Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

Bir Oyuncuya İstediğiniz Kadar Maçta İstediğiniz Yakın Görünüm Forma Rengini Verme

Bu konu; 74 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Hiena
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Arkadaşlar biliyorsunuz Tsubasa tek oyuncu kodu ve tek bir yakın görünüm kodu ile 2 farklı takımda yani Sao Paolo ve Japonya' da 2 farklı yakın görünüm forma rengiyle oynar. Yine aynı şekilde Misaki, Nitta, Ishizaki ve Morisaki de aynı şekilde tek oyuncu kodu ile 2 farklı yakın görünüm forma rengiyle oynar.

İşte şimdi vereceğim kodlar ve bilgilerle beraber bu özelliği istediğiniz sayıda oyuncu için kullanabileceksiniz. Mesela Diaz üzerine yaptığınız bir oyunda kulüp takımında ayrı ve milli takımda ayrı olmak üzere 2 farklı forma rengi verebilirsiniz. Bu Pierre, Schneider, Coimbra ve bunlar gibi yakın görünümü olan her türlü oyuncu için geçerli.

Bu özelliğimiz Tsubasa üzerinden yapıldığı için Tsubasa' daki gibi Sao Paolo ve milli maçlar bölümünde 2 farklı forma rengiyle oynatabileceğiniz gibi birde aşağıdaki her maç için takım kodlarını girerek her maçta farklı farklı yakın görünüm forma rengi verebilirsiniz.

Link içerisinde Diaz ve Pierre üzerine verdiğim 2 örnek var. Siz bunu başka oyuncular için veya daha fazla oyuncu için araya gireceğiniz kodlarla çoğaltabilirsiniz.

Bu arada ben örenk anlatımı 3FD20 li bölüm üzerinde yaptım ama eğer orada boş bölümünüz yoksa eğer 4CC0 veya F000 lı bölümlere ekleyecekseniz eğer o yer gösterme kodlarını bu bölümler için düzenlemeniz gerekiyor.    

Download: KONU SONUNDADIR

Kopyaladığınız o yeni yakın görünüm forma rengini farklı bir oyuncuya eklemek isterseniz aşağıdaki linkten önce o oyuncuya, forma rengini kopyaladığınız oyuncunun yakın görünüm kodunu gireceksiniz. Bunun için aşağıdaki konuda bulunan dökümandan faydalanabilirsiniz.

Yakın görünüm Ekleme-Kaldırma


Normal forma renklerinde de aynı işlemleri yapabilmek için aşağıdaki başlıktaki konuyu inceleyebilirsiniz.

Bir Oyuncuya İstediğiniz Kadar Maça Forma Rengi Verme

LINKLER

Dikkat ! Linkleri Gormek Icin Yorum Yazmaniz Gerekmektedir. Gereksiz Spam Mesaj Atanlar Yasaklanacaktir. Emege Saygi Gosterdiginiz Ve Anlayisiniz Icin Tesekkurler

Yukarı Çık Cevapla
#2
Oyun ne zaman geliyor merakla beklemedeyiz Açık Ağızlı Gülümseme
Yukarı Çık Cevapla
#3
Sürekli bunun gibi yeni yeni şeyler bulup eklediğim için bir türlü müziklerle ara sahnelere geçemedim. O ikisini de halledersem en kısa zamanda paylaşırım inşallah.
Yukarı Çık Cevapla
#4
Hımm daha 1 ayı var sanırım kolay gelsin Gülümseme
Yukarı Çık Cevapla
#5
Harika bir paylaşm abi en çok tsubasa ıçn sevndm hep iki renkte görmştük başka renklerdede görebileceğiz
[Resim: ZOQ4Xa.jpg]
Yukarı Çık Cevapla
#6
Bilemiyorum ama o kadar sürebilir.

Evet ben orada rakip oyuncular üzerinde bir örnek verdim ama bu durum bizim oyuncular içinde geçerli. Bizde Tsubasa, Misaki, Nitta, Ishizaki gibi oyuncularda bu durum zaten var ve diğer oyuncularımız Hyuga, Matsuyama, Misugi ve diğer oyuncularımızın tamamında zaten 2 yakın görünüm var, ama yinede bunlar içinde çoğaltılabilir veya yaptığınız çalışmalarda yeni karakterleriniz içinde bunları uygulayabilirsiniz. Ayrıca bunu Wakabayashi, Wakashimazu, Renato ve Meao gibi kalecilere de uygulayabilirsiniz.

Bu arada oyuncuların normal forma renkleri içinde aynı yöntemi kullanıp bunu daha fazla oyuncu için uygulamaya çalışacağım. Biliyorsunuz Tsubasa, Misaki, Nitta, Izawa, Taki ve Kisugi gibi oyuncuların kulüp ve milli maçlarda olmak üzere 2 farklı forma rengi var ve bu yöntemi kullanarak Diaz, Schnedier ve Coimbra gibi diğer oyuncular içinde bunu çoğaltabileceğimiz kodları araştıracağım. Normalde bu yöntemle bu olur ama doğru kodları bulmak gerekiyor. Yani C9 17 D0 02 gibi kodlarda bitiyor bu iş ve orijinal yerindeki o kodları doğru bir sıralama ile yerleştirebilirsek bu özelliği de daha fazla oyuncu için uygulayabiliriz.

Birde aklıma geldi de bu yöntemle her maçta takım isimlerini değiştirebiliriz. Doğru yerini ve kodlarını bulup uyguyabilirsek o A9 00 85 3A A9 FE gibi yer gösterme kodları ile boş bir yer gösterip oraya her maç takımımızın ismini girebiliriz. Tabi burada önemli olan o bölümü bulmak. Hemen takım kadrolarımızın olduğu yerde mi olur yoksa takım isimlerinin olduğu yerde mi olur onu bulmak lazım. Sonrasında doğru kodları bulup bu yöntemle uygulamak gerekiyor.

Mesela her maç öncesi bilgi ekranında çalan müziği her maçta değiştirme kodlarını da bu yöntemle bazı kodlar deneyip buldum. Bakalım araştırmalarımdan bir sonuç alabilecek miyim.
Yukarı Çık Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Forma Renklerini Değiştirme AlphaT®.NET 51 4,295 02-03-2021, Saat: 20:57
Son Yorum: Ber656
CT2 Oyuna Ekstra Yakın görünüm ve Animasyon Ekleme[Efsane Paylaşım] bakgal 42 3,037 28-02-2021, Saat: 14:35
Son Yorum: imadhachem
16. Maç ve 33. Maçta Sıradan Oyuncuların Güç ve Renk Sorunu Hiena 8 829 23-02-2021, Saat: 22:02
Son Yorum: Robert lewandowski
Yakın Görünüm Renk Ofsetleri AlphaT®.NET 37 3,590 20-02-2021, Saat: 13:42
Son Yorum: Robert lewandowski
CT2 Tüm Oyunculara İstediğimiz Skili Verme bakgal 9 754 17-02-2021, Saat: 18:23
Son Yorum: Robert lewandowski

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi