Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun
Tsubasa Türkiye Platformu
Tsubasa mı? Roberto mu? Hangisi Nankatsu'ya Daha Çok Katkı Sağladı? - Baskı Önizleme

+- Tsubasa Türkiye Platformu (https://tsubasatr.net)
+-- Forum: CAPTAİN TSUBASA ANİME & MANGA (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-anime-manga.html)
+--- Forum: Captain Tsubasa Anime/Manga Tartışma & Anket Bölümü (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-anime-manga-tartisma-anket-bolumu.html)
+--- Konu Başlığı: Tsubasa mı? Roberto mu? Hangisi Nankatsu'ya Daha Çok Katkı Sağladı? (/konu-tsubasa-mi-roberto-mu-hangisi-nankatsu-ya-daha-cok-katki-sagladi.html)

Sayfalar: 1 2 3 4

RE: Tsubasa mı? Roberto mu? Hangisi Nankatsu'ya Daha Çok Katkı Sağladı? - Karl Heinz Schneider - 14-10-2020

@Tapates

Tapates Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Size göre hangisi Nankatsu'ya daha çok katkı sağladı deyip bu maçı belirtmemişsin.

En üst tarafta "Peki sizce Roberto'nun, Nankatsu'nun başına geçtiği zamandan ve karma takım olacağı döneme kadar yaptığı teknik direktörlük sürecinde Nankatsu'ya en çok katkı veren isim kimdi?" diye belirttim.

O yorumumu görmemiş olabilirsin, ama zaten hikayede sadece Roberto'nun, Nankatsu'da koçluk yaptığı zamanı kaleme aldım. Buradan da, anketi sadece o döneme göre yaptığımı anlayabilirdin.

@Genzo21

Tamamdır, dediğim gibi o yazıları ek olarak yazdıysanız ve anketi o dönemleri değerlendirerek cevap vermediyseniz sorun yok, teşekkür ederim. Güzel

RE: Tsubasa mı? Roberto mu? Hangisi Nankatsu'ya Daha Çok Katkı Sağladı? - Tapates - 14-10-2020

''Bunları okuyarak siz de kararınızı verebilirsiniz.'' 
 Tamam işte, sen bunları aklımızda fikir oluşsun diye ek olarak yazmışsın. Ben soruya bakarım. O zaman başlığı şu şekilde değiştirmelisin:

''Tsubasa mı? Roberto mu? Nankatsu - Shutetsu Maçına Kadar Hangisi Daha Çok Katkı Sağladı?''

RE: Tsubasa mı? Roberto mu? Hangisi Nankatsu'ya Daha Çok Katkı Sağladı? - Karl Heinz Schneider - 14-10-2020

@Tapates

Sende abarttın, başlığı değiştirmeye ne gerek var? İlk satırdaki yazıyı okuyanlar konuyu anlar zaten.

RE: Tsubasa mı? Roberto mu? Hangisi Nankatsu'ya Daha Çok Katkı Sağladı? - AlphaT®.NET - 14-10-2020

Güzel bir konu olmuş, özellikle emek verip açıklamaların da konuyu hoş kılmış.

Elbette soru biraz daha Roberto'nun katkı vermesine doğru döndü.  Burada sanırım Tsubasa'nın yetenekli olmasının ötesinde, bu yeteneğe doğrudan katkı veren Roberto hocamızın, sadece Tsubasa'nın değil, Nankatsu'nun evrilmesinde önemi çoktur. 
Bu açıdan, bir koçun takımı için çok önemli olduğu gerçeği de burada bir kez daha sahne alıyor.
Öyle bir koç ki, oyuncusu onun formasına resimdeki gibi mutlulukla sahip oluyor.

Peki ama kritik bir soru geliyor benden.. Roberto, başarısız olsaydı / Nankatsu olsaydı, sorumlusu kim olurdu ? Başarıda ilk rol her zaman kimindir, yoksa bu sorunun yanıtı her zaman değişken midir ? Bu durum, kadro kalitesi ve potansiyeller ile de doğru orantılı bence.

Herkese keyifli forumlar dilerim.  Gülümseme

RE: Tsubasa mı? Roberto mu? Hangisi Nankatsu'ya Daha Çok Katkı Sağladı? - Tapates - 14-10-2020

@"Karl Heinz Schneider^"
Yalnız bu şeye benziyor: 
Konu başlığı: Kojiro Hyuga vs Tsubasa Oozora
Mesaj: Evet arkadaşlar sizce Rising Sun mangasında hangisi daha iyi?

Başlıkta o ayrıntıyı da belirtmek gerekir. Yani anlamışsındır umarım. Anlamadıysan da uzatmaya devam etmiyorum. Herkese iyi geceler.
Güzel

@AlphaT®.NET

Teşekkür ederim, böyle makaleler yazmayı seviyorum. Gülümseme

...

AlphaT®.NET Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Peki ama kritik bir soru geliyor benden.. Roberto, başarısız olsaydı / Nankatsu olsaydı, sorumlusu kim olurdu ? Başarıda ilk rol her zaman kimindir, yoksa bu sorunun yanıtı her zaman değişken midir ? 

Yalnız bu şimdi Nankatsu'nun nasıl başarısız olduğuna bağlı. Nasıl başarısız oldu? Boş kaleye mi kaçırıldı, kaleci mi kötüydü, Roberto doğru düzgün taktik mi veremedi?

Yani bunu görmeden, bunun cevabını veremeyiz.

@Tapates

Zaten ben oyuncu karşılaştırmalarında o dediğine dikkat ediyorum. Mesela Schneider vs Wakabayashi diye konu açtım. Bunda tüm zamanları hedef aldım ve konu başlığını şöyle yaptım:

Schneider vs Wakabayashi

World Youth mangasına göre de bir karşılaştırma yapmak istedim. Hino ve Victorino'yu seçtim. O zamanda başlığı şöyle yaptım:

Hino vs Victorino (WY)

...

Bunda da belirtmeyi düşündüm ama hem uzun, hemde gerek olmadığından böyle yapmaya karar verdim.

Zaten konuyu okuyan her kişi ilk satırdaki mesajı okur ve yorumunu sonra atar. Benim yazımı okumadan direkt yorum atan kişi olacağını sanmıyorum.