Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Captain Tsubasa Tsukurou Dream Team-TAM ÇÖZÜM (Resimli Anlatım)

Bu konu; 72 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : junmisugi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 4 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Bildiğim bilgilerle özellikle oyunu yeni oynayan arkadaşlar için menüleri açıklamak istedim.Başlamadan önce bu oyunumu öğrenmemde bana büyük katkıları olan üstat DArklord'a (Murat abiye),Matsuyama (Mehmet kardeşe) ve de SvChatos'a (Mustafa kardeşe) teşekkür ederim Gülümseme...Hatalarım ve de eksiklerim olursa düzeltmeniz dileğimle...

[img][Resim: 8x6lx1.png][/img]

1-)Burada oyuncuların güçlerini gösteren sayısal değerlerin ortalamasını alarak takımınız ortalama gücün gösteren puandır.Benim takımım için ortalama güç 112 dir.

2-)Burayı ben de tam anlamıyla bilmiyorum ancak bildiğim kadarıyla değişik hava şartlarında (rüzgarlı,yağmurlu vb gibi) maç yapmayı gösteriyor.Yani hava şartlarını,sahanın durumunu gösteren kısım.

3-)Burada yazan puan (bende 424320) TSUBASA POINT dir.Oyuncularınızın levellerini arttırmak,oyuncularınıza itemler almak, vb şeyler için kullanılır.Bu puanları belirli günde ödül olarak oyun verir size veya story mod oynayarak ve etkinlikler oynayarak kazanırsınız.Daha detaylı bilgiyi ilgili başlıklar altında vereceğim.

4-)Burada yazan puan (bende 2594) arkadaş gacha pointtir.Bu puanla 15 yazdığım menünün 2.seçeneğinin son sayfasında yeşil gacha şeklinde gösterilen gacha açabilirsiniz (Gacha bize oyuncu kartı kazandıran çekilişin adıdır).Bu gachayı açmak için 100 arkadaş puanı harcar.Bu başlık altında ayrıca size oyuncu kartlar hakkında genel bir bilgi vereyim.Oyuncu kartları düşük seviyeden yüksek seviyeye şu şekilde sınıflanır:

Bronze (B) ve Bronze + (B +).Kartta tek yıldız vardır
Silver "Gümüş" (S) ve Silver + (S +).2 yıldız var.
Gold "Altın" (G) ve Gold + (G+).3 yıldız var.
Platinium "Platin" (P) ve Platinium + (P+).4 yıldız var.
Dream "Rüya" (D) ve Dream + (D+).5 yıldız var.
High Dream "Yüksek Rüya" (HD) ve (HD +).6 yıldız var.

Görsel örnek:

[img][Resim: pll55.png][/img]

Kartlar yıldızlarına göre sırasıyla bronze,gold ve dream.

5-)Burada yazan puan ise (bende 70) para pointtir ve paralı gachaları açar.Bunlar parayla satılır veya bazı sitelere ücretsiz üye olarak hediye kazanbilirsiniz.Oyunu Nico'da oynayanlar ücretsiz para point kazanmak için aşağıda verdim linke bakabilirsiniz.

http://nicovideo.ppls.jp/promotion/free

6-)Burada 3 farklı şey var.Birincisi karşısında 18/184 yazan kart haznesidir.İkincisi 0 yazan medal point dir.Medal pointin ne olduğunu ilgili başlık altında açıklayacağım.Üçüncüsü ise karşısında 20 yazan blue pointtir ve bunla blue gacha açarsınız.Blue point kazanmak için paralı gacha açmalısınız veya paralı item almalısınız.

7-)Burası da çok önemlidir.Buradaki point sayısı sizin story mod ve lig modu oynamak için ve de özellikle etkinlikleri oynamak için gereklidir (Bu modları ilgili başlıklarda açıklayacağım).Buradaki point sayısı her 5 dk da bir tane artar ve 10 olunca sabitlenir,daha artmaz.Point değerinin altındaki sarı kırmızı yazıya tıklarsanız karşınıza çıkan pencerede bazı rakmlar görürsünüz 2 veya 5 veya 13 gibi...Bunlara stamina (veya japoca siteleri google ile türkçeye çevirdiğinizde sebat içecek olarak da geçer) denir.1 tanesi 10 point anlamına gelir.Siz çıkan penceredeki kutucukta,atıyorum orada 5 yazıyorsa ve siz de kutucuğa 5 yazıp OK e tıkladığınızda 50 adet point kazanmış olursunuz.Ayrıca oyun size stamina yı belirli günlerde hediye olarak verir ve de normal lig oynayarak özellikle de etkinlikler oynayarak kazanabilirsiniz.Story mod size stamina vermez.Stamina larınızı etkinliklerde harcamanızı tavsiye ederim.

8-)Burası etkinlik yeridir.Buradan etkinlikleri oynayabilirsiniz.

9-)Buraya tıkladığınızda aşağıdaki resimle karşılaşırsınız:

[img][Resim: akbqtl.png][/img]

Burası etkinliği oynadığınız ana kadar genel puana göre genel sıralamada kaçıncı olduğunuzu gösterir.Soldaki resim ilk 1000 sıralaması,sağdaki resim ise etkinlikte(burada 9 şut etkinliği var ona göre yazıyorum)kaç clear yaptığınızı yani kaç kale temizlediğinizi gösterir.Soldaki resimde:
A-Kaçıncı sırada olduğunuzu gösterir.Ben ikinci sayfayı açtım.Her sayfada 2 kişi gösterir.Normalde bu sayfada 3. ve 4. kişileri gösterirken 11. ve 12. kişiyi gösteriyor.Her yeni sayfada 10 kişi atlıyor.3. sayfada ise 20. ve 21. kişileri göreceksiniz.Bu böyle son sayfaya kadar devam eder.Kendinizi bu listede göremezseniz bilin ki aralarda bir yerdesiniz.En yukarıda kırmızı bir yazı var 425 yazıyor.425.sıradayım demek.Böyle yapmalarının sebebi bazı sıralara 666,777,888 gibi etkinlik bitince özel olarak ödül verilir.Bu sıraları göremiyoruz ki bilerek kendimizi o sıraya gelecek şekilde ayar yapamayalım Gülümseme
B-Etkinlikteki güncel toplam puanınızı gösterir.

Ayrıca bu sayfaya (en üstte paylaştığım resme göre) 14 yazılı menünün 4. menüsünden de girebilirsiniz.

10-)Burası da etkinlik hakkında size bilgi verir:Etkinlikten hangi puan aralıklarında hangi ödülleri kazancağınız,günlük sıralamalara göre ödüller (günlük sıralama penceresine etkinlik içinden ulaşabilirsiniz.Bir üstte bahsettiğim sıralama genel sıralama;oynadığınız gün sayısınca)...Detaylı bilgiyi tsukorou dream team 9 şut etkinliği başlığı altında verdim.Ordan bakabilirsiniz.

11-)Burası da günlük kazandığınız ödülleri gösterir.Tıkladığınızda:

[img][Resim: 152kit1.png][/img]

A- Burada yazan kaçıncı günde olduğunuzu ve tabloda o güne denk gelen tablodaki ödülü aldığınızı gösterir.

B- Buraya tıklarsanız eğer açılan pencerede tablodaki ödüllerin ne anlama geldiğini gösterir.Birkaç tanesini ben söyleyeyim:
1.gün - 10 adet stamina karşılığı 100 point.
5.gün - Tarining ball: Oyuncuların levellerini arttırmak içi kullanılır.
12.gün - 50 bin tsubasa point
16.gün - Gold + gacha bileti
20.gün - Dream gacha bileti

ANA MENÜLERİ AÇIKLAMAYA BAŞLIYORUM

12-) Burası STORY MOD tur.Burada maçlar yapıp ilerlersiniz ve her galibiyetinizden sonra gacha açılır size karşı takımda oynayan oyunculardan biri gelir.Bu oyuncular genelde bronze olur.Ancak ilerilerde silver ve gold gelir.Burdan platin veya dream kazanmak çok düşük olasılıktır.Ancak çok ilerlerseniz çıkabilir.Buradaki başlıklar:

[img][Resim: if0hp0.png][/img]

A- Burası aktif olduğunda gir olan başlık diğerleri gibi mavi olur ve de maça girersiniz.Örneğin bende 49 yazıyor (yuvarlak içine aldığım yerler).49 point sonra maç açılacak demek.Bu pointleri 1 er 1 er şu şekilde kullanıyoruz:
B-Burası forvet oyuncuların özelliklerini diğerlerine göre biraz daha fazla arttırır.Bir nevi şut antremanıdır.
C-Aynı şekilde orta saha oyuncuları için bir nevi pas antremanı.
D-Aynı şekilde defans oyuncuları için antreman
E-Burası da bütün oyuncların (Yedekler de dahil) özelliklerini eşit seviyede arttıran antreman
İPUCU: Eğer bu modu oynuyorsanız ve gelişmesini diğerlerine göre daha çok istediğiniz oyuncular varsa 3-5-2 taktiğini yapıp bu 5 oyuncuyu orta sahaya koyup sürekli C deki antremanı yaptırın.Diğerlerine göre daha çok level atlarlar.Daha sonra maça başlarken bu oyuncuları tekrar kendi pozisyonlarına koyabilirsiniz.
F-Ana sayfaya gitmek
G-Buraya da tıklarsanız o ana kadar kaç takım geçtiyseniz o takımlardan birini otomatik seçip size gacha çekilişi yapıp bir oyuncu veririr.

13-)Burada karşınıza 4 farklı mod çıkar.Bunlar:

[img][Resim: 23sdi5g.png][/img]

Bunları alt başlıklar altında inceleyelim:

A-) Burası normal ligdir.Buradaki takımlarla oynayarak bir üst liglere çıkar ve çeşitli ödüller kazanırsınız.Buradaki ödüller içerisinde en önemli olanı stamina kazanmanız ve bunları biriktirip etkinliklerde kullanabilmenizdir.Her maç 1 point inizi harcar.Aşağıdaki resimde buradaki önemli olabilecek yerleri açıklayayım:

[img][Resim: bk5jn.png][/img]

a)Burası rakip takımın gücünü gösteriyor.Bu rakibin gücü 79.
b)Burası rakibin kaç galibiyet aldığını gösterir.924 maç kazanmış.
c)Rakibin kaç kere yenildiğini gösterir.117 mağlubiyeti var.
d)Buraya tıklayarak o takımla maç yaparız
e)Buraya tıklarsanız aşağıdaki takım listesi güncellenir.Bu işlemi 40-45 defa yapabilirsiniz bir günde.Daha sonra tekrar en başa döner.Aynı sırada aynı rakipler gösterilir.
f)Burası bir üst lige çıkmanız için kaç puan almanızı gösterir.Benim için 420 puan gerekiyor.Her galibiyet 3 puan verir,yenilgi puan götürmez ve de beraberlik yoktur (Beraberlik halinde maç pk atışlarına gider).Benim bir üst lige çıkabilmem için 420 puan yani 140 galibiyete ihtiyacım var.
g)Burada 4 yazıyor.Bu şu demek:420 puanı son 4 maçını kazanarak yap.Diyelim benim 417 puanım var ve üst üste 2 galibiyetim var bir maç daha kazandım ve 420 puanım oldu ancak bir üst lige çıkamam.Çünkü üst üste 3 kazanmış olurum.Bir maç daha yapar kazanır ve bu şarta uyarak bir üst lige çıkarım.Ancak bu son maçtan kazandığım 3 puan bu puana eklenmez veya bir üst lige çıktığınızdaki puana eklenmez.Her bir üst lige çıktığınızda puanınız sıfırlanır.
h)Burada da 5 yazıyor.Bunun anlamı ise eğer 5 maç üst üste kaybederseniz bir alt lige düşersiniz ve de aldığınız bazı ödüller gider.Bu yüzden sizden gücü çük daha düşük olan takımlarla maç yapın ve maçları otomatik yaptırın.Her maçı kendiniz oynarsanız çok vaktiniz gider çok üzün sürer lig atlamanız.
i)Burası ligdeki puanınızı gösterir.Ben maç yapmadığım için bu ligde henüz herşey sıfır görünüyor.
j)Üst üste kaç galibiyet aldığınızı gösterir.
k)Üst üste kaç yenilgi aldığınızı gösterir.
l) Burası liglerin bulunduğu tablo.Ben şu an en son seviye olan süper ligin B kümesindeyim.Her ligi geçtiğinizde alacağınız ödüllere aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.
http://shinjisblog.blog.free.fr/index.ph...eague-mode
m)Bir üst menüye gitmek
n)Ana menüye gitmek

B-)Burası da arkadaşlarınızla maç yapabileceğiniz sayfadır.Arkadaş eklemeyi ve size arkadaşlık gönderenleri nasıl ekleyeceğinizi ilgili başlık altında açıklayacağım

C-)Bu menüde de story modda oynadığınız takımlarla tekrar maç yapıyorsunuz ve de galibiyet halinde onların oyuncularını,gacha ile veya pk atma ile alabiliyorsunuz.

D-)Bu mod SONSUZ LİG diye geçiyor.Burada oyunu diğer oynayan kişilerin takımlarıyla maç yapıyoruz.Ancak bu maçları sistem kendi yaptırıyor ve sonuçlarına bakabiliyoruz..Böylece aynı normal lig modundaki gibi üst liglere çıkabilme ve ödül alma imkanları oluyor.Resimle açıklarsak:

[img][Resim: ve2fwz.png][/img]

Sonsuz ligin 1.menüsü olan burada resimde gördüklerinizin anlamları:

a)Ligde kaç galibiyet aldığınızı gösterir.
b)Kaç yenilgi aldığınızı gösterir.
c)Beraberlik sayısını gösterir.
d)Ligdeki puanınızı gösterir.1 galibiyet=3 puan,3 beraberlik 1 er puandan 3 puan toplamda 6 puan.
e)Gol averajıznızı gösteriri (Attığınız goller - yediğiniz goller)
f)Bu siyah,mavi ve kırmızı yazıların olduğu tablo maçlarınızın sonuçlarını gösterir.Siyah renkle yazan beraberlik demek.Üzerine tıklarsanız hangi takımla kaç kaç berabere kaldığınızı ve de hangi oyuncularınızın gol attığını gösterir.
g)Aynı şekilde mavi yazı yenilgi demek.
h)Kırmızı yazı galibiyet demek.Üzerlerine tıklayarak sonuçları görebilirsiniz.
i)Buraya tıklarsanız kadro seçimine gidersiniz.
j)Burası etkinlik hakkında bilgi veren sayfaya yönlendirir sizi.Bu sayfada bir üst liglere çıktıkça hangi ödülleri kazanacağınızı gösterir ve bilgiler verir.
k)Bu çubukta ligdeki mağlubiyet sayım galibiyet sayıma göre daha fazla olduğu için mağlubiyeti ifade eden mavi yazıya daha yakın.Galibiyet-Mağlubiyet arasındaki dengeyi gösterir

Sonsuz lig modunun 2.menüsünü açıklayayım:

[img][Resim: 2nukfb5.png][/img]

a)Buraya tıklarsanız solunda tabloda görülerin ligdeki takımların sıralamasını açarsınız.
b)Hangi ligde mücadele ettiğini gösterir.Burdan liglere bakabilirsiniz.
c)Bir üst lige çıktığınızda alacağınız ödülleri gösterir.Örneğin bende parantez içinde 10 yazan ödül 10 adet training ball ve 2 yazan ödül ise 2 adet 2 stamina.Eğer bir üst lige çıkarsam bu ödülleri alacağım
d)Buraya tıklarsanız eğer sizi paralaı gacha çekilen sayfaya yönlendirir.Bu sayfayla ilgisi yok buranın reklam için koyulmuş oraya.

Sonsuz ligin 3.menüsü yaptığınız maçların sonuçlarını gösterir.

14-Burası takım ayarlarınızı,oyuncu dizilişlerini,taktikleri,oyuncu gelişimlerini vb pek çok şey yaptığınız öenmli bir menüdür.Başlıklar halinde bakalım:

1.MENÜ

[img][Resim: v8m2bn.png][/img]

A-)Tıkladığınızda en formda oyuncuları (yedeklerden varsa eğer onlar da dahil) ilk 11 e yerleştirir ve dizer (taktiğinizi bozmadan)

B-)Dizilişi ayarladığınız bölüm

C-)Buradaki oyuncularınızı ok yönünde mouse un sağ tuşuna basılı tutup sürükleyerek yedeklere alabilirsiniz.Yedekte max.5 oyuncu olabilir.Yedeklere fazladan yer açmak paralı itemdir.Ancak arkadaş olduğunuz takımın kendi oyuncusunu (oyuna kayıt olurken isim verip yaptığınız oyuncu) buraya fazladan alabilirsiniz.Bu oyuncular maç yapacağınız zaman açılan bu menüde görünür.En fazla 3 tane eklersiniz ancak yedek sayınız yine 5 te kalır.

D-)Örnek olarak Hyuga'yı koydum oraya.4 yazılan yerdeki Max. yazısı oyuncunun max. levele ulaştığını,artık gelişmeyeceğini gösterir.Orada yazı 11 olarak çıkmış 0 ı çıkmamış 110 olacak max. level i.Bu max. level rakamı kartına göre değişir (platin,dream,vs)

E-)Burda yazanlar oyuncunun atak becerileridir.Ok işaretiyle gösterdiğim 3 tane özelliğin ortalamasıdır.Bunlar yukarıdan aşağıya sırayla:
1.Şut beceresi-155
2.Çalım atma becerisi-147
3.Pas atma becerisi-129

F-)Buradakiler ise oyuncunun defansif becerileridir.Aynı şekilde ortalama değer gösterilmiştir ve bunlar yukarıdan aşağıya sırayla:
1.Şut durdurma becerisi-114
2.Çalım durdurma becerisi (Tackle)-149
3.Pas kesme becerisi (Cut)-105

G-)Buradaki değerler ise oyuncunun fiziksel özellikerini (teknik,hız,güç) gösterir.

H ve I kalecilik becerileridir. H-Topu elle yakalama becerisi ve I-Topu yumruklama becerisi

NOT:Herhangi bir oyuncuya tıkladığınızda çıkan özelliklere de bazı açıklamalar getireyim:

[img][Resim: 315l3wn.png][/img]

İlk resimde yuvarlak aldığım yere tıkladığınızda açılan 2.resimde bir item görüyorsunuz (Farklı itemler yuvarlağın altındaki mavi kutucuğa da tıkladığınızda çıkar ve aynı işlemleri uygulayabilirsiniz)
2.resimdeki iteme tıkladığınızda bu item 3.resimdeki gibi sağ alt köşede sabitlenir.Böylece itemi kullanmış olursunuz.Bu benim kullandığım oyuncunun atak özelliklerini düşürüp,defansif ve fiziksel özelliklerini arttırıyor.Bu yüzden defans oyuncusu olan Robson'a uyguladım.Bu itemleri parayla alabilirsiniz.Ayrıca normal lig oynayarak bol bol kazanabilirsiniz.Bir de TSUBASA POINT ile alabilirsiniz.Tsubusa pointle nasıl alcağınızı ilgili başlık altında anlatacağım.

2.MENÜ

Burada karşınıza 4 başlık çıkar.İlk 3 başlıkta takımınızla ilgili ayarlar vardır.Ayrıca takımınızın genel özelliklerini,oyuncu kartlarındaki (ofansif,defansif,fiziksel gibi) takımınızın güç değerlerini görürsünüz.Bu değerler oyuncuların hepsinin ayrı ayrı her özelliğinin ortalamasının alınmış şeklidir.takımınızla ilgili 3 başlık şu şekildedir:

[img][Resim: kej908.png][/img]

1.Oyuna başlarken yaptığınız oyuncunun adını,dış görünüşünü değiştirirsiniz ve de forma tasarlarsınız.
2.Takımınızın logosunu düzenlersiniz.
3.Ev sahibi-deplasman oyuncu kaleci formaları seçersiniz

3.MENÜ

Burası oyuncularınıza level arttıracağınız,oyuncularınızın özelliklerini geliştirebileceğiniz önemli bir menüdür.

[img][Resim: ay106h.png][/img]

1.Oyuncuyu kutuya sürüklüyoruz.
2.Listeden istemediğimizi oyuncuların üzerlerine tıklayarak seçiyoruz (Ben 2 tane seçtim.Max. 10 tane seçebilirsiniz)
3.Top resmine tıklıyoruz ve bu seçtiğimiz oyuncular Wakabayasi nin özelliklerini (levelini) arttırıyor.
4.Buraya tıklayarak wakabayasi yi kutudan çıkarıyoruz.
UYARI: Bu işlemi yapmak tsubasa point inizi düşürür.Bu yüzden bronze gibi en düük akrtlarla bu işlemi yaparsanız çok tsubasa point iniz gider,üstelik gelişimi de az olur wakabayasinin.Çünkü wakabayasi platinium kart.Bu yüzden önceden oynatıp daha sonra kadrodan çıkarttığınız oyuncuları seçebilirsiniz.Zaten bu işlemi bir kaç kere yaptıktan sonra siz de gelişimleri göreceksiniz.Ayrıca gold ve üzeri kartlarınızı MEDAL POINT de yapabileceğiniz için bu işleme de kullanmak istemeyebilirsiniz.(Medal point bir alt başlıkta anlatacağım).Bir de bende şu an bulunmadığı için resimde gösteremedim.Eğer training ball larınız varsa oyuncuların yanında görünür.Oyuncu seçmek yerine training ball seçerek de aynı işlemi yapabilirsiniz.

4.MENÜ

[img][Resim: 2jgswi.png][/img]

Burada sahip olduğunuz evrim toplarını kullanarak oyuncularınızı geliştirebilrisiniz.Benim resimde paylaştığım silver (gümüş) eğitim topu.bunu şurdan anlıyorum,mavi kutuya koyduğumda bu topu sol üst köşede parantez içinde S+ yazıyor.Yani silver evrim topu(P+ yazsaydı platinum evrim topu olurdu).Bu top gümüş bir kartı gümüş + yapar.Böylece oyuncunun leveli max 70 e kadar çıkabiliyorsa artık 80 e kadar çıkabilir.Bu evrim topları şunlardır:

Silver Evrim (Evolutuon) topu: Gümüşü gümüş + yapar
Gold evrim topu: Altını altın artı yapar
Platinium evrim topu: Platini platin + yapar
Dream evrim topu: Rüyayı rüya + yapar
High dream evrim topu: Yüksek rüyayı yüksek rüya + yapar.
Mavi-siyah bir evrim topu var adını bilmiyorum: Bu 5 topun da yaptığı şeyi yapar
Blackball: Rüyayı yüksek rüya ve rüya + yı yüksek rüya + yapar.

Bunlardan başka iki adet aynı rüya kartını burada birleştirip yüksek rüyaya dönüştürebilirsiniz.Diğer kartları birleştiremezsiniz sadece + özellik kazandırabilirsiniz.

5.MENÜ

[img][Resim: nnqszb.png][/img]

Burada 2 şey yaparsınız.Birincisi soldaki resim beğenmediğiniz kartları level arttırmada kullanmayacaksanız buradan satabilirsiniz.Bu satış size TSUBASA POINT getirir.İkincisi ise A yazdığım yere tıklarsanız sağ resimdeki menü açılır.Oradan da kartları satarak MEDAL POINT biriktirebilirsiniz.Ben size medal point biriktirmenizi tavsiye ederim.Tsubasa point zaten kazanmak çok kolay (story moddan,lig modlarından,etkinlikerden,günlük ödüllerden) ancak medal point bir tek bu şekilde kazanırsınız ve de medal pointlerle bahsettiğim training ball lardan ve de evrim toplarından alabilirsiniz.

15-)Bu menüde ise gachalar ve itemler vardır.Alt menüler ise şunlardır:

1.MENÜ

[img][Resim: 242buyw.png][/img]

Buradan paralı gachalar açılır.Para puanlarla açabilirsiniz

2.MENÜ

[img][Resim: fa1k75.png][/img]

Bu menüden de paralı gachalar açılır.Sadece son sayfadan arkadaş gacha pointinizle arkadaş gacha açarsınız.1 tane gacha açmak 100 arkadaş gacha point inizi götürür ve de günde en fazla 10 tane açabilirsiniz.

3.MENÜ

[Resim: ip5sgk.png]

Etkinliklerden veya günlük ödüllerden kazandığınız gachaları açtığınız bölümdür

4.MENÜ

[img][Resim: 52z9qr.png][/img]

Buradan stamina,dayanıklılık içecekerli gibi itemler alırsınız.Ancak bunlar da para puanla alınır.

5.MENÜ

[Resim: szcqp5.png]

Bu menüden itemler alırsınız.Kutu içerisine aldığım 12.sayfada olan mavi renkli itemleri tsubasa point ile alırsınız (1 tane de 11.sayfada var.)..Diğer itemleri,kırmızı renkte olan para puanla alırsınız ayrıca normal lig oynarsanız yine bu itemlerden bolca kazanırsınız.Bu itemleri nasıl kullancağınızı takım kadrosunu ayarladığınız yer olan 14.Menünün 1.Menüsünün G maddesinden sonra yazdığım NOT kısmında açıklamıştım,oradan bakabilirsiniz. (Anayasa gibi oldu Gülümseme )

6.MENÜ

[img][Resim: 2q3arle.png][/img]

Bu bölümde ise medal pointlerinizi kullanarak training ball lar ve de evrim topları alırsınız.Evrim toplarını anlatırken bahsettiğim ismini bilmediğim evrim topu,resimdeki evolution dur.

7.MENÜ

[img][Resim: 2937yx2.png][/img]

son menü olan bu kısımda medal pointlerinizle training ball lar veya blue pointlerinizle blue gachalar açabilirsiniz.Blue point para puanla gacha açtığımızda ya da item aldığımızda kazanılır.

16-)Ana sayfadaki bu menüde Story modda yaptığınız maçlar sonucu kazandığınız ve kazanamadığınız kartları gösterir.

17-)Bu menü ise etkinlik oynayanların aldıkları puanları gösterir.Burdan takımlara göz atıp arkadaşlık teklifleri gönderebilirsiniz.Arkadaşlık teklifi gönderme de takımın üstüne tıkladıktan sonra sağ üstteki sarı kırmızı yazıya tıklayıp karşımıza gelen seçeneklerde soldakini seçiyoruz.Arkadaşlık tekliflerini kabul ederkende soldaki seçeneği seçiyoruz.

18-)Ana sayfanın en alt kısmında olan bu bölüm ise arkadaşlık teklifi göndermek,size gelen arkadaşlık tekliflerini görmek ve de arkadaşlarınızla maç yapmak için kullanılır.Resimle açıklayacak olursam:

[img][Resim: 294mpaf.png][/img]

1.Arkadaş listesi
2.Arkadaş bulma,ekleme yeri
3.Sizin arkadaşlık talebi gönderdiklerinizi gördüğünüz yer.
4.Size arkadaşlık talebi gönderenleri gördüğünüz yer
5.Oyunu oynamayanlara oyun isteği gönderirsiniz
6.Oyunu oynayanların listesini gösterir (Yahoo için).
7.Ana menüye dönüş

ARKADAŞLAR UMARIM FAYDASI OLUR.ÇOK VAKTİMİ ADLI ANCAK BENCE DEĞDİ.EĞER BURADA ANLATTIKLARIMDAN BAŞKA SORMAK İSTEDİKLERİNİZ OLURSA "Captain Tsubasa Tsukurou Dream Team" BAŞLIĞI ALTINDAKİ YERDE SORABİLİRSİNİZ.ORDA BENDEN DAHA BİLGİLİ ARKADAŞLAR CEVAPLAYACAKTIR.HATALARIMIZ OLDUYSA AFFOLA Gülümseme
Yukarı Çık
#2
Harika bir anlatım. SS alıp arşivleyeceğim. Teşekkürler.
[Resim: Yxb8Jn.png]
Yukarı Çık
#3
Hocam ne yapmışsın ya, senin türünden kaldı mı böyle çalışmalar yapan. ^_^

Teşekkür ettiğin kişiler de Misaki, Matsuyama, Misugi (kısacası 3M) gibi olmuş, Murat, Mehmet, Mustafa. ^_^//

Şimdi okumaya başladım ama her gördüğüm naçizane hatayı bildirirsem daha iyi olacak yoksa toplu halde yazmaya başlarsam unutabilirim, o derece uzun yani. :]

En başta 4) ile Friend Point dediğin kısımda, 13 diye ifade etmişsin ancak 15 ile gösterdiğin yerden yani ショップ Shop dediğin yerden harcanıyor bu puanlar.
Sen de biliyorsun zaten, yalnızca sayıyı 13 yerine 15 ile değiştirmen yeterli olacaktır.

Edit: Hocam şu Log-in ödüllerinde 20'nci gün için Dream Gacha demişsin ama bu da yanlış, benim bildiğim kadarıyla en fazla Platina+ şans veriyor günlük Log-in.
Günlük giriş çıkışa Dream Carda verecek olsaydı zaten bugün 3 Dream Card değil, en azından 20 Dream Card sahibi olurdum. Kararsız
| 12 | Eagle Shot | Eagle Shot Pass | Teppoumizu Tackle | Ball Keep Ability | Furano FC |
Yukarı Çık
#4
Rica ederim ScoUnk ve MAtsuyama...
Matsuyama uyardığın için saol..Çok uzun olduğu için hata mutlaka vardır.Ancak bugün hiç düzeltemeyeceğim beynim döndü hazırlayana kadar yarın bakarım.Başka görürsen söylersin Gülümseme
Yukarı Çık
#5
Paylaşım İçin Teşekkürler Gülümseme Emre Abi Gülümseme
Yukarı Çık
#6
(01-04-2013, Saat: 22:25)KepoOpetOzan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Paylaşım İçin Teşekkürler Gülümseme Emre Abi Gülümseme

Rica ederim Ozan kardeş Gülümseme
Yukarı Çık


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Captain Tsubasa Tsukurou Dream Team [Tüm Kartlar] ScoUnk 53 12,724 28-12-2020, Saat: 00:44
Son Yorum: yasarumit
Captain Tsubasa Tsukurou Dream Team Hikaru Matsuyama 14,853 1,318,518 13-08-2017, Saat: 19:36
Son Yorum: ジャイロメ59
Captain Tsubasa Tsukurou Dream Team Kadrolarınız herzem 16 6,077 17-10-2015, Saat: 16:26
Son Yorum: mert1907
Tsukurou Dream Team Etkinlik Rekorlarınız ? ジャイロメ59 29 6,738 17-09-2015, Saat: 10:34
Son Yorum: mert1907
Tsukurou Dream Team Sizce Yeni Karakterler İçin Hangi Çizim Kullanılır ? SvChatos 18 8,066 29-05-2015, Saat: 17:35
Son Yorum: SacMisaki

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi