*

[Captain Tsubasa V] Hyuga

Bu konu; 11 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : SvChatos
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Kojiro Hyuga

[Resim: 4Z8Bz7.png]

Bu oyun Hyuga'nın en etkisiz olduğu oyunlardan biridir. Diğer oyunlardaki halini özletir bizlere.Nedenini sorarsanız yetenek puanları düşüktür.Oyuncuları ''Gouinna Dribble'' ile geçmeye çalışssanız dahi %90 topu kaptıracaktır. İshizaki'den çalım atmasını bekleyin ama Hyuga'dan beklemeyin derim.Yinede ''Yiğidi öldür Hakkını yeme'' şutları oyunun en etkili şutlarındandır.Benim sitemim topu çabuk kaptırması, yetenek puanı düşük olması ve en güçlü şutu olan Final Tiger'den başka bir şutunun işe yaramamasıdır.

Daha fazla Hyuga-san'ı gömmeden özel tekniklerinden bahsedelim.
  • Şut: Tiger Overhead,Tiger Shoot,Neo Tiger Shoot,Lighting Tiger Shoot,Final Tiger Shoot
  • Pas: Tiger Pas
  • Çalım: Gouinna Dribble
  • Verkaç: Toho Combi

Şut

Tiger Overhead


Söylenecek pek bir şey yok ceza sahasında yerden atılan topla çekilen bir şuttur. Oyun içerisinde şöyle bir sahne vardır Uruguay-Japonya maçında:

Korner olduğunda Hyuga'ya havadan top atılırsa Tiger Overhead çekin. Hyuga'nın gözleri gözükür ve bi defans oyuncusu onun topunu çalarken o hiçbir şey yapamayacak kadar acizdir.

Alakasız ancak eklemek istiyorum
Fransa-Japonya maçında yapabilirseniz Hyuga'yı Napolyon'nun karşısına çıkarın Napoleon Hyuga'yı uçurarak geçecektir. Bunun üzerine Wakabayashi Hyuga'ya seslenir ve artık toparlanmasını böyle acınası bi şekilde oynayarak takıma yük olduğunu söyler ve Hyuga Wakabayashi'ye sinirlenerek tüm gücünü toplar ve iyi oynamaya başlar. Hatta top yeniden Fransa'lı bi oyuncuya gelirse ve Hyuga adamın karşısına çıkarsa otomatikman Hyuga adamı uçurarak topu alır ve Wakabayashi'ye seslenerek kimin takıma yük olduğunu sorarak kendisiyle daha dikkatli konuşması gerktiğini söyler ve karizmasını yeniden kazanır. Bu olay oluktan sonra Hyuga sadece ilk yarı iyi oynar ancak ikinci yarı o eski işe yaramaz, acınası haline geri döner.


Tiger Shoot

Bildiğimiz Tiger şut pek bi farkı yok. Gülümseme

Neo Tiger Shoot

Şut biraz değişmiştir , sanki diğer oyunlardan daha güçlüymüş gibi geldi bana. Bunun sebebi ise top kaleye giderken yerler alev alır. Güzel

Neo Tiger ile ilgili bir sahnede Juventus-Lecce maçında:

Takımın 10 numarası Facketti Hyuga'ya seslenir ve Hyuga ardından Neo Tiger çeker. Neo Tiger kaleciyi uçurur ama çizgide Tsubasa normal topu tutar gibi Neo Tiger'ı keser ve Hyuga ve Wakashimazu'yu şaşkınlık içinde bırakır.

Lighting Tiger Shoot

Bu şutu farklı bir şekilde anlatmak istiyorum. Hyuga Juventus-Lecce maçında Tsubasa'ya karşı aldığı yenilgi yüzünden gücünü bir türlü toplayamamıştır. Enerjisi dahi diğer oyuncuların yarısı kadardır, çok yavaş koşar , orta sahadan ileriye dahi gitmez. (Korner veya serbest vuruşlar dışında). Bu nedenle Hyuga'nın gücünü tekrar toplayabilmesi için KIRMIZI JAPONYA VS. BEYAZ JAPONYA maçı düzenlenir.Hucum takımını biz savunma takımını ise bilgisayar yönetir. Kadroyu verecek olursam.

Ana oyuncularınız:

GK. Wakashimazu
No.2 Takasugi
No.3 Urabe
No.4 Ishizaki
No.5 Matsuyama
No.6 Misaki
No.7 Taki
No.8 Oda
No.9 Hyuga
No.10 Tsubasa
No.11 Kisugi

Rakip ana oyuncuları:

GK. Wakabayashi
No.2 Ishida
No.3 Soda
No.4 Jito
No.5 Kishida
No.6 Izawa
No.7 Masao
No.8 Kazuo
No.9 Misugi
No.10 Sawada
No.11 Sano


Farkettiğiniz gibi karşı takımda muhteşem SGGK bulunmaktadır. Bu maçtaki bir sahnede:

Santradan sonra Tsubasa Hyuga'ya dönerek hazır olduğunda kendisine Tiger Pass ile pas atmasını ister. Hyuga'da şaşırır ve atacağını söyler. Santra yaptıktan sonra topu Hyuga'ya verin. Bi süre topu sürdükten sonra ya da bi adamı Gouinna Dribble ile geçtikten sonra Tsubasa topu atması için Hyuga'ya seslenir. Hyuga yine şaşırır ve Tiger Pass'ı ile topu Tsubasa'ya atar. Top Tsubasa'ya giderken Hyuga ve Roberto şaşırır, Misaki dikkatle izler. Sonra Tsubasa'nın suratını görürüz ve Tsubasa Hyuga'nın Tiger Pass'ının üstüne vurarak yeni Boost Cyclone şutunu ilk kez çekmiş olur. Top Wakabayashi'yi uçurur ve ağları deldikten sonra toprağın içine girerek dönmeye devam eder. Bu şut Tsubasa'nın en güçlü şutudur. Oyunun içindeki en iyi vuruşlardan da biridir ve 500 güç gerektirir. Fakat bu şutu çekmek için topu Tsubasa'ya ceza sahası içindeyken Soda veya Hyuga'nın özel paslarından biriyle atmanız gerekir. Roberto bu şutun ardından Tsubasa'yı kutlar ve Tsubasa gülümseyerek Hyuga'ya doğru bakar. Hyuga artık acınası bi şekilde durmamaktadır. Gözlerinde tehlikeli ve farklı bi bakış görürüz. Maç yeniden başladıktan sonra topu alın ve Hyuga'ya verin. Gücünün yeniden dolduğunu farkedeceksiniz ve artık iyi oynamaya başlar. Hyuga'yla rakipleri Gouinna Dribble kullanarak geçebilirsiniz. Ardından ceza sahası içine girdiğinizde bi süre sonra Hyuga durur ve Wakabayshi'ye meydan okur. Tsubasa dikkatli bi şekilde Hyuga'yı izler. Wakashimazu, Misaki, Sawada ve Roberto Hyuga'yı uzun süreden sonra böyle görünce şaşırırlar ve Hyuga birden önceki oyunlarda yaptığı ama unutmuş olduğu Lighting Tiger şutunu yeniden çeker. Top büyük bir hızla kaleye ilerler ama Wakabayashi topu çeler ve korner olur. Wakashimazu kaptanının geri geldiğini söyler.

Final Tiger Shoot

Hyuga'nın oyundaki en güçlü şutudur. Neo Tiger gibi top çimleri yakarak büyük bir hızla kaleye gider.

Hyuga'nın Final Tiger'i bize ilk kez gösterdiği sahne şöyledir :

Brezilya-Japonya maçında santradan sonra Hyuga topu sürerken ya da Gouinna Dribble kullandıktan sonra Siniori'yle karşılaşmak istediğini söyler. Siniori karşısına çıkınca ilk önce Siniori'nin pis sırıtan şopar suratını görürüz.
Ardından Hyuga'nın sinirli suratını görürüz. Wakashimazu buna şaşırır ve Hyuga Siniori'nin üzerine ilk kez Final Tiger şutunu çeker. Bu şut ilk önce Siniori'yi, sonra Dark Illusion yapan Gertize'yi havaya uçurur ve ağları
delerek ardından duvarda bir delik açar. Bunun ardından Siniori'nin artık gülmediğini görürüz. Hyuga'da attığı yeni şutla iyice gaza gelir. Sonra Misugi sevinir ve Hyuga'nın Final Tiger'ı ile %100 performansla geri döndüğünü söyler.

Final Tiger'i İlk Gördüğümüz SahnePas

Tiger Pas

Tiger Şutun pas şekli diyebiliriz. Top havadan oldukça sert bir şekilde oyuncuya gider.

Çalım

Gouinna Dribble

CT2'de Force Drib olarak tanıdığımız bu çalım belkide oyundaki en kötü çalımdır.Böyle düşünmemin sebebi bu çalım birkaç kişide daha var ve hiçbiri doğru dürüst bu teknikle adam çalımlayamıyorlar. Anlatacak olursam rakipten sert bir şekilde topu koruyarak rakibi savuran bir tekniktir.

Verkaç

Toho Combi

Hepimizin bildiği Sawada ile olan ortaokul yıllarından kalma bir verkaç.


Hyuga ile ilgili birkaç kelam daha edecek olursam. Oyun içerisinde beyfendiyi sadece 4 maç kullanabiliyoruz '' Brezilya, Almanya,Arjantin,Campione'' Bunların haricinde yukarıda da belirttiğim gibi oyuna hiçbir katkısı olmadığı gibi zararı vardır.Top Hyuga'dayken bir adamla karşılaşırsanız topu kaybettiniz demektir ne yapsanız nafile.İster çalım atmaya çalışın ister pas yada adamın üstüne okkalı bir Neo Tiger çekin, bakın görün ki adam topunuzu ne güzel kesiyor. Gülümseme varsayalım ki top adamı geçti o zamanda bakın kaleci şutunuzu ne güzel kapıyor. Gülümseme Oyundan da çıkartamıyoruz hergeleyi Dil Çıkarma , onun yerine bi Sano,Sawada yada defansı güçlendirmek için Takasugi'yi alabilsek pek bi şahane olurdu Gülümseme
Yukarı Çık Cevapla
#2
Hyuuga yerine Takasugi'yi alabilsek pek bir şahane olurdu... Dil Çıkarma

...

Anladığım kadarıyla bu enfes yazının tamamı sana ait. Bu tarz oyunla ilgili "özgün" yazıları görüp de okuyunca hemen oyunu açıp oynayasım geliyor. Hasha no Shougou Canpione de zaten benim Super Striker'dan sonraki favorimdir, Nitta'nın olmayışı ve karizmasına ilaveten Hyuuga-san'ın da bu yaşadıkları, insani tavırları özellikle de Robot Tsubasa'ya kıyasla, çok ama çok hoşuma giden detaylardır.
Ah şu Tsukurou bi' bitse de CT oyunlarına yeni baştan sil baştan başlayabilsem.
O vakit geldiğinde senin için CTV'teki konuşmaları vs de Türkçe'ye çevirebilirim. Göz kırpma

Ellerine sağlık, Admin. İyi işçilik. Süper
| 12 | Eagle Shot | Eagle Shot Pass | Teppoumizu Tackle | Ball Keep Ability | Furano FC |Yukarı Çık Cevapla
#3
(23-12-2014, Saat: 10:14)Hikaru Matsuyama Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anladığım kadarıyla bu enfes yazının tamamı sana ait.

Hayır birkaç cümleyi sitedeki tam çözümden almış. Kendi yazıları da var ama tam çözümde bu inceleme çalışmasının bazı cümlelerinin aynısı var.

....

Ama yinede eline sağlık.
Yukarı Çık Cevapla
#4
@Hikaru Matsuyama
Sağolasın sizin gibi okurlardan bu yönde olumlu mesajlar aldıkça benimde yazasım geliyor açıkçası. Güzel
Harbi yanlış yazmışım nasıl yaptım öyle bir hatayı hemen düzeltiyorum. Açık Ağızlı Gülümseme


@GalaxyX13
Vakti zamanında Can (Tsubasa-Can) arkadaşımla beraber yaptığımız incelemeden bahsediyorsun onuda beraber yazmıştık, o incelemeden kesitler almak pekte yanlış görünmedi bana. Sonuçta yazan yine ben oluyorum. ?????
Yukarı Çık Cevapla
#5
Admin bakıyorum da hırsızlıkta yolsuzlukta hükumeti geçtin, resmen kendi kendinden çalmışsın, yakışıyor mu sana, o kadar övdük üstelik. Dil Çıkarma

Şaka bertaraf, CT 5'in diğer karakterlerini benzeri başlıklarda görmek isteriz. Göz kırpma
| 12 | Eagle Shot | Eagle Shot Pass | Teppoumizu Tackle | Ball Keep Ability | Furano FC |Yukarı Çık Cevapla
#6
CT-5 Kojiro adına aklımda hiç soru işareti bırakmadığın için teşekkürler adminim Göz kırpma
[Resim: XkGP3D.jpg]
Yukarı Çık Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Captain Tsubasa (NES) - Lineker (リネカー) [NONCANON Karakter İncelemesi] Retro Gamer 4 496 17-11-2019, Saat: 02:33
Son Yorum: Retro Gamer
[Captain Tsubasa V] Tsubasa SvChatos 6 1,557 02-08-2015, Saat: 17:00
Son Yorum: MompresaN
[Captain Tsubasa V] Santana SvChatos 4 1,507 30-07-2015, Saat: 16:28
Son Yorum: İmparator5577
[Captain Tsubasa V] Matsuyama SvChatos 8 2,544 15-07-2015, Saat: 23:57
Son Yorum: SacMisaki
[Captain Tsubasa V] Nitta SvChatos 7 2,000 19-04-2015, Saat: 10:41
Son Yorum: KaTiL_KaaN1998

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi