Tsubasa Türkiye | Giriş yapmadınız veya üye değilsiniz. Sitemize tam erişim için Giriş Yapın veya Kayıt Olun
Tsubasa Türkiye Platformu
"Efsane" Şeyler Tsubasa'yı Daha Güzel Hale Mi Getiriyor? - Baskı Önizleme

+- Tsubasa Türkiye Platformu (https://tsubasatr.net)
+-- Forum: CAPTAİN TSUBASA ANİME & MANGA (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-anime-manga.html)
+--- Forum: Captain Tsubasa Anime/Manga Tartışma & Anket Bölümü (https://tsubasatr.net/forum-captain-tsubasa-anime-manga-tartisma-anket-bolumu.html)
+--- Konu Başlığı: "Efsane" Şeyler Tsubasa'yı Daha Güzel Hale Mi Getiriyor? (/konu-efsane-seyler-tsubasa-yi-daha-guzel-hale-mi-getiriyor.html)

Sayfalar: 1 2 3 4

"Efsane" Şeyler Tsubasa'yı Daha Güzel Hale Mi Getiriyor? - Karl Heinz Schneider - 01-10-2020

Merhaba, bildiğiniz gibi Tsubasa'da gerçek dışı bir sürü şey var. Örnek vericek olursam Wakashimazu'nun Sankakutobi (Direğe Basma) hareketini gerçekte yapmak imkansız. Veya Natureza'nın, Wakabayashi'ye WY'de çektiği (NI DAN FLYING DRIVE SHOOT) gibi gerçek hayatta yapılması imkansız özel vuruşlar var.

Bunların dışında, sahanın hiç bitmemesi ve yer çekiminin adeta olmayışı gibi efsanelerde var. Peki sizce bu Efsane hareketler, yani gerçek hayatta olmayan ya da gerçek hayatta yapılması mümkün olmayan hareketler sizce Tsubasa'yı daha güzel hale mi getiriyor? Yoksa bu hareketler olmasaydı Tsubasa hayranları artar mıydı, yani sizce bu hareketler yüzünden Tsubasa'cı olmayan kişiler var mı?

Sorularımı cevaplarsanız sevinirim. Şimdiden cevaplayanlara teşekkürler. Bana göre böyle efsane şeylerin olması Tsubasa'yı daha güzel hala getiriyor. Çünkü eğer bu efsane hareketler olmasaydı Kaptan Tsubasa gerçekten çok etkilenirdi. Mesela Wakashimazu'da Sankakutobi olmasa pek sevilmezdi. Ayrıca bu şeyleriyle daha çok kişinin ilgisini çektiğini düşünüyorum. Sizinde fikirlerinizi bekliyorum.

RE: "Efsane" Şeyler Tsubasa'yı Daha Güzel Hale Mi Getiriyor? - Tapates - 01-10-2020

Ben de sana katılıyorum. ''Evet'' oyu verdim. Üstelik bu sadece Kaptan Tsubasa için değil diğer animeler, çizgi filmler vb. için de geçerli. ''Avengers'' ve ''Star Wars'' da çok sevilen film serileri mesela.

RE: "Efsane" Şeyler Tsubasa'yı Daha Güzel Hale Mi Getiriyor? - genzow - 01-10-2020

bence iyi hale getiriyor ben o haraketler sayesinde tsubasa fanı oldum

RE: "Efsane" Şeyler Tsubasa'yı Daha Güzel Hale Mi Getiriyor? - Karl Heinz Schneider - 01-10-2020

@Tapates

Benimde bir arkadaşım vardı, eskiden Tsubasa'yı hep izliyordu. Daha 1 yıl önce hayranıydı. Sonra ona CT2'yi önerdim ama "ben Tsubasa sevmiyom" aynen böyle yazdı. Sonra sebebini sordum. Vericek cevabı yoktu o yüzden bu efsane şeyleri bahane etti. O GGO Futbol'u seviyordu, bende "GGO Futbol'da da robotlar oynuyor, sakatlanınca tamir ediliyorlar bunlarda efsane. Peki niye seviyorsun?" dedim. Sonrada "Ama o gelecekte olabilir" dedi.  xD
Sen ne düşünüyorsun merak ettim de?

@genzow

Oda benim Tsubasa'yı sevme sebeplerimden birisi.

RE: "Efsane" Şeyler Tsubasa'yı Daha Güzel Hale Mi Getiriyor? - Genzo21 - 01-10-2020

Bana göre de Tsubasa bu haliyle güzel. Tsubasa’yı Tsubasa yapan yegane şeydir bence

RE: "Efsane" Şeyler Tsubasa'yı Daha Güzel Hale Mi Getiriyor? - Karl Heinz Schneider - 01-10-2020

@Genzo21
Ee sende Wakabayashi'yi Wakabayashi yapan SGGK özel hareketini gerçek hayatta yapmaya çalışıyor musun?  Açık Ağızlı Gülümseme