Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun

*

7 Özel Tekniği Her Oyuncuya Kendi Yakın Görünümü ve Sahnesi ile Ekleme

Bu konu; 17 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Hiena
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Arkadaşlar burada sizlere bir oyuncuda bulunan 7 özel tekniği her bir oyuncuya kendi yakın görünümü ile nasıl eklersiniz bununla ilgili paylaşımları bir arada burada vereceğim ve bunlarla ilgili bazı tüyolar vereceğim. Ayrıca Özel Blok, Özel Kayma ve Pas Kesme konularını bir arada uygulamayla alakalı bilgiler vereceğim.

Bir, iki arkadaşımız bu 3 konunun birbiriyle olan bağlantısıyla ilgili soru ve örnek bir anlatım istemişti ve bende aşağıda buna dair örnek bir anlatımı link içerisinde verdim.    

Şimdi bu 7 tekniğimiz şunlardır;

1-Özel Şut
2-Özel Pas
3-Özel Çalım
4-Özel Kombinasyon
5-Özel Blok
6-Özel Kayma
7-Özel Pas Kesme

Şimdi öncelikle tüm bu teknikleri oyunculara kendi yakın görünümü ve sahnesi ile eklemeden önce Oyunculara Özel Hareket Ekleme adlı dökümandan o oyuncuya 7 teknikten hangilerini verecekseniz önce buradan o oyuncuya bu tekniği eklemeniz lazım.

Konumuz şu;

Oyunculara Özel Hareket Ekleme

Sonra ilk olarak şutlardan başlayalım. Aşağıdaki başlıktan tüm yakın görünümü olan oyunculara istediğiniz şutu kendi yakın görünümüyle ekleyebilirsiniz. Üstelik o şutun gerçek sahibinin sahnesinden daha farklı ve bağımsız bir sahne tasarlayabilirsiniz.  

1) Bir Şutu Her Oyuncuya Kendi Yakın Görünümü ile Ekleme

Konu içerisinde gerekli birçok örnek anlatım vardır.2) Özel Pasları Düzenleme

2. konu olarak Özel Pas olayı da yukarıdaki F3 40 yöntemiyle yapılır.3) Çalım Editleme

Çalım konusu da yukarıdaki Şut ve Pas konusu ile aynı olarak F3 40 yöntemi ile yapılır4) Mevcut İkisi Paslaşmaları Daha Fazla Sayıda Oyuncuya Ekleme

Bu konu ise ilk 3 konudan farklıdır. Burada ve bundan sonraki tekniklerde F3 40 yöntemi işe yaramaz. Bu konuda daha gerilerde oyuncu kodu kullanılır ve bu sayede ilk 3 konudan farklı olarak yakın görünümü olan her oyuncuya özel paslaşmaları kendi yakın görünümleri ekleyebileceğiniz gibi, birde yakın görünümsüz her oyuncuya da ekleyip, onlar için birde farklı sahneler tasarlayabilirsiniz.5) İstediğimiz Sayıda Oyuncuya Özel Blok Ekleme

Bu konu ve Özel kayma ile Pas kesme konularında ise diğerlerinden daha farklı bir yol kullanılır. Bu konu özel kayma ve pas kesme konusunun yöntemi aynıdır ve birbiriyle ilişkili özelliklerdir. Mevcut oyuncular dışında daha fazla oyuncuya bu teknikleri kendi yakın görünümleri ve sahneleriyle eklemek isterseniz eğer bunları birlikte değerlendirerek yapmanız gereken işlemler var. Bununla ilgili bilgileri aşağıda vereceğim.6) İstediğimiz Sayıda Oyuncuya Özel Kayma Ekleme7) İstediğimiz Sayıda Oyuncuya Özel Pas Kesme Ekleme


Bu bilgilerden sonra şimdi son 3 konuyu birlikte değerlendirelim. Şimdi dediğim gibi mevcut özel bloğu, kayması ve pas kesmesi olan oyuncular dışında daha fazla oyuncuya, özellikle de 4, 5 kadar olacaksa bu durumda bu konular içerisinde bulunan tek kodluk yer gösterim kodlarını 3 özellikte de o oyuncu için aynı yapmanızda fayda var. Tabi o oyuncunun aynı anda özel kayması, bloğu ve pas kesmesi olacaksa. Yoksa sadece kayması varsa Ishizaki' nin tek kodunu kullanabilirsiniz. Yada sadece bloğu olacaksa bu durumda onun için Hyuga veya Souda' nın tek kodluk yer gösterim kodunu kullanabilirsiniz. Bunlar olmayıp o oyuncuda sadece pas kesme olacaksa bu durumda Tachibana kardeşler dışında istediğiniz bir oyuncunun tek kodunu kullanabilirsiniz.

Şimdi bu 3 konuyu birbirine bağımlı kılan birazda 20770 li bölümlerdeki Özel Kayma ve Blok Kodları adlı konudaki o kodlardır. Orada her bir oyuncunun tek kodluk F3 B3 den sonraki özel kayma, blok ve pas kesme sırasını etkileyen kodları vardır. Bu yüzden bunları birlikte değerlendirmek gerekiyor. Yani orada bizdeki Hyuga' nın tiger tacklesi için F3 B3 den sonraki sıralamadaki kodu 0C ya, işte bu eğer ki Hyuga' ya özel blok eklerseniz oradaki kodu 0C olduğu için Özel blokta da F3 B3 dden sonraki sıralamada 0C koduna tekabül eden tek kodluk yer gösterim koduna gidip uygun bir yer gösterip ona yakın görünüm sahnesiyle özel blok ekleyebilirsiniz. Ona pas kesme de eklerseniz yine F3 B3 deki sıralamada 0C kodunun sırasını takip edip oraya yer gösterme kodunu gireceksiniz. Bununla ilgili aşağıdaki dökümanda gerekli bilgileri ve Matsuyama üzerinden bir örneği verdim.

Dikkat ! Linkleri Gormek Icin Yorum Yazmaniz Gerekmektedir. Gereksiz Spam Mesaj Atanlar Yasaklanacaktir. Emege Saygi Gosterdiginiz Ve Anlayisiniz Icin Tesekkurler

Yukarı Çık Cevapla
#2
Ben Sormuştum Geçenlerde Matsuyama Üzerinden 3 Özelliide Ekle Anlat Diye Gülümseme Bu Anlatım Tam Yerinde Olmuş Eline Sağlık Kardeşim..
Yukarı Çık Cevapla
#3
Bence artık şöyle "Hex Editörde Bulunmayan Tsubasa 2 kodları" diye bir alt forum açalımGülümseme
Ciddi ciddi yapamadığımız özellik sayısı git gide azalıyor bu da harika bir şeyGülümseme
CT-2 Hack Nasıl Yapılır?

TsubasaTR Hackleri


TR.Net'i Youtube semalarına taşımış bulunmaktayız 
tsubasatr.net Her yerde peki ya sen nerdesin?
[img][Resim: mkVGaR.jpg]
Yukarı Çık Cevapla
#4
Evet senin için zaten bir anlatım hazırlayacaktım, sonra bunu burada bir oyuncuya ait 7 tekniğin ortak konusuyla beraber vermek daha mantıklı olur diye düşünerek burada verdim. Hem sen hemde diğer arkadaşlarımız da yararlansın istedim. Gülümseme

Onur, dediğin gibi bilinmeyen özellik sayısı her geçen gün azalıyor ve artık bizi kısıtlayan, elimizi kolumuz bağlayan hemen hiçbir konu neredeyse kalmadı. Gülümseme
Yukarı Çık Cevapla
#5
Çok İyi Düşünmüşsün Tolga Eline Sağlık Tekrar...
Yukarı Çık Cevapla
#6
Eyvallah sağol. Verdiğim 2, 3 oyuncu örneğinden daha fazlasına eklemek isterseniz eğer ilgili konularda veya burada sorabilirsiniz. Örnek anlatımlar hazırlarım yine.

Aslında aklıma geldi de bu bizim bakgal' ın her maçta oyunculara özel blok ve kayma eklem konusunda verdiği 20574 ofsetindeki kodlar vardı. Oradaki kodları üzerinde oyuncu kodu girecek şekilde çalışarak uygulamaya çalıaşacağım. Eğer olursa artık 20770 deki o tek koddan dolayı bir oyuncunun özel kayması, özel bloğu ve pas kesmesi bu örnekte verdiğim gibi aynı sıradaki kod olmak zorunda değil. O bölümden veya farklı bir yerden farklı kodlar deneyerek belki o Özel Kayma ve Blok Kodları adlı dökümandaki kodları her bir teknik için farklı bir sıralama kodu girecek şekilde ayarlayabilirim.

Bu paylaşımı yaptıktan sonra aklıma geldi. Bunu deneyeceğim. Eğer olursa bununla ilgili bilgileri o 3 konunun kendi başlıklarında paylaşırız ve bir oyuncu için 3 tekniği uyguladığımızda aynı sıralamayı uygulamak zorunda kalmayız.
Yukarı Çık Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Yakın Görünüm Renk Ofsetleri AlphaT®.NET 42 4,136 2 saat önce
Son Yorum: Turkspy190
oyunculara şut pas çalım gibi özellikler ekleme AlphaT®.NET 31 3,956 02-05-2021, Saat: 23:16
Son Yorum: ほくとのたか
CT 2 - Tüm Şutların ve Diğer Özel Hareketlerin Kodları (Asıl İçerik) Hiena 17 2,038 02-05-2021, Saat: 21:15
Son Yorum: ほくとのたか
Özel Hareketi Olmayan Oyunculara Özel Hareket Eklemek ジャイロメ59 42 4,058 02-05-2021, Saat: 20:52
Son Yorum: ほくとのたか
ÖZEL KALECİ KURTARIŞLARI Askerullah 10 2,324 27-04-2021, Saat: 14:59
Son Yorum: cip09

Yönetim Ayarları
Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi