Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

CT 2 yi PC Formatında Yapma

Bu konu; 20 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : NBA01
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Selam TsubasaTR ailesi. Seneler önce aklıma gelip yeterli materyal olmamasından gerçekleştiremediğim yani düşüncede kalan ve geri dönüşümle birlikte şuan sizle paylaşmak istediğim projemi anlatmak istiyorum.

2009-2010 senesiydi hiç unutmam CT hackla uğraşıyordum ve diğer oyunlarında hacklarına bakıyordum. Kunio-kun serisini bilmeyen yoktur (Goal 3 Açık Ağızlı Gülümseme ) çoğunu çocukken oynadığım için Kunio-kun oyunlarınada bakmıştım hackları var mı diye ve Kunio-Kun Nekketsu Densetsu oyunun PC versiyonunu bulmuştum. Harikaydı NES gibi kısıtlı değildi daha rahattı. Oyunun orjinal şekilde ekleyip üstüne farklı karakterli tipler ve itemler eklenmişti (Bahsettiğim oyunun konu linki buradadır bakabilirsiniz: http://www.tsubasatr.net/konu-Nekketsu-K...rsion.html) Tabi platform PC olunca dediğim gibi NES teki gibi HEX kod kısıtlaması olmadığı için istediğini ekleyebiliyorsun. Neyse konuya dönelim. Oyunu oynadım ve aklıma direkt şu geldi bu yöntem ile bizde CT 2 yi neden yapmayalım ? Düşünsenize kod sıkıntısı hiç bişi yok istediğin görseli çizip ekliyorsun. İstediğin oyuncuya istediğin şekilde istediğin kadar yakın görünüm vs eklemek, NES te olan hatalar olsun yetersizlikler olsun onları kaldırmak vs aklınıza gelebilecek herşey. En çok aklıma gelende mesela Kick Off bölümünü değiştirip daha kapsamlı yapmak Story Mode ve Allstar mode eklemekti. Düşünsenize CT 2 yi karşılıklı oynamak (CT 3 deki gibi). İşte bunu biraz uğraşla yapabiliriz sadece bu Kodlama şeklini bilen birini bulmamız lazım yada öğrenmemiz lazım. Konuyu açmamdaki en önemli sebep bu, hep beraber olursak olabilitesi daha da artar.

Mesela eğer yapmaya başlarsak benim şuan aklımdaki ufak değişiklikler şunlar olacak:

1- Görselleri Nestopiadaki hqx şeklindeki gibi daha iyi çözünürlükte olacak ama tamamen değiştirmeyeceğiz ki nostalji bozulmasın.

2- Oyundaki Mor Tenli oyuncuların tenlerini koyu kahverengi yapıcaz. Zaten farkettiyseniz Hack oyunlarımda hep onların ten rengini değiştiririm. Başka mesela Hyuganın ten rengini Beyazdan Yanık tene değiştirmek gibi mesela.

3- Tüm özel oyunculara yakın görünüm eklenecek.

4- Oyun Manga-Anime serisine daha fazla sağdık olacak.


vs vs. Şimdi bahsettiğim Densetsu oyunu yapan arkadaşlar gibi PC tabanlı bu oyunun farklı hack versiyonun paylaşıldığı bir forum buldum eğer ordan birkaç kişiyle iletişime geçip nasıl yapıldığını öğrenirsem harika olur ama burdaki en sıkıntı olay ise CT 2 sistemini aynen aktarmak. CT 2 nin sistemi oranlar üzerine olduğu için aynısını birebir aktarmak benim için en zor çünkü ben matematiği kod bilgisi olan biri değilim zaten bu yüzden sizden de yardım almak istiyorum.

Ne dersiniz yapabilir miyiz ? Yorumlarınızı bekliyorum Gülümseme
Yukarı Çık Cevapla
#2
Nes veya pc oyunu olmasının pek bir önemi yok, zira ne tür bir programla yapmışlarsa bu her türlü oyuncu geçerli zaten. Yani ellerindeki programla yeni yakın görünümler, yeni animasyonlar ve daha birçok yenilikler ekleyebiliyorlar. CT2 ve diğer nes oyunlarına daha önce bu tür şeyler eklenmişti biliyorsun. Bu tür bir programın paylaşıldığını hiç görmedim şuana kadar. Yine bu oyunu aldığın sitedekilerle iletişime geçebilirsiniz ama adamlar oyunları paylaşmaktan imtina ediyorlar, nerede programı paylaşmak... Gülümseme
Yukarı Çık Cevapla
#3
(10-04-2017, Saat: 22:12)Hiena Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nes veya pc oyunu olmasının pek bir önemi yok, zira ne tür bir programla yapmışlarsa bu her türlü oyuncu geçerli zaten. Yani ellerindeki programla yeni yakın görünümler, yeni animasyonlar ve daha birçok yenilikler ekleyebiliyorlar. CT2 ve diğer nes oyunlarına daha önce bu tür şeyler eklenmişti biliyorsun. Bu tür bir programın paylaşıldığını hiç görmedim şuana kadar. Yine bu oyunu aldığın sitedekilerle iletişime geçebilirsiniz ama adamlar oyunları paylaşmaktan imtina ediyorlar, nerede programı paylaşmak... Gülümseme

Ne kadar farklı program kullansanda NES dosyası olduğu için hep bir sınırlama var. En açık örnek grafikler. NES ROM un da grafikleri nasıl HQ yapabilirsin (Emulatör seçeneklerini dışarda bırakıyorum orj. ayarlarında yani) ? Bunun gibi bir çok şeyi NES dosyasında yapamassın kısıtlıdır. PC ortamında istediğin grafiği yazabilirsin. Oyun sistemi olarakta zor yol olan NES dosyasının sistemini tamamen değiştirmek yerine PC de yeniden kodlamak daha mantıklı. Bunu kesinlikle bulmamız lazım ki bu CT 2 NES hacklarındaki kullanılan ama paylaşılmayan progrmalar gibi değildir. Programlamadan anlayan bir kişi bulsak o bile anlar nasıl yapıldığını hangi kodlamayla hangi programla vs. yapıldığını. Sadece biraz emek sarfedip araştırmamız lazım. Bulunca zaten geriye kalan yapmak kalıyor ki öğrenirsem ben direkt başlarım yapmaya Gülümseme
Yukarı Çık Cevapla
#4
güzel olurdu tabiki böyle birşey
en azından nesten snese bari geçirelebilseGülümsemeGülümseme
Yukarı Çık Cevapla
#5
Bizim bakgal var, bu konulardan iyi anlar ve birçok şeyi çabuk kavrıyor. Belki o bir şeyler bulabilir.
Yukarı Çık Cevapla
#6
(11-04-2017, Saat: 19:21)digimax Adlı Kullanıcıdan Alıntı: güzel olurdu tabiki böyle birşey
en azından nesten snese bari geçirelebilseGülümsemeGülümseme

Direkt PC varken niye SNES gibi pc den daha kısıtlı bir roma geçelim ki Açık Ağızlı Gülümseme Konu mesajında bahsettiğim oyunda PC versionu. CT 2 ninde Direkt PC versionunu yapabiliriz gayette.
Yukarı Çık Cevapla


Konuyu Okuyanlar ?
1 Kullanıcı Bu Konuyu Okudu:
queenelz (10-03-2021, 01:31)

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi