Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Bizler 3D Oyun Yapacak Mıyız?

Bu konu; 4 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Rijitsu
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Bugünki yazı konumuz Bizler 3D Oyunlar Yapacak Mıyız? sorusuna cevap vermeye çalışıyoruz. Bu yazıya geçmeden önce belirtmek istediğimiz bir sıkıntımız var. Bu tip oyunlara olan karşı düşüncemiz “GÖZÜMÜZDE BU OYUNLARI ÇOK GEREKSİZ BÜYÜTMÜYOR MUYUZ?” demek istiyoruz. İnsanlar yinede birinci ağızdan cevap almak istiyorlar, o zaman okumaya devam ediniz.

Bizler 3D oyunlar yapacağız lakin en fazla 5 oyundan öteye gitmeyecektir. Peki sadece 5 oyundan ibaret diyorsunuz ama hepsi seri bir oyun mu olacak yoksa bir tanesine mi seri yapacaksınız? Bu soruya şöyle cevap verelim, şimdilik planlarımızda 1 oyun serisi seçilmiştir. Bu oyun serisinin adı “Remonstar Voltage” olacaktır. Fakat serinin ilk oyunu Visual Novel olacaktır, ondan sonraki serileri 3D olarak yer alacaktır. Ayıca önceki oyunlardanda bir bağlantısı olacağı için sıradan oynamanızı sağlayacağız.

İyi hoş güzelde, cidden 5 adet oyun çok az değil mi? Ayrıca günümüzde 2D’ler artık değerini kaybediyor, biraz boşa bocalamıyor musunuz? Biz biraz düşündük taşındık 5 adet karar kıldık ve bu kararımıza çoğu kişi hata yapıyorsunuz diyenler bile olduğunu söylemek isteriz. Hatta çevremizdeki bir çok kişi bizimle iletişimi zayıflattılar. Kendileri bilirler ama her şirket 3D oyun yapmak zorunda değildir. Bizimde isteklerimiz var ama çok erken olduğu için şimdiden sadece planlarla kalmaktadır.

Gelelim 2D kısmına, Undertale, Super Meat Boy, Super Giana Sister vb. gibi oyunlar bu sistemle yapılmış oyunlardır. Asla ve hiç bir zaman 2D ölmez ve ölmeyecektir. Sevenleri oldukça, istekler geldikçe ve insanlar yapmaya devam ettiği sürece yaşamaya devam edecektir. Biraz boşa bocalamıyor musunuz? Sorusuna gelince, asla boşa bocalamıyoruz. 2D oyunlar yapmakta bir sanattır. Ayrıca eski bir çok oyunda 2D olarak doğmuştur. Birden 3D olarak doğmamıştır.

Sırada can alan noktaya geçelim, 3D oyun yapmak için neler gerekiyor? Sizlere bundan bahsedelim. 3D oyun yapmak için kaliteli bir bilgisayar, kaliteli bir ekip, kaliteli bir amaç, sıradışı bir fikir, kaliteli bir oynanış sistemi gerekmektedir. Bunlar içinde sağlam bir sermaye yani paraya ihtiyaç bulunmaktadır. Ayrıca, o oyunlar içinde ayrı alanlarda sağlam bir bilgisi olan insanlara ihtiyaç doymaktadır. 3D oyunlarda ihtiyaç duyduğumuz alanlar, 3D Modellemeci (Mekanlar, insanlar, yollar ve canavarlar), 3D Animasyon Tasarımcıları (Karakterler, Canavarlar ve atmosferler), 3D Harita Tasarımcıları (Yollar, atmosferler, mekanları birleştirme), Programlamacıları, Ses Sanatçıları, Test Ekipleri ve Sponsorlar şeklindedir. Her alanında kendilerine göre sınıfları bulunmaktadır.

Lütfen artık bu tip sorular sormayınız ve bu yazıyı okumanızı öneriyoruz.

Esen kalın.

Rijitsu’dan Ayhan Gazi G.
Yukarı Çık Cevapla
#2
Eğer 3D oyunda sağlam hikaye olmazsa(Günümüz oyunlarında efsane hikayeler var) çöptür.

İstediği kadar 3D olsun, o oyunu oynatabilecek hikayesi yoksa başlamam bile oynamaya.
Yukarı Çık Cevapla
#3
(18-07-2017, Saat: 17:18)ジャイロメ59 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer 3D oyunda sağlam hikaye olmazsa(Günümüz oyunlarında efsane hikayeler var) çöptür.

İstediği kadar 3D olsun, o oyunu oynatabilecek hikayesi yoksa başlamam bile oynamaya.

Çok iyi söyledin, nice oyunlar var resmen oynamamak için yetereli sebeplerden bir tanesidir.
Yukarı Çık Cevapla
#4
2-3 Cümlede ben etmek istiyorum bu konuda.
Malüm günümüzde Çocuğundan yetişkinine herkes takıntı yapmış bu görüntüyü 3D'de 3D Bende şikayetçiyim bundan. Millet nedense STORY MODE denen o modu hiç el sürmeden Single Player'e geçiyor.
Tamam oyun denen şey Can Sıkıntısını almalı fakat görüntü olmayınca ön yargılı yaklaşılıyor o da şu
Grafiklere bak..! Çok kötü oynamasam ne kaybedicem ki ? ama atladıkları birşey var. O Hikaye Bir oyunu Laf olsun diye oynamak vardır birde Ben bunu oynuyorumda bu karakter neden savaşıyor neden kendini Tehlikelere atıyor neden NEDEN BU OYUN BENİ SARDI ? işte bu sorular sorulmadığından O 2D güzelim oyunlar Çöp Muamelesi görüyor benim zamanımda Ateri vardı eminim forumdaki Abilerimiz bilirler -Genç kardeşler sizde varsa bilmiyorum. Dükkanlarda görmedim ondan böyle yazdım. - ben bir kaset alınca Heyecanlanırdım. Neden mi yeni bir oyun yeni bir hikaye hatta o hikayeyi bilmeden kendim bir senaryo yazardım ki %85 hikayeyle uyuşurdu. Bu o kadar keyifli bir şey ki anlatamam size. Ha şunu kabul ediyorum Unity,UE gibi motorlar (Oyun motorları daha açığı oyun yapma programları) daha çok kod isteyen yada daha az kod isteyip kodlama bilgisi isteyen motorlarla çalışmak güzel ama bir insan tek başına ne yapabilir ? yani bu işlerle uğraşan adam hem grafiker hem coder hem sound editor hemde Tester olmak Zorunda. O yüzden bu oyunlarada saygı duyulup oynanmalı bence.

Edit: 2-3 Cümle dedim ama bayaa uzun oldu. benim ne düşündüğümü merak edip okuduysan teşekkürler Gülümseme
Hazır Ol
[Resim: avatar_759.jpg?dateline=1390913547]
DangerS.!

Jairo Twin S.!
[Resim: xYkaVl.jpg]

MEHMET And Jairo Forever!!
Yukarı Çık Cevapla
#5
Çok doğru söyledin, büyük oyunlardaki hatalar birden oluşmuyor. Yapımcı şirketlerin kodlama hatalarından ya da fazla ciddiye almadıkları içindir.
Yukarı Çık Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Captain Tsubasa Orijinal Oyun Koleksiyonum knighTeen87 13 1,453 08-02-2021, Saat: 20:53
Son Yorum: obfrostin
Oyun Önerisi Wakabayashi35 5 665 03-06-2017, Saat: 18:34
Son Yorum: ジャイロメ59
Tsubasa Tarzı Oyun [Android] Roberto 5 1,868 12-02-2015, Saat: 19:07
Son Yorum: JunYusuf

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi