bir güç topu oluşur. Goku'nun Genki Dama'sından sadece Vegeta ve Frieza canlı olarak kurtulmuştur.

Final Flash: Vegeta'nın ilk olarak Cell'e karşı kullandıgı en iyi tekniklerinden bir tanesidir. Elinde bir Enerji topu oluşur ve bunu fırlatıp yayarak düşmana çok ciddi hasarlar verir.

Big Bang Attack: Vegeta'nın Androidlerle karşılaşmadan önce geliştirdiği bir tekniktir. Vegeta'nın en güçlü saldırısı da denebilir. Enerjisini elinde oluşturduğu güç topuna vererek fırlatır ve düşmanın sağ çıkma olasılıgı çok azdır.

Bukujutsu: Uçma tekniğidir çoğu savaşçı uçma tekniğini bilir.
Taiyoken: Animede ilk Tien tarafından yapılmıştır. Tienden sonra neredeyse tüm Z savaşçıları bu tekniği öğrenmiştir. teknik büyük bir ışık saçar ve kullanan kişinin kendisi etkilenmez ancak düşmanı bir süre kör eder.

Kienzan: Krillin'in geliştirdiği bir tekniktir. Elinde keskin hızla dönen keskin bir yuvarlak oluşturur ve rakibine attığında rakibinin sağ kalma ihtimali çok azdır. Krillin'in en iyi tekniğidir.

Soakidan: Yamcha'nın geliştirdiği en iyi tekniğidir. iki parmagında bir enerji topu oluşturur ve bu topu istediği gibi kontrol eder. Düşmana birden çok vurabilir ve hasar verebilir.

Wolf Fang Fist: Yamcha'nın ilk geliştirdiği tekniktir. Kurt Pençesi olarak bilinir. Rakibine çok hızlı bir yumruklar atar ve ciddi zararlar verir.

Kikoho: Tien'in en iyi tekniğidir. 3. gözü sayesinde bu tekniği kullanabilir. 3. gözüyle hedef alır ve attığında düşman çok büyük hasar görür. Fakat bu teknik Tien'in yaşam enerjiisini çok harcar.

Dodonpa: Bilge Turna'nın geliştirdiği bir tekniktir. Parmağıyla delici bir ışın atar ve düşmana ciddi zarar verir.

Masenko: Gohan'ın küçüklüğünde kullandığı güçlü bir tekniktir. Kamehameha'ya benzer fakat rengi sarıdır.

Super Ghost Kamikaze Attack: Gotenks'in Super Boo'yu yenmek için geliştirdiği bir tekniktir. Agzından bir hayalet çıkarır ve bu hayalete dokunan kişiye çok ciddi hasar verir. Sağ çıkma ihtimali çok azdır.

Death Beam: Frieza'nın delici ışınıdır. Dodonpa'ya benzer fakat dodonpa'dan çok daha fazla hasar verir.

Deat Ball: Frieza'nın en iyi tekniğidir. Elinde Çok büyük bir güç topu oluşturur ve bu güç topunu fırlattığında herhangi bir gezegeni yok edebilir(bence çok abartılı)

Not: Alıntıdır!
-----------------------

Bunlarda benim yazdıklarım Gülümseme

Fusion: İki kişinin dans tarzı yaptığı hareketler sonucu birleşip tek vücut haline geldiği tekniktir. Fusion dışında birleşme tekniği de vardır.

Blaster Shell: Brolly'nin kullandığı, elinde küçük yeşil bir top oluşturup rakibine fırlattığı tekniktir. Bu tekniğin zarar gücü aşırı fazladır, tabi bu gücün artması için kullanıcının da güçlü olması gerekir. Kolayca kullanılacak bir teknik olmasa ad Brolly çok rahat bir şekilde kullanabilir.

Makankosapoo (Special Beam Cannon): Tekniğin bulucu Piccollo'dur. Tekniği uygulamak için kullanıcının vücudunda bulunan enerjiyi beyninde elektrik enerjisi şeklinde toplayıp iki parmak yardımı ile dışarıya salmasıdır. Tekniğin öldürme olasılığı aşırı fazladır. İlk olarak Saiyan Saga'da Raditz'e karşı kullanılmıştır. Piccollo o zamanki gücü ile Raditz ve arkasında bulunan Goku'yu tek seferde öldürebilmiştir.

Father - Son Kamehameha: Gohan'ın Cell ile olan dövüşünde ilk kez kullanmış olduğu tekniktir. Normal kamehame tekniğine nazaran daha güçlüdür. Gohan kullandığı sırada tek kolu sakat olduğu için tek kolu ile kullanmıştır tekniği...

[Resim: rbYtd.png]
Yukarı Çık Cevapla
#2
Konuyu okuyunca çoğu tekniği anımsadım , sağolasın ;)
[Resim: XkGP3D.jpg]
Yukarı Çık Cevapla
#3
Ne demek : )
[Resim: rbYtd.png]
Yukarı Çık Cevapla
#4
Paylaşım için tşk güzel tekniklermiş Gülümseme
[Resim: Kaptan-Tsubasa.jpg]
Yukarı Çık Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Dragon Ball Kısa Tanıtım herzem 2 857 25-04-2013, Saat: 16:04
Son Yorum: herzem

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi