Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Captain Tsubasa Oyuncuların Tanıtımları

Bu konu; 10 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : SacMisaki
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Kojiro Hyuga

Meiwa Kulübü ve Toho Kulübü'nde 10 ,Toho Lisesi Takımı'nda 9 ve Japonya Milli Takımı'nda yine 9 numarayı giyen yetenekli forvet oyuncusudur.Meiwa ve Toho Kulübü'nün,Toho Lisesi Takımı'nın kaptanıdır.Küçük yaşlardan beri futbola ilgi duyar.Babası o çok küçükken ölmüştür.Bu yüzden karamsar bir kişiliği vardır.Annesi okul masraflarını karşılayabilmek için çalışır ve o bundan hiç memnun değildir.Futbol bursu ile Toho Kullübü'ne gider.Çok sert bir futbol anlayışı vardır.
Toho Kulübü'ndeyken oynadığı bri maçta,Meiwa Kulübü'ndeki koçu Kozo Kira,onu seyretmeye geldi.Maçtan sonra ona futbol tarzını hiç beğenmediğini ve artık onun dişsiz bir kaplan olduğunu söyledi.Eğer böyle devam ederse Tsubasa'nın,Misaki'nin ve Wakabayashi'nin onu geçeceğini söyledi.Daha sonra yaşadığı yer olan Okinawa'da bir futbol kursu açtığını ve istediği zaman oraya gelebileceğini söyledi..
Bunları duyduktan sonra kulübü terk etti ve Koç Kira'nın yanında tekrar çalışarak Kaplan Şutu'nu geliştirdi.Fakat geri döndüğünde,Toho Kulübü'nün koçu Bay Kitazume,onu kadroya almadığını söyledi.Takım ve Hyuga,ona yalvarınca ancak takımın tüm üyelerini geçip Wakashimazu'ya bir gol atabilirse onu kadroya alabileceğini söyledi.O bunları yaptı ve final maçında Nankatsu'ya karşı oynayabildi.
J Serisi'nde bir beyzbol takımının oyuncusu olan Akamine'nin özel vuruşundan ilham alarak Kaplan Şutu'ndan başka bir ölümcül şutu olan "Raijuu Shoot"u geliştirdi.

Juan Diaz

Arjantin takımının 10 numarayı giyen kaptanıdır.Tsubasa'nın Drive Shoot'unu kullanabilir ve sahada farklı akrobatik hareketler yapabilir.Aniden hızlanabilen yetenekli bir oyuncudur.Bununla birlikte Banana Shoot'a sahiptir.Yetenekli çocukluk arkadaşı Alan Pascal ile birlikte Arjantin'in Altın İkilisidir.İki oyuncu da Roberto Hongo'nun yakın bir arkadaşı olan Diego Barbas tarafından çalıştırılmıştır.
Japonya-Arjantin maçında Koç Barbas'ın öğütlerine fazla kulak asmayarak Japonları küçümsemiştir.İlk yarıda Japonya'ya 3 gol atmıştır fakat ikinci yarıda Japonya'dan 4 gol yemiştir.Arjantin Milli takımının kaptanı Diego Maradona'dan esinlenerek oluşturulmuş bir karakterdir.Ken Wakashimazu

17/1 numarayı giyen yetenekli Japon kalecilerden biridir.Kojiro Hyuga ile yakınlığı vardır.Genzo Wakabayashi ile her zaman bir rekabet içerisindedir.
Babası eski bir karateci olduğundan,ona karatede birçok teknik öğretmiştir.Fakat Wakashimazu,bu teknikleri futbolda da kullanmıştır.Bu nedenle "Karate Keeper" lakabına sahiptir.Toho FC'de oynarken babası ondan futbolu bırakmasını istemiştir.Wakashimazu'da futbolda daha yetenekli olduğunu söyleyerek futbol oynamak istediğini,ancak final maçında Nankatsu'ya kaybederse futbolu bırakacağını söylemiştir.Final maçında ise Nankatsu ve Toho berabere kalmış,sonuç olarak iki takım da galip gelmiştir.Bu nedenle futbola devam etmiştir.(Captain Tsubasa İlk Seri)^ Jump adlı bir tekniğe sahiptir.Bu teknikte kale direğinden zıplayarak topa daha kolay ulaşmaktadır.


Elle Sid Pierre

Fransa takımının 10 numarayı giyen kaptanıdır.Fransa'da düzenlenen Dünya Gençler Şampiyonası'nda Japonya'ya rakip olmuştur.Çok hızlı ve etkili bir futbol anlayışı olan bu yetenekli oyuncu,aynı zamanda Slider Shoot adlı özel bir şuta sahiptir.Yetenekli arkadaşı Louis Napoleon ile de Eiffel Combo Attack tekniğine sahiptir.
Japonya'nın 11 numarası Misaki ile daha önce tanışmış ve bir mücadeleye girmişlerdir.O sırada Bay Katagiri yanlarına gelip,Misaki'ye Milli Takım'da oynamak isteyip istemediğini sorunca da Pierre Misaki'ye,mücadelelerine Japonya-Fransa maçında devam edebileceklerini söylemiştir.Bununla birlikte "Sahaların Artisti" lakabına sahiptir.

Shingo Aoi

Japonya Milli Takımı'na 2002 Dünya Kupası'nda Bay Katagiri tarafından alınmıştır.Bir süre İtalyan Ligi'nde oynayan ve Tsubasa hayranı olan Shingo,bulunduğu konuma çok çalışarak ve kendi şansını kendi yaratarak gelmiştir.
Ulusal Şampiyona'da Nakahara FC takımında oynamıştır.O zamanlarda takımı Nankatsu'ya 11-2 yenilmiştir.Bu nedenle futbolu bırakmak istemiştir.Fakat Tsubasa onun futbol oynamaya devam etmesini istemiştir.
Daha sonra İtalya'ya gitmiştir.Havalimanında karşılaştığı bir adam,FC Columdea'nın görevlisi olarak onu dolandırmış,bütün parasını almıştır.Shingo dolandırıldığını anladığına takıma giremeyeceğini fark etti.Sonra ayakkabı temizlikçiliği yaparak geçinmeye çalıştı ve İtalya'da bir ev kiraladı.Daha sonra FC Columdea kadrosuna katılmayı başarabildi.
Bununla birlikte Hollanda'ya karşı son dakikalarda beraberlik gölünü atıp milli takımdaki ilk başarısını yakalamıştır.Çok enerjik ve komik bir karakterdir.
Jun Misugi

14 numarayı giyen orta saha/defans oyuncusudur ve aynı zamanda Japonya Milli Takımı'nın koçudur.Çok yetenekli olmasına rağmen kalp hastalığı nedeniyle kısa süreler oynayabilmiştir.Ancak sonra tamamen düzelmiştir.Taktik okuma konusunda çok ustadır.Güçlü rövoşatalara ve "Ofsayt Tuzağı Tekniği"ne sahiptir.
Nankatsu FC-Musashi FC maçından Tsubasa;çocukluk arkadaşı ve aynı zamanda Musashi FC'nin menajeri olan Yayoi'den,Misugi'nin kalp hastalığı olduğunu öğrenmiştir.Bu nedenle maç sırasında oynama isteğini kaybetmiştir ve kötü oynamaya başlamıştır.Maç sırasında Misugi;Tsubasa ile konuşmuş,iyi bir futbol oynamasını istemiştir.Bu konuşmadan sonra Tsubasa,daha iyi oynamaya başlamıştır.

Ramon Victorino

9/11 numarayı giyen yetenekli bir oyuncudur.Aynı zamanda Uruguay Milli Takımı'nın kaptanıdır.Serinin en hızlı karakterlerinden biridir.100 metreyi 10 saniyenin altında 36 km/h ile koşabilir.Yine Uruguay Milli Takımı'nın yetenekli Japon oyuncusu Hino ile Uruguay'ın güzel bir ikilisi olmuşlardır.Lakabı "Kara Panter"dir.
Taro Misaki

11 numarayı giyen yetenekli bir orta saha oyuncusudur.Tsubasa'nın en iyi arkadaşıdır.Babası gezici bir ressam olması nedeniyle Japonya'daki birçok yeri ve hikayenin ileriki kısımlarında da Dünya çapında bazı yerleri gezmiştir.Bu yüzden Hyuga ve Matsuyama gibi birçok karakter ile beraber oynamıştır.Güler yüzü ve yetenekleri ile dikkat çekmektedir.World Youth serisinde kamyon çarpmıştır.

Makoto Soda

7 numarayı giyen defans oyuncusudur.Birkaç kez hakemden gizli olarak rakiplerini sakatlamıştır.Hızlı ve aynı zamanda kavgacı bir oyuncudur.Çoğu zaman rakibin yıldız(as) oyuncusunu sakatladığı için "Yıldız katili(Ace Killer)" lakabına sahiptir.Kamisori Shoot'a,Kamisori Pass'a ve Kamisori Tackle hareketine sahip olduğundan "Kamisori Savaşçısı(Kamisori Fighter)" adı ile de anılır.
Japonya-Fransa maçında,yine kavgacı bir karakter olan Napoleon ile kavga çıkarmıştır ve sonuç olarak iki yetenekli oyuncu da sarı kart görmüştür.Maçın ilerleyen dakikalarında Napoleon,Soda tarafından ikinci kez sakatlanınca bir sarı kart daha gördü ve oyundan çıktı.Tsubasa da hakemin kararını itiraz edince,o da ilk sarı kartını görmüş oldu.

Hiroshi Jito

5 numarayı giyen iri yapılı defans oyuncusudur.Çok iri olduğundan blok ve pas kesme konusunda ustadır.Yine bir defans oyuncusu olan Ishizaki ile birlikte "Scramble Face Block" adlı özel bir blok tekniğine sahiptir.Japonya Ortaokullar Arası Ulusal Şampiyonası'nda Tsubasa'nın omzunu kırmıştır.Nankatsu FC-Hirado FC maçından önce,futbolda kas gücünün daha önemli olduğunu ve Tsubasa'yı kendi kas gücüyle yenebileceğini söylemiştir.Ancak daha sonra takımı,Nankatsu FC'ye yenilmiştir.

Mitsuru Sano

16 numarayı giyen orta saha oyuncusudur.En yakın arkadaşı Jito ile aynı takımda,Hirado FC'de oynamaktadır.Jito ile "Sano/Hirado Combi"adlı ikili oyun tekniğine sahiptir.Önce Jito,sert bir şut çeker.Ardından Sano araya girip bu şuta kafa vuruşu ile karşılık vererek kaleciyi yanıltır.Yetenekli bir oyuncu olan Sano,aynı zamanda minyon yapılı sevimli bir çocuktur.

Roberto Hongo

Oynadığı bir maçta aldığı bir darbeyle oluşan gözündeki ağır retina hasarından dolayı emekli olmuş Japon asıllı Brezilyalı bir futbolcudur.Göz hastalığı nedeniyle intihar etmek istemiş,fakat Kaptan Ozora onu intihardan vazgeçirip Japonya'daki bir göz doktoruna görünmesini istemiştir.Hatta onu gemisiyle Japonya'ya bırakmıştır.Bu sırada Kaptan Ozora ile Roberto,çok iyi arkadaş olmuşlardır.Bir süre Tsubasa ve annesi ile beraber yaşamış,hatta Tsubasa'ya rövoşatayı ve Drive Shoot'u öğretmiştir.Bununla birlikte Nankatsu takımına koçluk yapmıştır.
Turnuvalar başladığında Tsubasa'ya,eğer bu turnuvayı kazanırsa Brezilya'ya götüreceğine söz vermiştir.Ancak turnuvadan sonra,Tsubasa'nın gelişebilmesi için kendisine ihtiyacı olmadığını düşünerek,Brezilya'ya tek başına dönmüştür.Dünya Gençler Şampiyonası'nda ise,yakın arkadaşı Koç Barbas ile bir iddiaya girmiştir.Eğer finali Japonya Gençler Takımı kazanırsa Roberto Tsubasa'yı Brezilya'ya,Almanya Gençler Takımı kazanırsa Barbas Tsubasa'yı Arjantin'e götürecekti.Finali Japonya Gençler Takımı kazanınca,Roberto onu daha da gelişebilmesi için Brezilya'ya götürdü ve oradaki en iyi takımlardan biri olan Brancos'a yazdırdı.O sırada da Brancos'da bir süre koçluk yaptı.2002 Dünya Kupası'nda da Brezilya Milli Takımı'na koçluk yapmıştır.

Rui Napoleon

Fransa Milli Takımı'nın 20 numarayı giyen yetenekli forvet oyuncusudur.Takımın kaptanı Pierre ile iyi bir ikili olup,adından da anlaşıldığı gibi Fransa Milli Takımı'na özgü "Eiffel Combo Attack" tekniğine sahiptirler.Kendine özgü olan "Cannon Shoot" çok etkili ve sert bir şuttur.Kavgacı bir yapıya sahiptir ve her an herkesle kavga edebilir.
Fransa-Japonya maçında;Japonya Milli Takımı'nın 7 numarası Soda ile,kendisini sakatlaması nedeniyle kavga çıkartmıştır.Captain Tsubasa Shin Serisi'nde Pierre,ona ülkelerini temsil ettiklerini söylemiş,çocukça davranışı nedeniyle ona tokat atmıştır.O da,aldığı bu dersten sonra daha dikkatli davranmaya başlamıştır

Ryo Ishizaki

Nankatsu'nun 14,Japonya Milli Takımı'nın 4 numaralı defans oyuncusudur.Hikayenin en başından beri Tsubasa'nın en iyi arkadaşlarındandır.Tekniği ve yeteneği;Tsubasa'nınkinin yanından bile geçmemesine rağmen,azmi ve isteğiyle milli takımda yer almayı başarabilmiştir."Face Block" adlı özel bir blok tekniği ile yakından çekilebilen birçok şutu durdurabilmiştir.Hikayenin en komik karakterlerinden biridir.

Masao Tachibana

Hanawa Kulübü'nde 9 numarayı giyen müthiş bir forvet,Japonya Milli Takımı'nda 2 numarayı giyen müthiş bir defans/orta saha oyuncusudur.Kardeşi Kazuo ile birlikte "Skylab Hurricane","Skylab Defense",Triangle Shoot" ve "Gemini Attack" süper hareketleri vardır.Nankatsu Kulübü'nun başına birçok kez bela olmuştur.

Kazuo Tachibana

Hanawa Kulübü'nde 10(Kaptan)numarayı giyen müthiş bir forvet,Japonya Milli Takımı'nda 3 numarayı giyen müthiş bir defans/orta saha oyuncusudur.Hem hızı, hem tekniği, hem de bitirciliğiyle tanınır. Kardeşi Masao ile birlikte bitirici hareketleri vardır.

Bir de bu iki kardeş,Japonya Milli Takımı'nda özel bir ikiz şut geliştirmişlerdir.5 numarayı giyen iri defans Jito,yere uzanır ve bu ikizler,onun bacaklarından destek alarak el ele tutuşup havaya sıçrarlar.Havadaki topa aynı anda vurarak çok güçlü bir ikiz şut elde etmiş olurlar.Bu ikiz şuta,"Skylab Twin Shoot"denilmektedir.
Karl Heinz Schneider

Hamburg SV'de 10,Almanya Milli Takımı'nda 11 numarayı giyen yetenekli forvet oyuncusudur.Milli takımın kaptanıdır.Wakabayashi'nin en çok korktuğu forvet oyuncusudur.Oyuncu Tsubasa'ya hem yetenekleri yönünden hem de iyi kalpliliği yönünden benzer."Fire Shoot",Non-Fire Shoot" ve "Mirage Shoot"'u,kalecilerin korkulu rüyasıdır.
Dünya Gençler Şampiyonası'nda Japonya,finali kazandıktan evvel FC Bayern München'e transfer olmuştur.Wakabayashi ve Kaltz,bu sırada hala Hamburg SV'de oynamaktadırlar.İkisi de kendilerini çok geliştirmişlerdir.Artık Wakabayashi,Scheinder'ın güçlü şutlarını,özellikle de Fire Shoot'u çıkarabilmektedir.

Carlos Santana

CR Flamengo'nun 10,Brezilya Milli Takımı'nın 11 numarayı giyen müthiş forvet oyuncusudur.Tsubasa'ya birçok kez rakip olmuştur.Onu da Roberto çalıştırmıştır.Schneider'ın Mirage Shoot'unu,Tsubasa'nın Drive Shoot'unu çekmeyi başarabilmektedir.
Daha küçük bir çocukken yaşlı bir adam,onu Brezilya'daki bir futbol sahasında bulmuş ve onun "Futbol Tanrısı"olarak adlandırdıkları heykelden geldiğine inanmıştır.Bu nedenle,"Futbol Tanrısı'nın Oğlu"lakabına sahiptir.
Onu evlat edinen bu adam ve karısı,bir süre sonra ölmüşlerdir.Akrabasız büyüyen Santana'yı;Bara FC adlı bir kulübün sahibi,aynı zamanda çok sinsi ve açıkgözlü biri olan Bay Bara evlat edinmiştir.Ona,kendisinin gerçek bir ailesi olmadığını söyleyince,Santana'nın morali bozulmuş ve hayal kırıklığına uğramıştır.Bu okulda,kendine her zaman destek olan Leo adlı bir çocukla tanışmıştır.Kendisine,Leo ve diğer çocuklardan çok daha zor antrenman yaptırılmıştır.Leo ve diğer arkadaşları,onu Bara FC'den
kaçırmak için ellerinden geleni yapsalar da,Bay Bara ve adamları onları yakalamıştır.Santana'ya,eğer bu okuldan kaçarsa arkadaşlarının ailelerini kovacağını söylemiştir.O da bundan olumsuz etkilenmiştir ve hayatını futbola adayarak,elindeki tek varlığın futbol olduğuna inanmıştır.Artık o kadar duygusuzca futbol oynamaya başlamıştır ki,gol atınca bile sevinmemektedir.Bu nedenle"Futbol Robotu"lakabına sahiptir.
Oyuncunun kendine özel ve çok meşhur bir çalımı vardır.Bu çalımın adı "Santana Turn"dür.Oyuncu rakibine doğru koşar,Bir süre sonra arkasını dönerek topu rakibinin üzerinden fırlatır.Ve kendisi de rakibi geçerek havadan gelen topu kontrol eder.Bu çalım öyle etkilidir ki,Tsubasa'yı bile alt etmeyi başarabilmiştir.

Hermann Kaltz

Hamburg Genç Takımı'nda 8,Almanya Milli Takımı'nda 8/5,Hamburg SV'de 8 numarayı giyen yetenekli orta saha oyuncusudur.Almanya Milli Takımı'nın vazgeçilmez oyuncularından biridir.Birebir markajın ustasıdır.
Schneider ve Wakabayashi ile sıkı dostlardır.Hamburg SV'nin FC Bayern Munich ile yaptığı maçta,karşı takım Bayern Munich'e ilk golü atmıştır.İlerleyen dakikalarda,Schneider'ın sözlerinden dolayı onunla kavga çıkararak kırmızı kart görmüştür.Hamburg SV,önemli orta saha oyuncusu Kaltz'ı kaybedince gol fırsatı bulamamış ve maçı kaybetmişlerdir.
Hikaru Matsuyama

Furano Kulübü'nde 10 numarayı giyen kaptan,Japonya Milli Takımı'nda ise 12 numarayı giyen ön liberodur.Başındaki beyaz bandanası ile dikkat çekmektedir.Furano Kulübü'nde takımını çok iyi motive eden bir kaptandı.Takımın ikinci iyi oyuncusu olan,aynı zamanda Matsuyama'nın en iyi arkadaşı olan Oda ile Furano'nun ikilileridir."Eagle Shoot"adlı bir tekniği vardır.

Genzo Wakabayashi

Nankatsu ve Shutetsu Kulübü'nde 1,Japonya Milli Takımı'nda 22 numarayı giyen başarılı ve yetenekli kalecidir.Taktığı şapka ile dikkat çeken,çok az gol yiyen bir kalecidir.Hislerini kendisine saklar ve takım arkadaşlarına saygılıdır.Çocukluğundan beri en büyük hayali,dünyanın en iyi kalecisi olmaktır.
Karma takım,Ulusal Şampiyona'yı kazandıktan sonra,koçu Bay Mikami ile Almanya'ya gitmiş ve futbol hayatına,oradaki önemli bir takım olan Hamburg Genç Takımı'na girerek devam etmiştir.Önceleri;takımdaki hiçbir oyuncunun şutlarını tutamamış daha sonra Schneider'ın Ateş Şutu dışındaki tüm şutları tutabilmiştir.Dünya Gençler Şampiyonası finalinde,ileryen dakikalarda Schneider'ın Ateş Şutu'nu çıkarabilmiştir.Japonya,Dünya Gençler Şampiyonası'nı kazandıktan sonra futbol hayatına,yine Hamburg SV'de devam etmiştir.
Dikkat çeken özelliklerinden biri de,ceza sahası dışından gol yememesidir.Anime boyunca sadece 3 kişi ona ceza sahası dışından gol atabilmiştir.Mangada Naturezza orta sahadan rövoşata ile gol atabilmiştir.

Tsubasa Ohzora

10 numarayı giyen başarılı orta saha oyuncusudur.Yeteneği Brezilyalı santrafor Roberto Hongo tarafından keşfedilmiş ve geliştirilmiştir.Wakabayashi'nin yokluğunda karma takım Nankatsu SC'ye kaptanlık yapmıştır.Kendine özel şut teknikleri vardır.Nankatsu macerası,en iyi arkadaşı Ishizaki ile tanışmasından sonra başlamış ve şehre gelir gelmez Wakabayashi'ye meydan okumuştur.Nankatsu Ortaokulu Futbol Kulübü ile Toho Ortaokulu Futbol Kulübü berabere kalınca milli takıma kadar yükselir.Dünyaca ünlü bir futbolcu olmayı başarır.Golden 23 adlı manga serisinde "Efsanevi Dünya Kupası"nı almayı başarır.Rövoşatalarıyla,Drive Shoot(Aşırtma/Kavisli Şut)'u ve en iyi arkadaşı Misaki ile çektiği Twin Shoot(İkiz Şut)uyla bilinir.Son seride Sanae ile evlenir ve çocukları olur.En önemli özelliği,diğer futbolcuların bazı tekniklerini taklit edebilmesidir.

Yuzo Morisaki

Shutetsu Kulübü'nde 12,Nankatsu Kulübü'nde 1/12,Japonya Milli Takımı'nda 1/21 numarayı giyen kalecidir.Karma takımda Wakabayashi'nin yedeğidir.Yine bacağındaki sakatlıktan dolayı Japonya Ulusal Şampiyona'ya katılamayan Wakabayashi'nin yerine,karma takım Nankatsu'nun kalesini final maçına kadar korumuştur.Hanawa FC ile yapılan maçta,ikiz kardeşler Masao ve Kazuo'nun "Triangle Shoot"unu çıkarabilmiştir.
Ulusal Şampiyona'da ilk maçta Hyuga,kaleye tam onun suratına isabet eden bir şut göndermiştir ve onu toptan korkmaya teşvik etmiştir.Fakat Morisaki,Tsubasa ile çalışmış ve milli takıma kadar çıkmıştır.Milli takımda ise as kaleciler Wakabayashi ve Wakashimazu'nun yedeğidir.Ryoma Hino

"World Youth Manga"serisinde ortaya çıkmış bir karakterdir.Seride,Minato Gamo'nun koçu olduğu "Gerçek Japon Yedilisi"adlı bir grupla Japonya gençlerine meydan okumuşlardır.Grupta Hino'dan başka Urabe,Yamada,Yumikura dalı daha birçok yetenekli oyuncu da bulunmaktadır.Bu takımda da,Uruguay Milli Takımı'nda olduğu gibi 9 numarayı giyen başarılı forvettir.
Aslen Japon olup,Uruguay'da doğup büyüdüğü için Uruguay uyruğu da vardır.Ve zaten Hyuga ile olan rekabeti,onun Uruguay'ı milli takım olarak seçmesinde etki olmuştur.Milli takımın kaptanı Victorino ile güzel bir ikili olup,Uruguay'ın gerçek gücünün ortaya çıkmasını sağlamıştır.Özel şutunun adı ise "Tornando Shoot"durAlan Pascal

Arjantin Milli Takımı'nın 12 numarayı giyen yetenekli oyuncusudur.Milli takımın kaptanı Diaz ile Arjantin'in "Altın İkili"sidir.Yine Diaz'ın küçüklük arkadaşıdır.Arjantin Milli Takımı'nın koçu Bay Barbas,yeteneklerini gözlemlemiş ve onları milli takıma seçmiştir.
Kimi zaman Diaz'ın kendinden daha iyi bir oyuncu olmasını kıskansa da,ona hep destek olmuştur.


Hajime Taki

Shutetsu Kulübü'nün 11,Nankatsu Kulübü'nün 7,Japonya Milli Takımı'nın 17/13 numarayı giyen forvet oyuncusudur.Milli takımda,genelde yedek oturmaktadır.Kisugi'nin en iyi arkadaşı olan Taki,hızlı top sürmeleriyle dikkat çekmektedir.Güzel ortaları vardır.Yine Kisugi ile birlikte,Shutetsu Üçlüsü'nün yanında Nankatsu Kulübü'nün "Gümüş İkilisi"'dir.


Mamoru Izawa

Shutetsu Kulübü'nde 10,Nankatsu Kulübü'nde 8,Japonya Milli Takımı'nda ise yine 8 numarayı giyen orta saha oyuncusudur.Milli takımda defans oynamışlığı da vardır.Yine milli takımda,genelde yedek oturmaktadır.Uzun boyu nedeniyle hava toplarında çok etkilidir.Arkadaşları Taki ve Kisugi ile "Shutetsu Üçlü"sünü oluşturmaktadır.Shutetsu Kulübü'nün oyun kurucusudur.Yine Nankatsu Kulübü'nde başarılı bir 2. oyun kurucudur."5-meter Diving Head"adlı bir tekniğe sahiptir.


Teppei Kisugi

Shutetsu ve Nankatsu Kulübü'nde 9,Japonya Milli Takımı'nda 20/19 numarayı giyen forvet oyuncusudur.Milli takımdaki yerinde,genelde yedek oturmaktadır.Eski arkadaşları Izawa ve Taki ile,hızlı paslarıyla dikkat çeken bir üçlü oluşturmuşlardır.Shutetsu Kulübü'nün başarılı bir golcüsüydü.


Shun Nitta

Otomo ve Nankatsu Kulüpleri'nde 9 numarayı,Japonya Milli Takımı'nda 18 numarayı giymiş genç ve yetenekli bir forvettir.Kısa zamanda hızlanmasıyla dikkat çekmektedir.100 metreyi 11 saniyenin altında koşabilir."Hayabusa Shoot"a ve "No Trap Hayabusa Volley" tekniklerine sahiptir.No Trap Hayabusa Volley adlı özel vole vuruşunda,topu kontrol etmeden gelişine vurmaktadır.Fakat vuruş,ne kadar güçlü olsa da çoğu zaman kaleyi ıskalamıştır.Futboldan sonra,"Karate Sanatı" ile de ilgilenmiştir.
Bazen saldırganlaşsa da birçok oyuncu tarafından saygı duyulan bir futbolcudur.
Not:İlk cümlede;Nankatsu Lisesi'nden bahsedilmektedir.

Kazuki Sorimachi

Toho Kulübü'nün 9,Japonya Milli Takımı'nın 19/13 numarasını giyen yetenekli forvet oyuncusudur.Kendi ortaokul takımındaki Hyuga kadar yetenekli olmasa da kulübün yetenekli golcülerindendir.Captain Tsubasa Road To 2002 Serisi'nde Hyuga,"Tiger Shoot"u öğrenmek için evine döndüğünde Toho Kulübü'ne bir süre kaptanlık yapmıştır.Tsubasa,Hyuga,Misaki'nin yeteneklerine sahip olmasa da,başarılı bir forvettir.Gino Hernandez

1 numarayı giyen yetenekli İtalyan kalecidir.Dünya Gençler Şampiyonası'nda Hyuga,Kaplan Şutu ile sağ elini sakatlamıştır.Yine aynı turnuvada,Tsubasa'nın Drive Shoot'unu iki eliyle durdurabilmiştir.Maçtan sonra takımıyla,Japonya Milli Takımı ile dalga geçtikleri için özür dilemiştir."Perfect Keeper"lakabına sahiptir.

Alıntıdır
Yukarı Çık Cevapla
#2
Buna benzer bir kaç tane daha toplu tanıtım başlığı vardı diye hatırlıyorum Kararsız
[Resim: XkGP3D.jpg]
Yukarı Çık Cevapla
#3
Okuyan içinde kaybolur. Eline sağlık yine de. Bu tarz konuları düzenli açarsan daha iyi olur. Alfabetik sıralamaya göre ya da takımlarına göre.
Yukarı Çık Cevapla
#4
Ben yazmadim internetten bulup paylasiyim dedim
Yukarı Çık Cevapla
#5
Eger senin degilse Alintidir diye eklemeni oneririm.
Yukarı Çık Cevapla
#6
Sho Shunko, Levin ve Brain Cruyfford'u eklemeyi unutmuşsun Gülümseme
[Resim: Z2myN3.jpg]
Yukarı Çık Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Tsubasa shin serisinde Steve Robson S.Gentille 13 8,915 27-11-2015, Saat: 01:26
Son Yorum: MompresaN
Musashi'li Tsubasa GenzoBurak 7 2,655 03-06-2015, Saat: 10:49
Son Yorum: Owari da
Kaptan Tsubasa serisi nasil başladı? Karl Schneider 2 1,442 29-03-2015, Saat: 20:01
Son Yorum: Jun Misugi
Captain Tsubasa Tam Anlatım TaroMisaki 29 7,200 25-10-2014, Saat: 19:01
Son Yorum: Owari da
Tsubasa Ozara KoJiRo41 5 1,670 21-09-2014, Saat: 19:40
Son Yorum: TaroMisaki

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi